За бебетата от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 19

  • 24 941
  • 746
# 165
От вчера забелязвам, че кожичката на главата на дъщеря ми /3 месеца/ се лющи, точно над челцето. Отделят се някакви люспички и е леко зачервено. Случвало ли ви се е и ползвате ли някакво кремче или мазило?

Ако е така  наречената бебешка кал,аз пак знам една бабина рецепта,на много ефикасна и ни помогна след няколко намазвания-в купичка слагаш една лъжичка сода за хляб и я разтваряш с вода,хубаво разбъркваш и намазваш главичката с памук,оставяш няколко минути и измиваш главичката със шампоан,след няколко намазвания изчезват! Peace
Виж целия пост
# 166
от няколко дена ми прави впечатление, че малкия хрипа като спи нощем, все едно има секрет, който му слиза в гърлото. не е хрема, защото няма сополки, носът му е чист. през деня също нищо му няма. чудех се какво може да е? спим на прохладно, на отворен прозорец, не е сух въздуха в помещението.. newsm78 Thinking
Виж целия пост
# 167
може ако леко му е хладно наистина да прави някое малко сополче нощем... или да има някое сухичко в носа....ти чистиш ли го със стеримар нослето?
Виж целия пост
# 168
с физиологичен разтвор и памуче го почиствам хубаво след баня, т.е непосредствено преди лягане. а и не звучи като сополки, а като по-заден секрет, не знам как да го обясня. имаше такъв като новородено бебе, тогава педиатърката ми каза че е нормално, защото се прочистват след раждането и ще мине и то наистина мина за 2-3 седмици. затова сега се чудя от какво се получава. а не ми се вярва да му е хладно, защото е 23-24 градуса в стаята и той е добре завит.
Виж целия пост
# 169
И бебето така и мъркаше назад нослето на два пъти.Оправя се със морска вода,само че и вземам Риномер бебе защото е по нежно впръскването.А иначе е доста зиморничева,вкъщи е облечена с дълъг ръкав и дълги крачоли.При нас пускаме обикновенно климатика в общото помещение и при нея в спалнята е около 23 градуса.
Виж целия пост
# 170
ами мое и да има задна хрема...може и да стане повече...може и да се размине...моят е имал такива...и то доста обилни.
Виж целия пост
# 171
Angel,как е твоето детенце?
Виж целия пост
# 172
ами...не знам ще го водя да го слуша днес...гнойта поизчезва ми се струва, но нещо започна да кашля кофти.
Виж целия пост
# 173
Може и да не е точно кашлица.След болно гърло самата лигавица се изчиства и прави позиви за кашляне.Това го казвам от опит с дъщеря ми ,но педиатърката ще каже най-добре.
Виж целия пост
# 174
ами да, ама не звучи като суха кашлица, а все едно направо кърти...и понеже скоро правише бронхит, звучащ по същият начин, мисля, че най-добре да го чуе Wink пък дано е от гърлото просото, то още си е червено де.
Виж целия пост
# 175
Ако кашля, значи нещо слиза надолу. Може и секрети от носа да са. Заведи го да го преслушат.
Щерката като беше с гнойна ангина не ми е кашляла.
Виж целия пост
# 176
И бебето така и мъркаше назад нослето на два пъти.Оправя се със морска вода,само че и вземам Риномер бебе защото е по нежно впръскването.А иначе е доста зиморничева,вкъщи е облечена с дълъг ръкав и дълги крачоли.При нас пускаме обикновенно климатика в общото помещение и при нея в спалнята е около 23 градуса.

точно се бях засилила да взимам стеримар, но ще пробвам риномер, мерси  Peace  bouquet
Виж целия пост
# 177
Риномерът пръска много по-силно от Стеримар  Peace Моето дете пищеше в началото ако му слагах Риномер. Със Стеримар не гъкваше.
Виж целия пост
# 178
хъм, сега ме объркахте. аз досега на бебе (не моето) съм ползвала само стеримар и знам че е силна струята, риномер не го бях чувала. абе все тая, ще взема едно от двете, важен е резултата, че имам стрес от такива секрети (първия месец беше ужас)  Peace
Виж целия пост
# 179
Синът ми след няколко дни отива на море с баба си и дядо си и му глася лекарствата.
Какви да наглася - за температура,кашлица,повръщане ,хрема............какво друго....
Какво се дава при разстройство -имам ентерол и смекта и как се дават.Или да отида да купя нещо друго.
Много съм притеснена ,защото за пръв път ще се дели от нас за толкова дълго време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия