Температура с неизвестен произход при двегодишно

  • 1 011
  • 7
Племенникът ми , който е на 2 години и 5 месеца , поддържа вече цяла седмица температура 37.2-37.3 и то само сутрин към 10 часа, хрема няма, нито го боли гърло, храни се , детето си е весело, личната лекарка пусна кръвна картина и урина - всичко му е наред. Сега каза да му мерим температурата на 3 часа в три поредни дни. Кажете на какъв лекар да го заведем? Много сме притеснени!!
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам температурата от 37 до 37.5 се нарича субфебрилна и не е патологична.Тя има сутришен и вечерен максимум и минимум,което е нормално явление при повечето хора
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам температурата от 37 до 37.5 се нарича субфебрилна и не е патологична.Тя има сутришен и вечерен максимум и минимум,което е нормално явление при повечето хора

 newsm10 И аз така знам! Щом е весело детето и играе, храни се нормално - спокойно!
Виж целия пост
# 3
А случайно да не му излиза зъбче?Миналата година сина ми,който тогава беше на 6,5 години поддържаше 37-37.3.Е бях се побъркала,защото нормалната му температура е около 36.3-36.5.Направиха му пълна кръвна картина,урина,а за по-сигурно му взеха и намазка от гърлото за бактерия и нищо!Но температурата продължи,не си спомням дали беше само сутрин и вечер,май не!След това престана и след няколко дни пак.И накрая чичо доктор ми вика ами няма за какво да се хвана,всичко е наред при изследванията,а аз не та не.Накрая човека се хвана за главата от мен и вика да не му излиза зъб,а аз а-а-а  не-е-е. Е не ама да,точно зъб му беше избил и то два.
Виж целия пост
# 4
Здравей, имам само един въпрос, като детето си е било добре по какъв повод сте му мерили температурата?
А иначе ето какво пише в Интернет (на много места, но това ми се стори най-структурирано)

Taking a child's temperature

There are 3 ways to take a child's temperature:

Rectal: this is the most exact reading and is recommended for children less than 5 years of age
Oral(by mouth): recommended for children older than 5 years of age
Axillary(armpit): this is the least precise way to measure the temperature

What is the normal body temperature?

The average (normal) body temperature is usually 37C, rectally. However there are ranges of normal temperatures depending on how the temperature is measured:

The normal temperature range when measured rectally is: 36.6 - 38C

The normal temperature range when taken by mouth is: 35.5 to 37.5C

The normal temperature range when taken from the armpit is: 34.7 to 37.3C

What body temperature is considered to be fever?

A child is considered to have a fever if:

The rectal temperature is greater than 38C ,or
The oral( by mouth) tempеrature is greater than 37.8С
The armpit temperature is greater than 37.2С

или с други думи, на детето му няма нищо. Ама и тая лекарка... да му беше направила още някое изследване, то вреда няма...
Виж целия пост
# 5
SaraJK, премерихме я защото една сутрин към 10 дететнцето си взе кравичката( с нея спи) и тръгна да си ляга - ние го питаме защо - а то: ами да си почина малко, стори ни се ненормално и тогва премерихме температурата
Виж целия пост
# 6
Само за да те успокоя ще кажа,че знам,че когато детето /особено на тази възраст/ е весело,играе и има апетит няма страшно.Е в нашия случай,аз се бях побъркала.
Виж целия пост
# 7
Подобна температура 37.3-37.5 може да е признак, че нещо в белите дробове 'работи' - бронхит, пневмония. Но след като няма отклонение в кръвните показатели (утайката поне би излязла от норми), най-вероятно му избиват зъбки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия