Бебето ви има ли емоционална връзка с гърдата?

  • 1 196
  • 22
Това се чудя от известно време. Моето жабче вече ми се вижда голям, но не забелязвам да е изградил такава връзка към гърдите ми. Давам му не само за хранене, но и за успокоение, когато се перне някъде при игра и се разплаче. Но още не забелязвам той да ги търси за утеха, засега май само за трапезария му служат.
Вашите бебета изградиха ли емоционална връзка с гърдите ви? Ако да, на каква възраст приблизително?

Имате възможност за два отговора (за майките с две деца).
Виж целия пост
# 1
Беше изградил , но  я прекъснах Embarassed Първите дни от отбиването ми облизбаше диколтето Laughing
Виж целия пост
# 2
Не в този смисъл, за който май питаш. т. е. търси цици само, когато е гладен. Не го успокоявам с кърмене, ако падне или, ако се изплаши и т.н.
И Да, тъй като освем храма с кърменето получава, топлина, ласка, гушкам го и го милвам.
Виж целия пост
# 3
Мисля че да, пресен пример от снощи - нахранвам го и влизам да се къпя. Излизам - таткото се опитва да го успокоява, че много плакал. Гушнах го и ми се завря в деколтето. Легнахме си, дадох му да суче и ме гушна и ме загледа в очите ... идилия  Laughing. И като почна да ми се усмихва с гърда в устата, направо ми е много сладък. Мисля, че винаги си е бил такъв, при ваксините така се успокояваме, също като му никнаха зъбетата, за приспиване, общо взето постоянно.
Виж целия пост
# 4
Имаме вече,да - като си ги иска и ги покажа,започва да се смее с глас и им се радва Grinning Но такива емоции проявява отскоро - имате още време Grinning
Виж целия пост
# 5
И Георги се радва когато види 'тенджерите' като се преобличам. Но при нас има и друго- когато го кърмя и той реши да си почине малко, започва да си играе на 'боц' със зърното- сочи с показалчето и се опитва да го уцели. След няколко опита пак започва да суче.
Виж целия пост
# 6
Сутрин им се радваме, приказваме им, пляскаме ги с ръчички и им правим боц.  Mr. Green Сигурно им благодари, че са пускали млекце цяла вечер.
Виж целия пост
# 7
Да, мисля че имаме изгладена такава връзка. Случва се да ми дърпа деколтето и се радва , като ги види. Също при преобличане много им се радва.
Виж целия пост
# 8
На около 11 месеца почна да осъзнава и показва любовта си към тях Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Май да, за мой огромен ужас и съжаление...  ooooh!
Виж целия пост
# 10
Да, мисля че около 10-тия месец започна сама да търси гърдата когато се удари, или и е скучно, когато и се доспи и т.н. Даже пак по това време започна да има претенции от коя гърда  ще суче
Виж целия пост
# 11
Отговорих с "не", т.к. емоционалната й връзка не е с гърдата, а изцяло с мама  Heart Eyes

Разбира се, че се радва, когато ме види гола, но пък и синът ми се радва, въпреки, че е кърмен (или по-скоро хранен с кърма от шише) само 3 месеца и едва ли има спомени как той се е опитвал да суче  Laughing

Тоест, при нас само за трапезария й служат  Laughing

Не я приспивам с цицата (имаме си залъгалка за тази цел), не я успокоявам на цицата - има си други начини за това  Wink

А и честно, не мога да си представя, ако по цял ден трябваше да е закачена на гърдите ми, как щях да гледам баткото (сама се грижа и за двамата).
Виж целия пост
# 12
Митко го кърмих 13 месеца и до тогава много се беше превързал към циците. Освен за храна ги ползвахме и за успокоение. Все още им се радва, обича да се гуши там, ако пък случайно ме види гола идва да ги пипне и дръпне. Абе направо си е цицоман  Laughing
Виж целия пост
# 13
Абсолютна емоционална връзка има, която избива на зависимост. Като види "тити" и почва да издава едни характерни звуци на радост и блаженство. Баща й я гледа със завист. Вече идва да си иска, когато е бедна и нещастна, понякога си избира от коя страна да суче и ако не искам да и дам точно оттам (например от другата страна има как да си подпра ръката), тя рещи и ме псува на китайски. И дърпа блузата, докато не си намери пътя към нейната. Отдавна вече гърдите н еса само за храна, защото тя си яде доста неща и без това. Виж, за мокър бар са само те - води, сокове, да ги пият другите хора. Ний не щем. Не знам ако ги нямаше тия "тити" какво щях да правя, сигурно голям зор newsm78. Така че и аз имам емоционална ръзка с гърдата, не само тя.
Виж целия пост
# 14
Ако се брои това, че ги ползва за приспиване-да.И като се преобличам много им се радва, а отскоро казва "цице", за мой ужас, но аз съм си виновна Embarassed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия