относно секциото !

  • 1 672
  • 34
Смятам,че е добре да споделя своя опит - родих преди 2 години със секцио . Аз реших , че искам да е секцио , смятах че на нормалното раждане мястото му е в миналия век . Раждането беше направо супер - само 10-15 минути . След 2 часа ме пусна упойката , е да си призная болките бяха ужасни , но това бе цената която платих за иначе бързото раждане . С две думи доволна бях , но на третия ден раната създаде проблем и я отвориха . След редица изследвания се оказа ,че в операционната са ме заразили със стафилокок. Естествено смених доктора при който бях раждала , обърнах се към специалист на който съм безкрайно благодарна и човекът каза че ако искам може да ми зашие раната но тъй като е инфиктирана тя пак сама ще се отвори . И оттук се почнаха мъките . В продължение на 3 месеца всеки ден ходих на промивки,превръзки , лазери и т.н. Докато най накрая в средата на третия месец след раждането раната наистина се затвори сама . Но честно казано въпреки болките ,които претърпях ако трябва пак да раждам пак ще избера секциото . Желая безпроблемно раждане на всички бъдещи майки ! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
били ни предупредила в коя болница са те заразили   #Crazy понеже аз (а предполагам и други мами)също искам секцио   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 2
Но честно казано въпреки болките ,които претърпях ако трябва пак да раждам пак ще избера .......... .


Това може да го каже и жена раждала нормално.

Важното е, че си се оправила и всичко е наред.

Във всяка болница може да се заразиш!!!

п.п. За протокола...родих секцио...!


Виж целия пост
# 3
Уф,чак ме заболя корема докато четях Crazy
И аз  раждах секцио,но след 10 часа контракцийй,пълно разкритие и главата на бебо почти се беше показла Laughing И накрая ме оперираха заради едър плод.Понякога се шегуваме,че съм го родила два пъти Joy Joy
Виж целия пост
# 4
Аз нещо не можах да разбера идеята или по-скоро целта на темата...   newsm78
Виж целия пост
# 5
Аз нещо не можах да разбера идеята или по-скоро целта на темата...   newsm78

Карай... Joy
Виж целия пост
# 6
Аз раждах в  " Света София " . Но  ходих на лазер за раната доста време в Пирогов , и на оплакванията от моя страна относно болницата в която съм раждала докторката каза ,че имали такива случаи и от други болници.Така че късмет, дано не попадате на такива доктори .
Виж целия пост
# 7
Мерси Jane22  bouquet  bouquet  bouquetи на теб успех  bouquet
Виж целия пост
# 8
pri koy  doktor rajda v sveta sofia
Виж целия пост
# 9
и аз съм родила секцио в "Света София" - за щастие нямах никакви проблеми и усложнения, макар че заедно с бебчо се наложи да ми махнат и една доста голяма миома. всъщност затова и трябваше да родя по този начин. болката, която изтърпях докато се възстановявах беше неприятна, но сега всичко е ОК. една приятелка роди нормално и вече 5 месец не може да се оправи - все има някакви проблеми. всъщност както казват каквото е написано на глава на камък не ходи
Виж целия пост
# 10
раждала съм нормално с епидурална и секцио
и двете ми бяха безпроблемни, просто плюсовете на едното са минуси на другото!
Виж целия пост
# 11
bubanka, даи моля те още инфо!

За теб, лично, кое е по-добро, или не можеш да обосновеш така нещата?
Виж целия пост
# 12
Аз родих секцио и възстановяването ми беше бавно и мъчително. За щастие обаче без проблеми като твоите.
Виж целия пост
# 13
Аз родих първото си дете нормално, а второто секцио и то защото аз пожелах така.Първото ми раждане беше много тежко и завърши с форцебс.Възтановяването ми след това беше много продължително.Когато реших да имам второ дете,бях твърдо решила, че ще се роди секцио.Ето как родих втория път:Слагат ти упойка,заспиваш и се събуждаш с бебе.Боля ме само първите 15-20 минути след като излязох от упойка,докато подейства обезболяващото.Възтановяването ми беше много по бързо отколкото при нормалното раждане.На всички които се двоумят препоръчвам секциото,като по добър вариант.
Виж целия пост
# 14
...Смятам,че е добре да споделя своя опит - родих преди 2 години със секцио . Аз реших , че искам да е секцио , смятах че на нормалното раждане мястото му е в миналия век . ...
Shocked Интересно, защо акушер-гинеколозите не споделят това мнение. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия