Ламинирано ПДЧ или МДФ с полиуретанов лак- кое е по- добро за кухня?

  • 14 783
  • 11
Като нямате предвид цената, кое според вас е по- добро за кухня- от гледна точка надраскване, издръжливост на горещо, влага и др.
Споделете мнения, моля  Hug !
Виж целия пост
# 1
Зависи. И звете си имат и + и -
ПДЧ е по-устойчиво на надраскване, но задължително се кантира и изглежда по-кофти, ако е на едноцветни повърхности. Ако декора ти е дървесен, слагай ПДЧ.
Издръжливост на горещо  newsm78
Влага пак зависи. Ако ПДЧ-то ти е кантирано "с ютия" като нищо могат да ти нацъфтят кантовете, ако се нарани лаковото покритие (да се пробие) и се мокри нараненото, може да ти се надуе МДФ-а. Ако ПДЧ-то е долно качество или е рязано с тъпи инструменти, може още като ти се монтира да има обелени фини парченца от ламинираното покритие на плоскостите...
Всичко зевиси от личните ти изисквания за визия и от това как ще се експлоатира. Ако вкъщи се замеряте с предмети, напълно е възможно да очукате МДФ-а  Laughing (това беше в кръга на майтапа)
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти. Май ще се спрем на МДФ-а и ще гледаме да не се замяраме...  Laughing
Виж целия пост
# 3
Единствената причина, заради която бих Ви препоръчала ПДЧ за кухня, е финансовата. Но и тя, от гледна точка на стойност във времето, не е оправдана, ако можете да си позволите по-качествена кухня. Съществуват и качествени ламинатни кухненски мебели, но те съвсем не са по-евтини от направени тук кухненски шкафове от MDF.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за съветите! В крайна сметка избрахме МДФ  Peace.
Виж целия пост
# 5
vanirka, вие може и да гледате да не се замеряте, но още малко  като порасне детенце и като почне да рови в шкафовете и да вади разни неща и да удря с тях , ела да да видиш какви хлътнатини стават на МДФ-а, той е по-мек материал и на мен майстора не ми го препоръча с малко дете, ела да ми видиш холната маса на какво прилича Cry
Виж целия пост
# 6
МДФ не се ли наранява лесно, всички това ми казват и съм виждала
Виж целия пост
# 7
Да бе! Щото ПДЧ-то е много твърдо и устойчиво на наранявания.  Whistling Вкъщи имам едно бюро от ПДЧ. Ами много по-наранено е от кухнята ми, която е от МДФ.
Виж целия пост
# 8
МДФ е по-плътен материал , структурата му е по-хомегенна съответно е и по-скъп . Ако е изработена кухнята от ПДЧ ще издържи много при положение , че е качествено направена . МДФ се предпочита предимно за вратичките тъй като те обикновено понасят удари и поражения като вода и др. .
Виж целия пост
# 9
Кухните от MDF не са за готвене а само за декорация. Покритията са много лесно раними и не са устойчиви на надраскване. Ако искаш кухня в която да се вихриш спокойно направи я от качествено ПДЧ (на фирма EGGER например) кантирано с дебел ПВЦ кант и нямаш грижи. Качествения ламинат е много устойчив и на надраскване и на топлина и на химикали, а дебелия ПВЦ кант предпазва перфектно ръбовете от удари.
Виж целия пост
# 10
Кухните от MDF не са за готвене а само за декорация. Покритията са много лесно раними и не са устойчиви на надраскване. Ако искаш кухня в която да се вихриш спокойно направи я от качествено ПДЧ (на фирма EGGER например) кантирано с дебел ПВЦ кант и нямаш грижи. Качествения ламинат е много устойчив и на надраскване и на топлина и на химикали, а дебелия ПВЦ кант предпазва перфектно ръбовете от удари.
Булка шета - град бие  Laughing
Това изказване е доста крайно...
Виж целия пост
# 11
Здравейте,
вече сме в новия апартамент и да докладвам- комбинирахме МДФ и ПДЧ- вратичките ни са МДФ, напръскани с лак, а плота и самия корпус на шкафчетата са ПДЧ от дебелите плоскости. Стана много хубаво, не виждам с какво толкова бих могла да ги надраскам. Чистят се много лесно с микрофибърна кърпа, та така...
Благодаря за споделените мнения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия