зачервяване на кожата и разшита епизитомия

  • 3 899
  • 24
От няколко дни кожата ми се зачервява, бели се и става на рани. Предполагам, че не е от лоша хигиена, тъй като се мия непрекъснато, само че без сапун, защото ме е страх за шевовете. Най-вероятно е от превръзките. Мина ми през ума да използвам кремът Бочко на бебето ми, обаче ме е страх, тъй като имам разшит външен шев, казаха ми, че ще го зашият отново след 40 дни, когато зарастне. Знаете ли някакъв безопасен крем, който бих могла да използвам в този случай?
Виж целия пост
# 1
На мен още в болницата ми дадоха един спрей, които се пръска на превръзката. Друго не съм купувала. Лекарят ти не ти ли препоръча нещо?
Виж целия пост
# 2
И на мен в болницата още ми казаха да пръскам с Бивацин спрей - антибиотик за локално приложение, както и да се правят промивки със смрадлика, но непременно се консултирай с лекар!
Виж целия пост
# 3
А освен това по-добре е да ползваш памучни превръзки, а не копринени, защото те запарват повече.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: MardiGras
И на мен в болницата още ми казаха да пръскам с Бивацин спрей - антибиотик за локално приложение, както и да се правят промивки със смрадлика, но непременно се консултирай с лекар!


  202uu  И за така.  Grinning
Виж целия пост
# 5
Да, Бевацин поне два пъти дневно и всеки път като ходиш по малка нужда се измиваш с тетра. В краен случай на стерилна марля слагаш реванол и лежиш така поне 2 часа /през нощта/, обаче без да запарваш, че е топло още. Имах толкова много шевове, че си мислех, че никога няма да зараснат! Три пъти ходих при доктора да питам няма ли да зарастват вече, та той човекът ми ги каза тези работи.
Виж целия пост
# 6
Да не те объркам - онова жълтото реванол ли беше? Не кафявото, а жълтото е правилното.
Виж целия пост
# 7
Здравей!
Аз си правех промивки с отвара от смрадлика или Йодасепт (има го в аптеката) - и двете са противовъзпалителни. Това с шева е кофти, кой лекар беше майсторът?
Виж целия пост
# 8
Zdravei! Az sushto izliazoh ot Maichin dom s edin otvoren vunshen shev (mnogo vutreshni i mnogo vunshni kato tsialo, kasapnitsa). Vseki den po niakolko puti si praveh promivki s rivanol i se pruskah s Bivacin i taka dokato zarastna, koeto otne niakolko sedmitsi. Niama smisal da te shiat, samo shte te boli i durpa dopulnitelno. Naistina ne mii sas sapun, no mii chesto. Hubavo e promivkite da ti gi pravi niakoi drug, za da vijda po-dobre. Provetriavai se sushto, do kolkoto mojesh.  Embarassed  I ako zarastne i posle pak se otvori, ne se pritesniavai, pri men beshe taka s edna chast ot sheva, no nai-nakraia zarastna. Budi vnimatelna da ne go napuvash mnogo i taka. Vnimavai mnogo s Boshko kremcheto - moeto bebche se izrina seriozno ot nego i bez malko da se podseche. Ti ne triabva vaobshte da izpolzvash kremove sega.
Zabravih neshto - Bivacin mai ne se vnasia v momenta i pochti ne moje da se nameri. Toi taka ili inache sudurja Neomicin kato antibiotik, taka che si poiskai neshto alternativno.
Ako produljavat ranichkite i kojata se beli, nai-veroiatno sa te zarazili s neshto kojno... Lokalnia antibiotik triabva da pomogne. No e hubavo da te vidi tvoia ginekolog, da ti napravi promivka i da ti kaje dali ima neshto za pritesnenie.
Виж целия пост
# 9
Аз ходих при няколко лекари заради епизотомията. Лекарят, който ме ши каза, че ако не се зашие ще зарастне и едно евентуално следващо раждане ще протече много по-леко, обаче има опасност да ми се свлече влагалището и сексуалният ми живот да се обърка доста. На мен не ми се вярва да ме лъже, тъй като в негов интерес е по-скоро да замаже нещата, а не да ми ги описва в толкова черни краски. Той общо взето много се притесни, когато му казах какво се е случило. Предполагам, че не го е направил умишлено, просто така се е случило. Иначе за Бивацина и аз го използвах докато не ми се разши шева, после беше същински кошмар, щипе и боли ужасно. Не мисля, че са ме заразили с нещо, защото това зачервяване се получи десет дни след раждането, а и три пъти ходих на прегледи при различни гениколози, все някой трябваше да забележи, че нещо не е наред. Преди това носих около 6 дена копринени дамски превръзки, сега, когато отново съм на лигнин положението като че ли се подобри. А на лекар не мога точно сега да отида, може би ще го направя в понеделник, тъй като няма кой да гледа бебето,  почти се скарахме  със свекърва ми и не ми се иска точно нея да моля за услуги.
Виж целия пост
# 10
Az izpolzvah Bivatsina na gol otvoren shev i vaobshte ne me e bolialo ili shtipalo. Moje bi da e mnogo dulbok ili neshto drugo. Tova za vlagalishteto mi se struva ludost. Spored men moje da se sluchi ako sheva e vutreshen, znam che i ako ti mahnat matkata po niakakva prichina sushto moje da se sluchi, no zaradi vunshen shev...? Moiat, otvoreniat, beshe vuzmojno nai-dulgia i navutre vunshen shev i niamah pochti problemi sus zarastvaneto... ne znam...
Виж целия пост
# 11
Vij, vinagi si iskai vtoro mnenie i nikoga ne viarvai 100% na doktorite. Shte ti kaja kak beshe pri men. Kato mi mahaha kontsite, sestrite vidiaha otvorenia shev i poneshe beshe shefska vizitatsia, samia dotsent Istatkov beshe tam. Izvikaha go i toi mi kaza taka: Imash niakolko optsii. Purvo, da te shiem ili da ne te shiem. Ako te shiev shte ti slojim upoika i shte te boli i po vreme i sled tova dokato mahnem kontsite. Ako ne te shiem triabva da se spazva adski striktna higiena, s promivkite i.t.n. Vtoro, mojesh ili da ostanesh tuk dokato zarastne ili da si hodish s preporuka. Az izbrah da ne me shiat, da si otivam v kushti i ne sujaliavam. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
При мен също имаше проблем с епизотомията, но колкото и да те щипе  се пръскай с Бивацин, боли и смъди и аз бях така, но в него има локален антибиотик и само така ще изчезне червенината и възпалението. След като ти мине червенината започни да се мажеш с Мадеказол за да се изравнят шевовете и няма да те дърпа в последствие. Дано да съм ти била полезна и скоро да се оправиш
Виж целия пост
# 13
Jen, tozi Madekazol kusno li e da se polzva ot men, toest 5 mesetsa sled rajdaneto, triabva li vednaga da se polzva ili moje i sega? Skup li e? Deistva li? S vtrivane li triabva ili prosto se maje? Nikoi ne mi e kazal za tova.  Sad
Виж целия пост
# 14
Точно щях да ти пиша за лигнина, ама видях после, че си се сетила.
Дамските превръзки спарват ужасно, удобни са за носене, но моат да бъдат адски коварни след раждне, особено когато има рана-шевове. Времето е топло, горещо, мястото се запарва-това ендо на ръка заради найлона, ама запаряването е и предпоставка за развитие на бактерии и тогава си става опасно. То не случайно превръзките едно време си бяха забранени в Родилните домове. Wink
ама сега уж за по-лесно.
аз веднага щом се прибрах в къщи видях, че тя работа с превръзките няма да я бъде, и до днес си карам с лигнин, който на честичко сменям и ми е много по-добре.
Ползвах основно смрадлика за обливане на шевовете. Промивка не е точната дума, защото промивка означава съвсем друго, нали се сещаш. Wink
Д-р каза може и с Йодасепт и калиев перманганат. Но има опасност от предозиране и изгаряне на мястото 9то все пак си е химия, да не забравяме и това). Та той ми казваше: гледай, все пак, да не се предобриш Wink .  Та продължих да си карам със смрадликата.
Успех и на теб. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия