За температурата - теч. аналгин - СПЕШНО!!!

  • 54 336
  • 12
Момичета днес макия го взех от ясла с температура 38 градуса и му дадох Калпол, след което той заспа и се събуди весел, но след малко пак започна да мрънка премерих му температурата беше 38,8 дадох му пак Калпол и той заспа, преди малко реших да му премеря температурата - беше 39,6  взех го на ръце и той повърна и аз му дадох течен аналгин 14 капки/ даже не можах да ги преброя точно, може и да са по - малко/ сега е с Т 38,7 - та въпросът ми е ако вдигне пак Т мога ли да му дам теч. аналгин повторно, след колко време, Калпол или - моля помагайте защото джипито си е изглючила джиесема , а дом. тел. не вдига, ох незнам, ако се влоши ще викам бърза помощ, но моля ви ако имате подобни случки  кажете нещо моляви. Може да е объркано горенаписаното , но съм ужасно притеснена- Благодаря ви!!!
Забравих да пиша, че му мокря чорапите с вода и оцет.
Виж целия пост
# 1
Знам че помагат кърпи с оцет на ръцете и краката, там където са сгъвките - зад коляното и лакътя. За много висока температура има свещички Ефералган, много са ефикасни.
Калпола можеш да редуваш с Нурофен, защото основната действаща съставка е различна. Калпола е на 4 часа, така че можеш да вмъкнеш една доза Нурофен.
За течния аналгин знам само, че броят на капките трябва да съответства на килограмите на детенцето.

Не знам дали помогнах много, но за това се сещам в момента. А, да - ако от калпола не видиш ефект по-добре го замени с друг панадолов сироп. Най-бързодействащ бил Ефералган-ът.
Стискам ви палци да овладеете положението и да оздравявате бързичко!
Виж целия пост
# 2
Можеш да му сложиш свещичка Eferalgan според кг.щом е повърнал поне няма да дразниш стомаха/нурофен сироп също е много ефикасен/Успешно овладяване на температурата!Ако видиш зора /над 39.3 /увивай с мокър чаршав цялото тяло без сърцето.Стискам ви палци да не се налага!Също помагат мокри чорапки -обуваш държиш за кратко и отново мокриш/до 3 пъти/
Виж целия пост
# 3
Може да налагаш компрес със стърган картоф на челото и слепоочията (стържеш суров картоф, увиваш в мокра носна кърпа или тензух и налагаш на челото и слепоочията).

Внимавай с течния аналгин. Аз съм доста смела в самолечението и много рядко (да не кажа, че почти не ми се е случвало) викам лекар или тичаме спешно на доктор, но течен аналгин на дете под 6-7 годишна възраст не давам без лекарски контрол. Всъщност точно за това само веднъж се е случвало да викаме педиатърката посред нощ, защото не успях да овладея температура 40 градуса повече от половин час. Докторката дойде, тя даде аналгина и седя да види реакцията.

Доколкото знам, дозата е 1 капка на килограм тегло, т.е. 14 капки са доста за дете на година и 8 месеца.

Паданадол, Калпол или Нурофен, свещичка ефералган, мокри кърпи, стъргания картоф би трябвало да помогнат.
Чувала съм, че много помага намазване на стъпалата на детето с белтък, но лично аз не съм го пробвала.

Успех и стискам палци!
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви много за отговорите, намазах му свивчиците с оцет и сега мога да ви се похваля, че температурата ни е 37,4. Но като че ли най помогна течния аналгин. Ох, сега пък се чудя дали от него може да има някаква нежелана реакция. Но нищо аз така или иначе сигурно няма да спя цяла нощ и ще го наблюдавам. Малкият поиска да яде - даже, понеже е лаком и му дадох 150 мл. кисело мляко, сега спи. Още не съм на себе си, много се изплаших. Ако има още някой буден и не му се сторя нахална нека ми каже дали могат да настъпят някакви реакции от аналгина. БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet
Виж целия пост
# 5
Радвам се, че детенце е по-добре!

Не се притеснявай толкова, особено ако детето не е фамилно обременено с алергия към аналгина, но все пак го наблюдавай.

Доколкото знам признаците на алергичната реакция към аналгина са сърбеж, подуване в областта на лицето и задух.
При мен се изразява само в задух.

Но алергичните реакции се изразяват до 10-15 мин след поемането на аналгина, а при вас вече е минало доста време.

Стискам палци за бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 6
Мама, много е хубаво че има кой да ти отговори, дори и в 0ч!

По повод течния аналгин - синът ми като вдига температура вдига здраво - обикновено 39,5. Не бях давала течен аналгин до момента в който вдигна 40,3 и не искаше да свали. Тогава единствено течен аналгин и двойна доза парацетамол на свещички успя да спре бързото качване и да я закрепи на 39,8. Прекарах цялата нощ в мерене на температурата през 30 минути, докато се уверя че тази температура е стабилна.

От тогава си се паникьосвам и щом сина ми вдигне над 39 му давам направо аналгин. И винаги имам 1 ампула в къщи.

Много е опасно обаче да не се предозира аналгина, защото няма противоотрова, по-точно това си е чиста отрова Hug
Виж целия пост
# 7
Радвам се, че детенце вече е добре!
И аз като мама съм доста смела в самолечението и не викам лекар за температури, ама се придържам към конвенционалната медицина.
Давам само Нурофен (по щадящ е от Панадола и Калпола) и при над 39 - свещички ефералган. Аналгин не смея да давам, той в съвременната педиатрия направо се отрича!
А да Ви кажа, че и оцета не се препоръчва, защото влизал през кожата в кръвта и убивал еритроцитите - та може след това анемия да докарате на хлапето!!! Кърпи със студена вода само вършат също чудесна работа, а това за картофа съм го чувала и аз (ама не съм го пробвала...)
Виж целия пост
# 8
При 39.6 и нагоре увивам детето в мокър чарашф, ръцете прибрани до тялото, за да не се допира мокрия чршаф директно до сърцето, отгоре вълено одеало и след 10-15 ми. пада значително, ако не, повтарям, ако трябва и потретвам прцедурата. Много ефективно и наистина помага. Знам го от много стар детски педиатър, не чакам да стане 40 направо минавам на този екшън.
Виж целия пост
# 9
При висока Т (над 38,5) давам  Нурофен или Панадол (същият е като Калпола) и вкарвам малката в банята, където й пълня леген с топла вода (нормална - 36,5-37 градуса, като за къпане) и я обливам в продължение на 10 мин. с душа.   bath1 След като излезем от банята обикновенно Т е спаднала под или около 38, а нататък действа антипирика, който съм дала. По принцип ми се е случвало да давам теч. аналгин, но съм чувала, че е токсичен и го използвам само в краен случай.
И въпреки, че високата Т помага на организма да се пребори с инфекцията, при Т над 38 започва денатурация на белтъците, затова е добре да имаш и Нурофен в къщи (освен Калпола) за да можеш да ги редуваш (може да се дават през 4 часа) и вкраен случай - теч. аналгин.
Успех! Бързо оздравяване! newsm10
Виж целия пост
# 10
Благодаря Ви исрено за съветите. Днес бяхме на лекар, защото малкия на два пъти пак вдигна висока температура. Диагнозата, която ни постави личната лекарка - зачервено гърло. Не му изписа антибиотик, защото преди 4 дни го спряхме, тогава също беше с червено гърло, но нямаше Т, пихме Медоклав. Тя ни изпрати при специалист УНГ, който ни каза, че детето е с Херпес ангина, той ни изписа Панадол,Перитол, Виброцил и антибиотик Стандацилин, като каза антибиотика да не го даваме сега в предвид че преди 5 дни е пил, а да изчакаме до утре, като през 1 ч. му меря Т и записвам и утре ще се чуем по телефона, за да му кажа как е детето. А малчо е много кисел, не иска да яде, не иска да пие. Давам му вода с лъжичка, но за целмия ден сигурно е изпил към 120 гр. Преди малко вдигна 38,2 и след 10 мин. спадна на 37,3 - нещо много му варира Т. Ох, да ви кажа, че съм много притеснена, друго незнам - Чао за сега!
Виж целия пост
# 11
Бързо оздравяване ви желая и да си смениш джи-пи-то. Не мога да си представя как може да си изключи всички телефони...
Виж целия пост
# 12
Може вместо течен аналгин /който и аз съм давала/ да се дава Нимезил прахче - половинка за дете от година и половина до 4 годишна възраст. При Денислав действа много добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия