Към мамите в района на кв. Павлово

  • 1 462
  • 16
Моля за съвет относно детските ясли . Синът ми е на 1 г. и 11 мес , засега го гледам аз , но смятам от догодина да го дам на ясла . Питането ме е трябва ли още отсега да подавам документи и като цяло какви са Ви наблюденията от яслите и градините в този район ? Предварително благодаря за иформацията !
Виж целия пост
# 1
Да ,трябва да подадеш документи отсега. Най-добре отиди до някоя от яслите и попитай. Аз ще подам молба за детска градина  януари 2006 - синът ми е на 1,4г .
А за условията ,нека друг да сподели.Нямам лични наблюдения.
Виж целия пост
# 2
Най-голям е напливът за ОДЗ 37!Впечатления от детската ясла не мога да изразя, синът ми беше само на градина там.Но за там,не знам дали не си закъсняла за яслата.Пробвай се,дори още тези дни отиди да подадеш молба,ако не ти откажат.
Иначе има ясла и на ул.Белмекен 13 до детската кухня,мисля,че там е по-лесно. Други ясли в района не знам,но това не означава че няма.
Виж целия пост
# 3
До колкото знам има две ясли - тази на Белемекен до детската кухня - май отзивите не са много добри там и другата е в 37 ОДЗ, където нас миналата година не ни приеха. Подадох молба през ноември и се оказа че няма места за следващата есен. Така, че проблема на яслите в Павлово е голям. От два дне сме на градина 67 на бул. Бъкстон доста ни е далече и още нищо не мога да кажа..Успех
Виж целия пост
# 4
Ние ходим в 55-та, тази в чиято сграда е и детската кухня. Единственото ни оплакване е, че ни е малко далече. Принципно сме в Борово, но за яслата на 8-мо закъсняхме да подадем молба на време. Сега януари ще пробваме да подадем за детска градина там. Иначе в 55-та ясла е сравнително лесно да ти вземат детенце, ние поне нямахме проблеми, когато стана на годинка подадохме документи (това беше януари) и на година и два месеца тръгна.
Доволни сме, на детето му харесва, а и на мен много ми хареса вътре, много е уютничко. Моят харесва храната там (нали е като в детската кухня), харесва сестрите, едната даже я наричат децата по малко име, не сме имали проблеми до сега.
Виж целия пост
# 5
И ние сме в 55 ясла. Jane22, не искам да те отчайвам, ама детенце ти е почти 2 годишно, по-добре го запиши за градина да чака ред. Не пречи и за ясла да подадеш молба, но не храни надежди.

За яслата какво да ти кажа. 37 ОДЗ ми харесва повече в интерес на истината, но не се уредихме там. Дворът им ми харесва и това, че имат охрана, други впечатления нямам от там, освен отзивите от форума, които са добри.

В 55-та синът ми бързо свикна с лелките, има си и една любима и само за ръката я държал. Стаите са светли, просторни, топли, с балатум и килим. Казаха ми че всеки ден мият и дезинфекцират. Спалното помещение се проветрява сутрин, докато не са в него децата. Е да, разболя се два пъти от както ходи на ясла, вторият път доста продължително заради ангина. Казват, че почти всички деца са така.

Болни деца в яслата не съм виждала, и на нас не ни прощават ако нещо ги съмнява, че се разболява. След боледуване задължително искат бележка от докторката. Не ми харесва, че сега в студа не ги извеждат, но пък той си взема разходката докато го прибира баба му следобяд, защото не живеем близо.

Външната вратата към улицата често е широко отворена и няколко кучета се мотаят по тревата, направих забележка, щели да вземат мерки.

Всеки месец искат тоалетна хартия, салфетки и сапун.
Друго засега не се сещам.
Виж целия пост
# 6
Ние от скоро сме в района и като чета така май нямаме никаквишансове за 37 ОДЗ.Искам да попитам за ЦДГ 16 ,който има филиал на бул.Пушкин и за там ли наплива е голям.Изобщо ако може повече инфо,моля  bouquet
Виж целия пост
# 7
За 37 ОДЗ имаш минимален шанс, ако отидеш в първият работен ден на януари 2006. Но има мами, които 4акат от 5 сутринта. Тогава се попълват групите, в които има места и принципът е по реда на подаване на молбите. Проблемът при теб е, 4е ако го дадеш в 55-та (която е само ясла) ще може да ходи там докато стане на 3год и после ще имаш проблема отново- да търсиш градина, което в квартала е ужасно трудно. Ако го вземат в 37- после автомати4но преминава в градината, което е добре. Аз съм сравнително доволна от 37-а и се реших да дам сина си сравнително малък- на 1г и 4м, точно за да не си изпускам реда. Той ходи на ясла от септември, а молбата подадох март (когато нямаше и годинка). По принцип приемът там в два пъти годишно- септември и напролет- по молбите от януари. Така, 4е пробвай се- нищо не губиш, но опитай и на другите места. За филиала на Павлово знам, 4е май няма места, но пак иди и питай. На колкото можеш места -подавай молби отсега, 4е ина4е няма алтернативи. Има и 3 4астни в квартала, но таксите запо4ват от 200 и стигат до 360лв (за Пумукъл). Успех!
Виж целия пост
# 8
Мерси Еми.
Аз вчера ходих до 37 ОДЗ и охраната ми каза че от януари се подават документите.Аз смятам че може да ни вземе ние сега ходим чак в Лозенец на ясла ,но за момента съм я спряла,защото боледува често.Мисълта ми е и това което знам,че ако е записана в една ясла може да се прехвърли в друга.Една моя приятелка така направи.
Но мен ме интересува за ДГ,защото февруари правим 3 год.
А какво ще ми кажеш за ЦДГ 16,която се намира на Мусала 7 да ходя ли до там или няма смисъл?
Виж целия пост
# 9
Мерси Еми.
Аз вчера ходих до 37 ОДЗ и охраната ми каза че от януари се подават документите.Аз смятам че може да ни вземе ние сега ходим чак в Лозенец на ясла ,но за момента съм я спряла,защото боледува често.Мисълта ми е и това което знам,че ако е записана в една ясла може да се прехвърли в друга.Една моя приятелка така направи.
Но мен ме интересува за ДГ,защото февруари правим 3 год.
А какво ще ми кажеш за ЦДГ 16,която се намира на Мусала 7 да ходя ли до там или няма смисъл?
Доколкото ми е известно във въпросната градина тази учебна година са само деца от предучилищна група.А останалите ги пращат по филиалите по блоковете.Но все пак си провери.
За ОДЗ 37 преди месец и половина и на мен така ми отговориха,че за деца родени 2005 година ще приемат молби от януари нататък за сформиране на групите през септември.Става въпрос за яслата.А за градината като дойде време ако има места при положение,че не сме били там на ясла.
Иначе могат да ви приемат в яслата,ако има места и ако директорката не се прави на много важна,ама да видим.
Голям фактор за там е спонсорството.
Виж целия пост
# 10
.А филиала на бул Пушкин не е ли към ЦДГ 16  newsm78.
Виж целия пост
# 11
37 е онова, което на края на Белмекен, нали?
Аз ходих там януари тая година, за да се опитам да запиша Емил, който тогава беше на годинка. Директорката ми показа един куп с папки и каза: Всичките тия са ми '03 чакащи да се освободи място  Close
Попитах я кога е трябвало да подам документи, за да ми приемат детето през септември и тя каза, че вече не можело за септември и изобщо не можело всъщсност.
Това за яслата.

През септември мъжът ми ходи там, за да пита кога се подават документи за детска градина. Съшата директорка му казала, че вече всичко било заето за детската градина (за догодина). Което е странно, защото до колкото знам молби трявба да се подават през януари, поне на другите места, където питахме, така ни казаха.

Та сме ги отписали тотално   Close
Виж целия пост
# 12
.А филиала на бул Пушкин не е ли към ЦДГ 16  newsm78.
Да към ЦДГ 16!Аз писах за сградата,която е до детската кухня!
37 е онова, което на края на Белмекен, нали?
Аз ходих там януари тая година, за да се опитам да запиша Емил, който тогава беше на годинка. Директорката ми показа един куп с папки и каза: Всичките тия са ми '03 чакащи да се освободи място Close
Попитах я кога е трябвало да подам документи, за да ми приемат детето през септември и тя каза, че вече не можело за септември и изобщо не можело всъщсност.
Това за яслата.

През септември мъжът ми ходи там, за да пита кога се подават документи за детска градина. Съшата директорка му казала, че вече всичко било заето за детската градина (за догодина). Което е странно, защото до колкото знам молби трявба да се подават през януари, поне на другите места, където питахме, така ни казаха.

Та сме ги отписали тотално Close

Не знам защо ама тази жена /директорката/ ме амбицира да проверя на по-друго ниво как стоят нещата.Интересно като отида през януари какъв ли предлог ще измисли да не ми приеме молбата.Дано със смяната на властта да я сменят.
Виж целия пост
# 13


Не знам защо ама тази жена /директорката/ ме амбицира да проверя на по-друго ниво как стоят нещата.Интересно като отида през януари какъв ли предлог ще измисли да не ми приеме молбата.Дано със смяната на властта да я сменят.

Познай какво ще ти каже,"няма места,групите са пълни".
И аз много се дразня на такива истории,защо казват елате януари,като знаят че нищо няма да стане,само ни разиграват.
Абсолютно съм съгласна че трябва да се провери и на по - друго ниво.
Аз имам роднина в общината-Столична,тя е точно към образованието,незнам дали ДГ и ясли са към тях.Ще взема да попитам,докато не се е сменила" властта".
Виж целия пост
# 14
Абсолютно съм съгласна че трябва да се провери и на по - друго ниво.
Аз имам роднина в общината-Столична,тя е точно към образованието,незнам дали ДГ и ясли са към тях.Ще взема да попитам,докато не се е сменила" властта".

Ами доколкото разбрах,детските градини са на подчинение не на самите общини /в случая Витоша/,а на Столична голяма община!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия