Клипсиране на тръбите

  • 2 497
  • 16
Мили майки,искам да споделя с вас,че последните две раждания станаха за мен извън територията на България.Това,което ме притесни беше,че и двата пъти ми предложиха да клипсират тръбите ми,за да не раждам повече деца,сякаш съм някакво животно,което трябва да бъде кастрирано.Любопитно ми беше дали и в други краища на света предлагат подобни "услуги",включителни и в България или само аз попадам на оферти от този род,защото съм многодетна?
Виж целия пост
# 1
Тук жените го правят, защото го искат- имат бройката деца, които искат и считат това за най- добрият метод да нямат други деца... Но докторите не го предлагат като услуга. Това си е личен избор.

  Ще е интересно ако споделиш повече за децата си и решението да имаш тази бройка...
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Kalinka
Ще е интересно ако споделиш повече за децата си и решението да имаш тази бройка...



Да, да, и на мен ми е много интересно!!! Коя е вашата религия? Сама ли ги гледаш, имаш ли помощници? Как се възстановяш след раждане? Аз толкова много искам три деца, ама май само искане не е достатъчно.
Виж целия пост
# 3
най-вероятно е католичка
Виж целия пост
# 4
Не съм чула на някой в Бг да му предлагат такова нещо!Но тук и няма много многодетни майки (изкл. някои "малцинства"). Повечето млади хора в Бг с големи колебания се решават на второ дете. А да не говорим , че малкото престрашили се да гледат повече от две деца ги гледат с голям интерес. Често биват обявявани за луди или причислявани към определени етноси. Rolling Eyes
Не се учудвай , че ти се предлагат такива услуги . На много хора им се вижда странно да имаш повече от 2 деца и им е трудно да си представят , че може да са желани. Явно не само в Бг е така!
Да са ти живи и здрави дечицата ! Със сигурност при вас е много весело ! Grinning
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Павлина
най-вероятно е католичка


  Аз мисля, че е Свидетели на Йехова или мормони. Интересно ми дали съм права...
Виж целия пост
# 6
Май не съм съгласна, дами. Аз съм източно православна, и имам амбицията за поне четири, по възможност до шест деца, нищо че досега резултата е нула.
Виж целия пост
# 7
Всъщност религията няма значение. Това, че аз съм православна не значи да нямам 6 деца ,ако искам. Но има друга разлика- в някои религии е забранено да се предпазваш, дори понякога с риск за майката- или да направиш аборт /дори по медицински причини/
 
   На мен затова ми е интересно. А и в един постинг майката беше написала за религиозно общество или нещо такова. Погъделичка ме любопитство за какво става въпрос. Ама не знам дали ще получа отговор.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: idaraiza
Това,което ме притесни беше,че и двата пъти ми предложиха да клипсират тръбите ми,за да не раждам повече деца,сякаш съм някакво животно,което трябва да бъде кастрирано.Любопитно ми беше дали и в други краища на света предлагат подобни "услуги",включителни и в България или само аз попадам на оферти от този род,защото съм многодетна?

Подобна "услуга" тук трябва задължително да се прилага при мангалките с повече от две деца! Лично мнение, но това е единствения начин да им се намали броят....и престъпленията им! Imp
Виж целия пост
# 9
Бързам да отговоря,макар и да нямам много време да стоя пред компютъра.Православна съм,като повечето българи.Завършила съм Духовната академия или т. нар. "Попско".Това,че имам толкова деца не е свързано напълно с религията,просто така се получи.Истината е,че нямаме много време за секс,защото съпругът ми работи много.И аз не съм раждала всичките седем,а само четири,останалите три са от първия брак на мъжа ми.Това не е от толкова голямо значение.И седемте са "нашите любими дечица" и ние ги обичаме като такива.По въпроса за веселбата :Понякога е толкова голяма,че едва чувам собствените си мисли.
Виж целия пост
# 10
Цитат на: idaraiza
Бързам да отговоря,макар и да нямам много време да стоя пред компютъра.Православна съм,като повечето българи.Завършила съм Духовната академия или т. нар. "Попско".Това,че имам толкова деца не е свързано напълно с религията,просто така се получи.Истината е,че нямаме много време за секс,защото съпругът ми работи много.И аз не съм раждала всичките седем,а само четири,останалите три са от първия брак на мъжа ми.Това не е от толкова голямо значение.И седемте са "нашите любими дечица" и ние ги обичаме като такива.По въпроса за веселбата :Понякога е толкова голяма,че едва чувам собствените си мисли.

idaraiza, свалям ви шапка на цялото семейство.! Sign Exclamation
Виж целия пост
# 11
idaraiza,
страхотни сте! направо ви се възхищавам!
 Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap
Виж целия пост
# 12
Цитат на: idaraiza
Бързам да отговоря,макар и да нямам много време да стоя пред компютъра.Православна съм,като повечето българи.Завършила съм Духовната академия или т. нар. "Попско".Това,че имам толкова деца не е свързано напълно с религията,просто така се получи.Истината е,че нямаме много време за секс,защото съпругът ми работи много.И аз не съм раждала всичките седем,а само четири,останалите три са от първия брак на мъжа ми.Това не е от толкова голямо значение.И седемте са "нашите любими дечица" и ние ги обичаме като такива.По въпроса за веселбата :Понякога е толкова голяма,че едва чувам собствените си мисли.

Срази ме. Много смелост се иска за това. БРАВО.
Аз две едвам вкарвам в ред пък със 7 не се виждам Embarassed
Виж целия пост
# 13
Идарайза,сама ли си гледа6 де4ицата Confused:
Виж целия пост
# 14
Браво и от мен!!! Който е расъл в голямо семейство знае, че това което има е безценно. Връзките между братя и сестри са най-силните. Не мога да си представя живота без сестра ми, особено пък без брат ми!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия