Склепане с очи

  • 718
  • 1
Дъщеря ми е на 8г и от известно време склепа с очи ,после се оправя,после пак започва.Не гледаше известно време телевизия и компютър,но не помогна.Когато я заведох на психолог тя тогава не склепаше и за него всичко беше ОК.Живеем в нормална семейна обстановка,учи се отлично,отворено дете е ,контактна е-въобще аз като майка и педагог не намирам причина за това.Ще съм благодарна ако получа съвет от някой!
Виж целия пост
# 1
И на нас хи се случи подобно нещо, когато синът ми беше на 3-4 години.
Тогава ходихме на невролог. Предписаха му тиоридазин, някакво успокоително, което след около 3 месеца спряхме.
Докторката ми обясни, че това мигане се среща при свръх активни и силно емоционални деца и не е задължително семейни проблеми да са причината.С възрастта щяло да отшуми и  ако навреме се овладее, не създава проблеми в бъдеще.
Но не бива да правим забележка на детето за това,че мига, за да не задълбочаваме проблема. И да сме спокойни, да не създаваме излишно напрежение.
Имало е моменти, когато това се е повтаряло, при по- драстични промени, смяна на детската градина, нови емоции, но в съвсем лека форма.
Посъветвайте се, освен с психолога и с невролог, но не в присъствието на детето, помолете я да излезе от кабинета като обяснявате, за да не и привлечете вниманието отново към това.
Пожелавам ви успех! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия