Пясък в бъбреците

  • 1 953
  • 4
Здравейте момичета,

в 6 - та  - г.с съм и имам ужасно силни болки в бъбреците,
ходин на нефролог и бъбреците ми дефакто са пълни с пясък, но заради това се е получило и някакво възпаление на самите тях. сега, чакам да ми излезе урокултурата и може да се наложи да минавам на антибиотик.

Минали ли сте през нещто такова и налагалоли ви се е да вземате антибиотик - какъв, разбира се ще се консултирам с лекаря, но моля ви дайте съвет, как сте се справили с тази ситуация.

благодаря ви момичета.
Виж целия пост
# 1
Здравей Фема, наистина проблемът е ужасен. Изкарах бъбречна крича точно преди месец, назначиха ми Оспексин, който трябваше да пия пет дни, този антибиотик е безвреден за бременни. Започнах да го пия преди да са ми направили изследванията на урината. Според мен недей да чакаш дотогава, защото за посявка се чака 3-4 дни. Моят съвет е да изпиваш поне по два литра вода(това прилагам и аз) и да започнеш веднага с антибиотик и на топло кръста,в начална бременност си и може да се окаже фатално едно забавяне. Успех,потърси и консултация с друг доктор!
Виж целия пост
# 2
Задължително се консултирай с лекар и ако трябва влез за два три дни в болница. Аз съм с такива кризи постоянно, незнам защо но през първата бременност не получих нито една. Както родих и пак се започна. Сега само мога да стискам палци да не стигна пак до тях. Единственото което мога да ти кажа, че това с топлите компреси трябва да го забравиш докато си бремена, защото топлото разширява кръвоносните съдове и може да си предизвикаш нещо лошо.
Виж целия пост
# 3
здравейте момичета,

сега се оказа, след урокултурата, че имам стафилококи в нея, някъде от вън са се появили.

Изписаха ми Оспамокс. Нямам болки, можи  би съвсем малко бъбреците от време на време, паренето намалява, но тази инфекция няма да изчезне просто ей така - само с пиене на вода по 3 литра на ден.

В какво се сътоеше при вас бъбречната криза - а бактерии имаше ли.

Благодаря ви момичета
Виж целия пост
# 4
Да, водата много помага, както ти написах и по-горе, пий колкото се може повече. При мен беше (вероятно, така и не стана ясно) песъчинки, може и бактерии да съм имала, но аз започнах с антибиотика преди да ми направят посявка за тези гадове,така че може и да е имало, но да съм ги ликвидирала.
Наливай се с вода и сама ще видиш ефекта, освен това ти тепърва ще започваш да чувстваш и другите неразположения на бременността от рода на гадене и недай си Боже,ако започнеш с повръщане(както бях аз) водата ще те спаси от ацетон в урината, което е много вредно за бебоката. Успех и спокойно, тези неща се лекуват,но се грижи за себе си!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия