4 хранения на ден

  • 1 442
  • 13
Здравейте, момичета! Моята сладурана е на 5 месеца. Вечер си ляга към 21:30 и сутрин се буди чак в 9 часа. Поради тази причина не мога да й разредя храненията на 3 1/2. Вече обаче ядем зеленчукови пюрета и каши и на 3 часа не огладнява, което е нормално. Чудя се дали да не й премахна едното хранене и да яде 4 пъти на ден. Притеснявам се обаче, че е малка. моля, дайте съвет!
Виж целия пост
# 1
На вашата възраст нашата девойка сама си беше минала на 4 хранения, но после се върна на 5. Според педиатъра ни е нормално да са 5 и се храним така:

8-8.30: през ден адаптирано (с 5 лъжички), на другия редувам попара, овесени ядки, елда (ще включа тези дни и просо). В зърнените слагам или адапте+ сирене, или с плод. Въведохме скоро глутена, но когато беше на вашата възраст, това беше изцяло закуска с адаптирано.
10.30-11.00:плодов сок + адаптирано (4 лъжички)
13.30-14.00: през ден зеленчуково (с жълтък 1/4, 2 пъти в седмицата) и месно
17.00: плодово пюре/пасирани плодове (авокадо с банан, манго с ябълка)/плодов крем (като кисел)
20.30-21.00 адаптирано (5 или 6 лъжички с бисквитка Плазмон)

Дозата на адаптираното ни е доста по-малка от посоченото в указанията по кутиите за нейната възраст, но тя си яде толкова, не е слаба и си наддава равномерно, затова доктора каза да не гледам какво пише по кутиите, а колко е достатъчно на моето дете.
Виж целия пост
# 2
и ние сме на 5 месеца..лягаме си като вас към 21.00- 21.30ч. и сутрин се будим в 8.30ч...през деня се храниме така :
- 08.30 - 165мл. вода с 5 1/2лъжи4ки адап. мляко
- 10.30 - 40мл. изцеден плодов сок или 125гр. плодово пюре
- 11.30 - 190гр. зелен4уково пюре, смесено с 40гр. каша
- 15.00 - 150 мл. вода с 5 лъжи4ки ад. мляко
- 18.00 - 125гр. плодово пюре с 40гр каша
- 21.00 - 150мл. вода с 5 лъжи4ки ад. мляко
след къпането към 20.00ч. си изпива млякото и я слагам да спи...сега мисля от 6- ия месец да й купя ве4е от пюретата на HIPP с месо/пилешко,пуешко/ ..за тях пише , 4е са за след 4-ия месец , ама аз наро4но не избързах..а със жълтъка мисля пак да по4на от 6-ия месец..
нашите хранения са 6 броя на ден..ти прясно изцедени сок4ета даваш ли..те са между храненията...
Виж целия пост
# 3
Давам и сокче и плодово пюре! Проблемът е че когато яде зеленчуково пюре или каша не огладнява след 3 часа.

9 часа- АМ
12 часа -зеленчуково пюре
13 часа-сокче
15:30 каша
18:30 АМ
20 часа-плодово пюре
21:30 АМ
Последните две хранения с АМ са проблемни защото не е гладна!
Виж целия пост
# 4
Давам и сокче и плодово пюре! Проблемът е че когато яде зеленчуково пюре или каша не огладнява след 3 часа.
9 часа- АМ
12 часа -зеленчуково пюре
13 часа-сокче
15:30 каша
18:30 АМ
20 часа-плодово пюре
21:30 АМ
Последните две хранения с АМ са проблемни защото не е гладна!

При вашия режим не знам защо говориш за преминаване на 4 хранения, то и зеленчуковото, и плодовото пюре и кашата се броят за хранения, в момента вашите хранения са 6, без да броим сока. Ти даваш и каша и плодово пюре като 2 отделни хранения. Аз доколкото знам за следобедна закуска се редуват или каша или плодово пюре. При този режим не се учудвам, че после идват множко още 2 хранения с АМ.
И не е задължително да огладнява през 3 часа, на тази възраст вече се заформят хранения сутрин, обед и вечер и две междинни закуски - сутрешна и следобедна.
Поне при нас е така, както вече казах по съвет на педиатъра а и аз самата така съм чела по книги и Интернет сайтове.
Виж целия пост
# 5
Според моя педиатър и това, което съм чела, плодовото пюре се дава като десерт и не замества хранене. Поради тази причина не го броя!
Виж целия пост
# 6
Аз доколкото знам за следобедна закуска се редуват или каша или плодово пюре.
редуват се плодов сок с плодово пюре, а кашата се брой като цяло самостоятелно ядене...понеже ние не ядем само каша- беба я плюе, аз смесвам кашата с плодовото пюре и така сливам междинната закуска с едно пълно хранене.
Виж целия пост
# 7
изрових книжката на проф. д-р л. трифонова...за 5 мес. бебе тя препоръ4ва следния режим на хранене :
06.30- ам / 160мл. /

10.00- ам /160мл. / + плодов сок или плодово пюре / 1/2кафена 4ашка/

12.30- готово мле4но-зелен4уково пюре /150-160гр./ + 1/4 твърдо сварен жълтък - през ден

17.00- постепенно захранване с инстантна безглутена мле4на каша/150-160гр./ + плодов сок или плодово пюре/ 1/2каф. 4ашка/

20.30- ам/16-мл./
Виж целия пост
# 8
Според моя педиатър и това, което съм чела, плодовото пюре се дава като десерт и не замества хранене. Поради тази причина не го броя!
Те със сигурност не заместват млечно хранене.
Аз имам предвид готовите плодови пюрета, в които има оризово нишесте - не виждам защо "плодове+ориз" да не се брои за хранене, а "ориз+...." да се брои за хранене. 
Виж целия пост
# 9
Давам и сокче и плодово пюре! Проблемът е че когато яде зеленчуково пюре или каша не огладнява след 3 часа.

9 часа- АМ
12 часа -зеленчуково пюре
13 часа-сокче
15:30 каша
18:30 АМ
20 часа-плодово пюре
21:30 АМ
Последните две хранения с АМ са проблемни защото не е гладна!



Аз съм давала плодовите пюрета като десерт след АМ,а не м/у храненията.Нашия режим на 5 месеца беше:
  6:30-мляко-160мл.
10:00-мляко 100мл.+пл.пюре 60гр.
13:30-пюре-150гр.
17:00-каша-150гр.
20:30-мляко-160мл.


Според мен след като детенце се буди чак в 9:00 едното АМ трябва да отпадне и да минеш на 4 хранения,като увеличиш грамажа и интервала м/у храненията
Виж целия пост
# 10
Здравей,
Аз също имах подобни вълнения и с големия минах рано на 4 хранения, но спря да наддава и върнах 5. За това с малкия (на тази възраст) хранех горе долу така:
8:00 АМ
10:30 АМ ( половин доза) + сок
12:30 - 13:00 пюре
16:00 - 16:30 каша+плодово, кисел, плодово+АМ
20:00 - АМ
Успех
Виж целия пост
# 11
Ние сме на 5 месеца и на ден имаме 4 или 5 хранения-както дойде.Бебка сама си казва колко пъти ще яде и аз по никакъв начин не се стремя да й нарушавам режима.То си знае детето кога е гладно и кога не.Буди се към 9часа-заспива от към 8,30 до към 10.Всеки ден е различно..,взависимост от това колко е спала през деня.Та когато заспи към 8 си пропуска последното хранене и остава с 4 хранения.Някога обаче яде и към 10,ако не е заспала.А интервалите между храненията са различни.Ето днес трябваше да яде в 3,а вече е 4и15 ,а тя още спи .Да я будя ли ,че да не и наруша режима-глупости.А плодовото пюре замества хранене,когато в него добавиш мляко!
Виж целия пост
# 12
Алекс сам си направи режим 4 хранения през 4 часа още след 3-я месец. Педито каза, че след като наддава нормално значи всичко е ок. В момента е на 5 1/2 месеца и се храни:
сутрин:       8.00 - АМ - 210 гр.
обяд:        12.00 - редувам зеленчуково пюре, месно пюре или зеленчукова каша (200 гр.)
следобяд: 16.00 - редувам плодово пюре, кисел, плодова каша или АМ с бишкоти (200 гр.)
вечер:       20.00 - АМ -210 гр.
понякога между храненията давам по 40-50 гр. сок по 1 път на ден.
Виж целия пост
# 13
Ние също минахме на 4 хранения на около 4 месеца. Аз никога не съм се опитвала да следя някакъв определен режим. Оставих на детето да реши по колко пъти да яде. И без това не можеш да го накараш да яде насила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия