Колики от третия ден?????

  • 944
  • 7
Здравейте, мами!
Кагжете вашето компетентно мнение - нормално ли е бебка да има колики още от третия ден. И, ако е така, мога ли да и давам някакво лекарство? Една седмица издържахме с таткото, но още не сме се адаптирали към нищо...
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Да възможно е! И двете ми деца имаха колики още в болницата Confused
В началото давах Еспумизан, но нямаше кой знае какъв ефект. После ми докараха Инфакол и Лефакс от чужбинско и свършиха хубава работа Laughing Давам го директно в устата на бебето или с лъжичка (зависи в каква опаковка са).
Виж целия пост
# 2
Ох, успокои ме малко! А колко време продължиха? И не трябва ли да ги получава само в определено време?
Виж целия пост
# 3
Когато аз родих, общо взето всички бебчета в родилния дом имаха колики и акушерките им даваха капки, за да не им надуват главите - носеха ми го целия умирисан на еспумизан.
Педиатрите по визитациите се чудеха как така коликите в последно време се появявали толкова рано тц-тц! Ама с това адаптирано мляко дето го даваха на всичките бебоци в родилния дом не знам какво толкова учудващо има.
Като се прибрахме вкъщи сякаш не бяха толкова силни вече или поне се проявяваха само вечер. Дано да ви минат по-скоро!
Виж целия пост
# 4
В болницата бебето си беше при мен от 3-тия час:) Не са му давали никакво адаптирано мляко, нито пък е надувало нечия друга глава освен моята, та някой друг да му дава капки Laughing Въпреки всичко колики имаше Sad Все още от време на време ги има, но са доста рядко. Като цяло бяха по- силни до към края на първия месец.
Виж целия пост
# 5
Никола също имаше колики още в болницата - три нощи не спах  Sad Но в МД нямаха капки, а една от акушерките просто ми каза, че това не били колики. А дори за мен, с първо дете, ми беше ясно, че като се присвива така са си точно колики!
Виж целия пост
# 6
Възможно е! Акселерация му се вика Sad Нашите вече отшумяват Praynig Нали ми виждаш тикера - пригответе се за мнооого гушкане и мили думи. Ако можеш да си поръчаш Инфакол някой да ви донесе от Англия - обещавам, че няма да ви мъчат толкова коликите. Ако на детенцето му минават и от капките, които има на нашия пазар - тогава си късметлийка. Ако са много силни и пищи неистово с часове можеш да ми пишеш на лични да ти изброя всички бабешки и небабешки илачи, които знам. Като цяло каквото и да правиш ще е по-скоро за твое успокоение, че все пак се опитваш да направиш нещо. Само гушкане му е майката и не се притеснявай - няма да свикне да го носиш на ръце Grinning
Виж целия пост
# 7
Може . Голямото ми дете ги имаше от втората си нощ на белия свят. Беше при мен и беше само на кърма , захранена на 5 навършени месеца и прочие "дивотии "  Laughing , ник'ви соци и води - е как се превиваше от колики , не ми се спомня . Аз спазвах стриктна диета какво ям и не ям , боже , откачах на моменти . Пробвах всичко срещу колики . Дори и Grapewater от Канада  Laughing . Дори и Фризовом вместо кърма ! ( не се получи и пак продължих кърменето - т.е. пак си ги имаше .) Колко съм била отчаяна . А и БГ Мамма я нямаше тогава ... 
Гушкане и търпение , и някой да те отменя по възможност в гушкането .
Таткото го правеше , но с тампони за уши . Не се смейте , рева и прочие шум му бърка в мозъка ! А имаше ли тампони - носи я , люшка я - с часове .
Малката ми също имаше колики , но по-късно почнаха и по-рано свършиха и като цяло бяха по-леки .
Да не споделям кога спряха коликите на голямата , защото ще те отчаям  Sad . Хайде да не разводнявам темата ....
Ех , спомени , и аз самата съм пускала подобни теми тук - за второто  ...       
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия