бебето ми е седалищно

  • 864
  • 14
Искам да попитам какъв е шанса бебчо да се обърне главично ,защото съм чула ,че към 29 седмица се обръщат и след това вероятността е много малка newsm78
Виж целия пост
# 1
Няма такова нещо. Могат да се обърнат дни и даже часове преди раждането. Природата си знае работата, бебето също Simple Smile Моето Ане се обърна дни преди да се роди. Ако не може да се обърне, то е заради някаква сериозна причина - много пъти увита или къса пъпна връв или нещо друго, което все пак не е толкова често срещано. Иначе си се въртят като пумпали, не е нужно отсега да ти е главично завъртяно бебето за да се роди така. Мойта докторка даже разправяше как проверили една родилка че бебето й е седалищно и като я качили за секцио поради тая причина, като я срязали бебето вече било главично, така че спокойно, довери се на природата и не се тормози още от сега Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Ако не се обърне и терминът наближава, може да опиташ с едно хомеопатично лекарство - Пулсатила 200 СН еднократно или най-добре се посъветвай с хомеопат.
Виж целия пост
# 3
medusa ти е казала много точно.Може и в последния момент бебчо да се завърти с главичката надолу.Не го мисли от сега,аз все се надявах да се обърне, а като се обърна,се оказа,че тазът ми е много тесен и пак ме резнаха.Така че спокойно всичко ще си дойде по местата Laughing
Пожелавам ти успешно раждане Grinning
Виж целия пост
# 4
Искам да попитам какъв е шанса бебчо да се обърне главично ,защото съм чула ,че към 29 седмица се обръщат и след това вероятността е много малка newsm78

Здравей ma6a, при мен беше така: бебчето ми беше седалищно три последователни месеца , но точно в началото на 9-ия месец се обърна главично и всичко си беше наред! Аз тогава ходех много пеша, в смисъл много се разхождах, но не знам дали това е спомогнало за обръщането му.

Вярвам, че всичко ще бъде наред!

Леко раждане и едно здраво и хубаво бебче ти пожелавам!

Поздрави Wink
Виж целия пост
# 5
Мойта малка мишка също беще със седалищно предлежание до деня на плановото секцио. Като ме срязаха, казаха, че много добре е станало, задето са предприели планово секцио, защото матката ми била малка и бебето просто е нямало да се обърне - нямало е да има място. Всъщност причината за планово секцио беше друга, но фактор във взимането на това решение беше и положението на бебето. Попитай гинеколога, който следи бременността ти, относно предлежанието на бебето и начина на родоразрешение.
Виж целия пост
# 6
Спокойно ще си се обърне не се шашкай   bouquet Доколкото знам може и последния ден да се обърне. Остави бебчо да си шашвка още има време. Успех и леко раждане   bouquet
Виж целия пост
# 7
Моята се обърна 4 дни прди да родя.Бяха ми насрочили час за секцио...колко рев имаше от моя страна ooooh!Последните три седмици се обръщаше постоянно.
Виж целия пост
# 8
Моята бебка беше седалищно. В 37-ма седмица ми изтекоха водите и преди да ми направят секциото, пак ме гледаха на ехограф, дали случайно не се е обърнала, ама не беше.
Има време, дано се обърне Wink
Виж целия пост
# 9
Йоан се обърна към края, може би седмица преди да го родя, така че спокойно! По принцип казват, че след 34-та седмица е по-трудно да се обърне, но изобщо не е невъзможно. Някои бебенца се обръщат в последния момент.
Виж целия пост
# 10
Много сте мили мерси за отговорите и подкрепата Hug
и док-та ми каза,че има време и да не се притеснявам
Виж целия пост
# 11
Има време-не го мисли от сега. Wink
Леко раждане ти пожелавам.  bouquet
Виж целия пост
# 12
Въобще не го мисли. Това да ти е проблема. Както казаха другите момичета може и минути преди раждането да се обърне, а и да не стане не проблем в днешно време. Аз  родих едната бебка седалищно по нормален начин, но по добрия вариянт е секцио. Моето бебе беше 1,850кг и затова ме оставиха да го раждам с дупето. Иначе правят секцио. Не се тревожи и успех от мен.
Виж целия пост
# 13
Аз раждах секцио заради седалищно предлежание ,но и омотана и пресукана пъпна връв ,така яе ако няма някаква сериозна причина ще се обърне,не се притесняваи Hug
Виж целия пост
# 14
не се шашкай може да се обърне жв последния момент моята бебка не се обърна но се роди така че както доиде не се притеснявай
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия