запек при двумесечно бебче

  • 687
  • 12
Мили мами, моля помогнете с мнение и опит!

Бебката е на 2 месеца и има страхотен запек. Пробвам какво ли не- от Блевит Л, през водата от овесени ядки, до термометър и сапунче. За 20 дни няма никакво подобрение. Само на кърма е, но от няколко дни нещо не иска да суче, захапва само за 2-3 мин и после- не. Педиатърката ми препоръча новото мляко на Nutricia- Omneo, специално за запек и колики. Така че сега и го дохранвам, което ме опасява. Не знам вече какво да направя, не ми се иска да му разраня дупето. Кажете ми тези чайове и отвари кога почват да действат и въобще кога минава този период на запека?
Виж целия пост
# 1
Някои капки против колики запичат бебетата, ползвате ли такива?

По колко време не ака? Смята се, че при кърмени бебета се случва да не акат по 5-7 дни, без това да се смята за тревожно.
Цитат
За 20 дни няма никакво подобрение
Това означава ли, че не е акало 20 дни? Thinking

Коремчето му твърдо ли е?

Акито какво е - твърдо и на топчета ли?

Мъчи ли се детето, когато все пак се изходи?

Термометрите и сапунчето могат да направят аналните мускули лениви и бебето да привикне да се изхожда по този начин.

А как до дохранваш, след всяко кърмене ли?

Приемаш ли и ти разхлабващи храни - овесени ядки, сини сливи, круши, повече течности?

Във форума "Кърмене и захранване" има доста теми на такава тематика, защо не пуснеш търсачката, да ги откриеш. Също прочети и в темата "Библиотека", може да попаднеш на полезна информация.
Виж целия пост
# 2
И ние бяхме така,и се кърмехме. Чайовете не помогнаха,давала съм Dufalak,другия вариант е да свиеш крачетата към корема и с дясната ръка прави масаж на корема посока часовниковата стрелка.Това на нас ни помогна.
Виж целия пост
# 3
и ние минахме през запека...и на нас ни смениха млякото с OMNEO , но и това не ни помогна...бебка не акаше по 5 дни и като краен вариант купих от аптеката ДУФАЛАК...дадах дозата за кърма4ета- 5 мл. с малко боди4ка и веднага нещата си дойдоха на мястото..памперса се напълни от пъпа до гърба ...продължих ДУФАЛАКА 3 дни, за да се отрегулира стомашно-4ревния тракт и след това запо4нахме да акаме всеки ден,дори по 2 пъти.... Party 
Виж целия пост
# 4
Много хубави неща чувам за този Дуфалак. Става при двумесечни, нали? А от него бебката ще регулира ли акането занапред или той се дава само ако няколко дни не е акал?
Виж целия пост
# 5
А, и още нещо. Когато беше на 3 седмици и му започнаха коликите, му давах капки Infacol, английски, много бях доволна от тях. Но не се намират в България и затова минахме на Sab Simplex. Горе долу тогава му започна запека. Дали не е от тях?
Виж целия пост
# 6
И ние имахме подобен проблем.Започнахме да даваме Дуфалак и отмина.След няколко приема бебка започна да се изхожда редовно и без него...
Имай предивид,че обикновено действа,след като се приема поне 1-2 дни.
Безвреден е и не прави червата лениви.
Виж целия пост
# 7
Какво разбираш под запек?Мисля,че до 48 часа не е запек.Но ако се напъва и ака барабонки значи се е запек.Едва ли мога да те посъветвам,тъй като кърмиш,но все пак да споделя,че при нас помогна смяната на млякото.
Виж целия пост
# 8
Още ли имате колики, или профилактично даваш Саб Симплекс? И други мами са се оплаквали, че от него се запичат децата.

И по колко време не ака?
Виж целия пост
# 9
velka3 ,  спри да му даваш каквото и да е - добавки, лекарства, вода, сокове и спри да му слагаш неща в дупето, по-добре масажи на коремчето и свиване на крачетата, както по-горе са ти написали - нека само кърма да приема! Изчакай да се изака и виж каква е консистенцията на акито - ако е на твърди, тъмни топчета и при изхождане детето се затруднява, тогава се говори за запек. Изцяло кърмените бебета може да не акат до седмица - важното е,  че пишкат. Акитата им са кашави с цвят на горчица и може да има зрънца, миришат на хлебна мая.  Кърмата е най-доброто лечение в случая, защото само тя не натоварва организма и се усвоява напълно, а и бебчето се чувства най-добре на гърдата на мама. Така че дръж бебето често на гърда!
Виж целия пост
# 10
ние когато се бяхме запекли , беше от 4ая на HIPP, който е против колики..спрях го , ама ве4е беше станала работата...ве4е ти писах , 4е след всевъзможни опити и всякакви комбинации само ДУФАЛАК ни помогна и забравихме какво е запек Joy...както и да го гледаш - дали на кърма или на адаптирано мляко - 5 дни неакане - си е много...ние когато имахме запек - акото идваше в седмицата веднъж и винаги беше като гор4ица...оба4е на 7 дни веднъж акане - никой не може да ме убеди 4е е нормално smile3527 smile3527..представи си само , вси4кото коли4есто акита събирани от 5 дни стоят и залежават в 4ервата на беб4о..какво казва педиатърката ти
Виж целия пост
# 11
попитай я специално за ДУФАЛАК  и какви възражения има...ако въобще има такива..и после сама прецени - все пак бебето си е твое и вси4ките последици- добри или лоши си ги носиш ти... smile3550
Виж целия пост
# 12
Ще говоря с педиатърката за Дуфалака. Митко ака на по 5-7 дни, като горчица е, но през тези дни е ужасно нервен и почти през цялото време плаче. След като свърши работа нервността му изчезва веднага. Много ми е жал като го гледам как се мъчи от коремчето, така че ще опитам всичко. Благодаря ви, мами, за отговорите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия