Внимание! Дини!

  • 13 272
  • 25
Съвсем наскоро разбрах нещо, което ме шокира. При това от 3 независими източници, един от които човек, живеещ в район, където е пълно с бостани, а друк - лекар.
Фактите са следните (според дадената ми информация): бостанджиите инжектират дините с урина, за да зреят по-бързо.
Твърденията бяха подкрепени с колоритни примери и направо ме ужасиха.
Опитах се да ги опровергая като казах, че толкова дини сме изяли, пък нищо ни няма. На което ми лекарят ми отговори, че основно децата до 4 годишна възраст реагират (чрез обриви, стомашни разстройства, повръщане) на подобни "добавки", защото до горе-долу тази възраст имунната система постепенно достига пълен капацитет.
Вече няма да давам диня на човечката, нито пък ние ще ядем, освен ако не е от, да речем, градината на баща ми.
Вероятно не всички производители инжектират дините си с урина. Ама като не мога да съм сигурна, предпочитам да не рискувам.
Виж целия пост
# 1
И аз си мислех, че това с урината е някакъв фолклор, но преди няколко дни по телевизията имаше репортаж по темата. Учени от БАН обясняваха научно, че инжектирането с урина наистина подпомагало по-бързото зреене на дините. Така че ако досега някой производител не е знаел този номер, вече ще да го е научил.  Imp
Виж целия пост
# 2
Ха така!
Виж целия пост
# 3
Ne se y4ydvam i ne oprovergavam podoben vid intervensia no ot 4isto lubopitstvo si zadavam slednite vaprosi:

1.Parvo po kakav na4in yreata deistva na prosesa sreene.
2.Kolko yrina sha triabva na edin zemedeles za da injektira bostana si da ne bi da vpriaga sialata roda v kampaniaTA ili pak da kypyva yrina na litar Rolling Eyes .
Виж целия пост
# 4
И аз съм чувала за това нещо,но според мен дори и да се прави,то ще да се "инжектират" само най-ранните сортове.Сега,когато им е сезона и пазара и залян от дини,не виждам смисъл някой да събира урина Shocked и да инжектира цял бостан Rolling Eyes  Rolling Eyes .
Ама знае ли човек,има всякакви изкукуригляци Rolling Eyes  Shocked
Виж целия пост
# 5
Ами просто ще замени нужника с бостана човека... заедно с цялото му семейство... Да не мислите, че трябва много урина, след като се инжектира. Явно по спринцовка на диня, така за седмица ще са обходили бостана....

Гадост!  Confounded  Confounded  Confounded
Виж целия пост
# 6
Shocked Шокирана съм от тази информация. Честно за първи път чувам за такова нещо. УЖАС. Остава да се надявам, че тук са под строг контрол, че колкото диня изядох и аз и децата Neutral Face
Виж целия пост
# 7
Цитат на: Abadjieva
Съвсем наскоро разбрах нещо, което ме шокира. При това от 3 независими източници, един от които човек, живеещ в район, където е пълно с бостани, а друк - лекар.
Фактите са следните (според дадената ми информация): бостанджиите инжектират дините с урина, за да зреят по-бързо.
Твърденията бяха подкрепени с колоритни примери и направо ме ужасиха.
Опитах се да ги опровергая като казах, че толкова дини сме изяли, пък нищо ни няма. На което ми лекарят ми отговори, че основно децата до 4 годишна възраст реагират (чрез обриви, стомашни разстройства, повръщане) на подобни "добавки", защото до горе-долу тази възраст имунната система постепенно достига пълен капацитет.
Вече няма да давам диня на човечката, нито пък ние ще ядем, освен ако не е от, да речем, градината на баща ми.
Вероятно не всички производители инжектират дините си с урина. Ама като не мога да съм сигурна, предпочитам да не рискувам.


Ами да, то това се знае от 100 години. И то с конска урина ако не знаеш, защото е по-силна и по-бързо зреят. Аз затова не купувам дини от пазара.  Пъпеши също.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Abadjieva
Съвсем наскоро разбрах нещо, което ме шокира. При това от 3 независими източници, един от които човек, живеещ в район, където е пълно с бостани, а друк - лекар.
Фактите са следните (според дадената ми информация): бостанджиите инжектират дините с урина, за да зреят по-бързо.
Твърденията бяха подкрепени с колоритни примери и направо ме ужасиха.
Опитах се да ги опровергая като казах, че толкова дини сме изяли, пък нищо ни няма. На което ми лекарят ми отговори, че основно децата до 4 годишна възраст реагират (чрез обриви, стомашни разстройства, повръщане) на подобни "добавки", защото до горе-долу тази възраст имунната система постепенно достига пълен капацитет.
Вече няма да давам диня на човечката, нито пък ние ще ядем, освен ако не е от, да речем, градината на баща ми.
Вероятно не всички производители инжектират дините си с урина. Ама като не мога да съм сигурна, предпочитам да не рискувам.


Ами да, то това се знае от 100 години. И то с конска урина ако не знаеш, защото е по-силна и по-бързо зреят. Аз затова не купувам дини от пазара.  Пъпеши също.
Виж целия пост
# 9
Да, дори наскоро във вестника - 24 часа-  четох за жена, която си купила диня и й лъхнала миризма. Отишла в ХЕИ, оттам при продавачката и да, открили урина във всички проби. Лошото е, че две от тях не миришели. Всичко е истина, бяха цитирани имена, град и тн.т. Да, урината е конска. Затова купувам дини само от Метро и Била, повечето са вносни, пък и в 90% са минали проби през ХЕИ. В Метро не пускат нищо без санитарно заключение. Но най-добре вносни дини. Иначе да тръгна по селата да търся бостани, пък и там няма гаранция. А толкова обичам дини!!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: DEianaZ
И то с конска урина ако не знаеш, защото е по-силна и по-бързо зреят.


Егати ужаса!!! #Onfire  #Onfire  #Onfire А аз не пускам мъжа ми да се прибере ,ако не носи диня или пъпеш! Shocked  Shocked  Shocked
Виж целия пост
# 11
добре де, и пъпешите ли ги боцкат? Imp  Close  Imp
Виж целия пост
# 12
Цитат на: DEianaZ

Ами да, то това се знае от 100 години. И то с конска урина ако не знаеш, защото е по-силна и по-бързо зреят. Аз затова не купувам дини от пазара.  Пъпеши също.

 #Shocked  #Shocked  #Shocked
Е, добре, де, откъде да купуваме дини? #Onfire  #Onfire  #Onfire
Тук в града е пълно с мини сборища на дини-изсипват по един камион дини и пъпеши....повечето които ги продават са мангали, кълнат се, че са от Добруджа и Българево (или Българене ли беше, не помня Embarassed )........агххххххх  Sick Това за урината не го знаех, направо ще полудея! Imp А сигурно ли е, че в Метро дините са вносни?  33uu  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Ей сега питах мъжа ми за дините в Метро. В началото, когато излезнаха и в Метро, и в Била са били гръцки. Сега обаче и на двете места са български. Пак по-добре от там де, макар че някоя голяма фирма където си е платила депозита в Метро може да е изкупила някой бостан от циганите.
Виж целия пост
# 14
Цитат на: PoliaSp
 Пак по-добре от там де, макар че някоя голяма фирма където си е платила депозита в Метро може да е изкупила някой бостан от циганите.

Ami ot kyde drugade da gi iзкупи? Аман от тоя КРЕДОР! Сменя кирилиците при всяко натискане на шифта Imp
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия