И това го отървахме

  • 1 137
  • 17
Бясна съм вече с това приспиване. Не стига че големия го приспивам вече 5 години, ами сега и дребното. Уж на него възлагах надежди. Докъм 2-3 месеца го оставях самичък след вечерното кърмене и той след малко сам се приспиваше. После започна да заспива на гърдата и само го оставях в кошчето. Сега обаче не заспива на гърдата, или по-лошо, дремва докато суче и после кукуряк. За оставяне сам и дума не може да става - надава вой до небесата. И гушкането не винаги помага. Иска да суче! Отиде ми младостта в приспиване на бебета...
Виж целия пост
# 1
Това за приспиването нощем ли го пишеш? Възможно ли е да спи повечко през деня и така да си компенсира нощното будуване. Със сигурност по-удобно е бебето да си зае кога е ден и кога нощ, да играе денем и да спи нощем. Опитай се с игри и песни да го задържиш по-дълго време буден през деня.

Или се тревожиш, че трудно заспива денем за следобеден сън? Аз в такъв случай не настоявам. Изкарвам го да си играе още 0,30-1 час. Ще му се доспи в един момент.

Обаче като го виждам, че си търка очите и му се спи та две невожда, а в същото време ми се върти по корем и пробва да лази в леглото, подивявам.
Виж целия пост
# 2
Нямаме проблеми с нощния сън. Храним се , но спи без да се разсънва до 8 сутринта. Проблемно е приспиването. Все пак това е времето когато мога да погледам телевизия, да се видя на спокойствие с мъжа си, дори да свърша нещо, което не съм успяла през деня. Писна ми да прекарвам по 1 час от това ценно време в приспиване. Не мога да си обясня защо не му се спи, по принцип следобед спи съвсем малко, преди къпането е капнал от умора, а като го изкъпем и се нахрани - свеж като репичка. Противоположно на това, което беше съвсем доскоро. Сега пиша, защото спах с големия след обяд /майка ми гледа бебока/ и не заспах докато ги приспивах.
Виж целия пост
# 3
Възможно ли е банята да го освежава? Аз бих пробвала да го изкъпя следобяд, например. Тогава хем е по-топличко, хем ще му мине свежестта до вечерта. Опитай 1-2 пъти така, друго не ми хрумва.
Виж целия пост
# 4
Като гледам и моите са горе-долу на същато възраст!И аз като тебе си приспивам баткото.От известно време го уча сам да заспива, но през ноща все още се примъква при мен.С бебето за сега нямам ядове, дай боже така да е , но ти ме стресна, ще гледам да не се предам пак!
Виж целия пост
# 5
Имам абсолютно същия проблем. Като гледам, Никола е насъщата възраст като твоето бебче. От разговорите ми с другите майки разбрах, че децата, които не сучат, заспиват сами и спят цяла нощ, а кърмените - не! Явно повече се привързват към нас. Но с решението си да кърмим сме жертвали личната си свобода, така че няма да се оплакваме  Laughing.
Виж целия пост
# 6
Мисля, че е само период. И моето дете на тези месеци дивееше до към 23-24часа #Crazy. Сега се кротна малко, ама само малко.   Laughing Стискай зъби ще мине.
Виж целия пост
# 7
И ние сме ужас със заспиването...  ooooh!

off - А мога ли само да питам в какъв смисъл е употребено заглавието, нещо грешка ли е станала или аз не разбирам...  newsm78
Виж целия пост
# 8
Отървахме=изтървахме, Зъхи Wink
Виж целия пост
# 9
И ние заспиваме трудно, след баня 1 час игра и после пак става с дундуркане. Почнаха ни зъбите и на това го отдавам. Почти успях преди няколко седмици да я науча да заспива сама, пак ще чакам "прозорец" Wink
Виж целия пост
# 10
Отървахме=изтървахме, Зъхи Wink

ясно..., мерси!  Wink
Виж целия пост
# 11
Но с решението си да кърмим сме жертвали личната си свобода, така че няма да се оплакваме  Laughing.

Чакай да почнат да растат зъби и ти да си спиш, а то да суче, а другите на адапте да ги дондуркат по цяла нощ и да ги залъгват с вода  Wink Тогава ще пишеш, че с решението да кърмим си осгуряваме сън  Grinning
Виж целия пост
# 12
Не знам мойта памет ли е къса, или някакъв късмет имам, но откак започнах да я приспивам в моето легло, си спя като пич...Дали защото й миришеше повече на мама, отколкото в нейното си легло, дали нещо друго - не знам, но преди този момент бяхме точно като Цвети7 - само да суче искаше и се възмущаваше гръмогласно, ако се опитах да я сложа в леглото й. Започнах да я слагам в моето, заспиваше лесно и аз се изсулвах.
Сега (спи в легло, долепено до моето) още я приспивам, но бидейки 'голяма' ми продава други мурафети - играе в леглото (с играчки, разказва си приказки) и така, докато съвсем не се умори, посуква и заспива. Последното става бързо, ама игрите са й бая...А ако съм в другата стая, стои мирно, но не заспива твърдо - до час и половина е будувала така.
Виж целия пост
# 13
Ооо, аз да ти разказвам за какви игри става въпрос вечер.
Слагането на пижамата е знак "започва играта". То не е дзак, то не е криеница, танци, песни, като подава глас и чака дует да правим, въобще ако му е кеф може да откара и докъм 12 часа.
В такъв аспект не случих, мани, как се възхищавам на деца, сложат ги в кревата, пък си погледат тавана и си заспят. Евала.
Виж целия пост
# 14
И при нас е така с малката. С каката нямах никакви проблеми. Хапва и в леглото сама. Може и да не заспи веднага, но не се обажда, лежи си и си трайка.Само че тогава се цедях и давах от шише. Явно има зависимост между кърменето и заспиването. Сега с малката е ужас. Като беше по-малка заспиваше само на гърда. Сега не заспива сучейки, обаче е едно люшкане, разнасяне до 10ч., при положение, че я къпем в 8,30. Пробвала съм да я държа будна по-дълго време преди къпането и тогава моментално заспива, обаче точно 10 минути, след което се събужда и пак същото до 10ч. Не мога да си го обясня. Снощи пак същото: гърчи се в лиглото, свива се и си мисля, че са колики (бях яла боб Embarassed), слагам топли пеленки, не помага. Бута си ръцете в устата, чеша си венците, мисля си от зъбите е. Мажа с лекарство, пак не помага. Накрая си легнах, взех я при мен, загасих лампата и както казва Бу - спокойствие. Нито се свива, нито бута пръстчета в устата, погледа, погледа и си заспа. Направо не знам. Тази вечер пак ще пробвам същото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия