Тютюнопушене и кърмене

  • 8 709
  • 33
Здравейте,
В голям спор съм с една приятелка, която роди преди 3 дни и която не може да откаже цигарите... Според вас, кое е по-добре за бебенцето - да го кърми или да премине на АМ, щом не може да се откаже от порочният си навик?
Виж целия пост
# 1
Навсякъде пише, че ползите от кърменето са повече отколкото вредите от пушенето!
Виж целия пост
# 2
Ако майката спазва някои прости правила, по-малкото зло е да продължи да кърми. Нека цигарата е след кърмене, да пуши навън, да сменя дрехите си след като е пушила, защото понякога просто самата миризма отблъсква бебето.
Виж целия пост
# 3
и поне 90 мин да са минали от пушенето до кърменето
Виж целия пост
# 4
  Кърменето уж не трябва да се спира, обаче с някой изисквания като тези , които са ти написали по-горе, което за един пушач е почти невъзможно да ги спазва. Освен ако не пуши по 1-2 цигари на ден. Тази пауза например след цигара при едно новородено, което иска да суче често как ще се спазва? Или ако е навън и то иска да яде - тя ще ходи до тях да си сменя дрехите и то ще се дере през това време. Каузата е обречена.
Виж целия пост
# 5
И аз съм била пушач, но не пуша вече 8 години, спях ги когато забременях с първото си дете. Мога да се откажа от всичко, което би навредило на тези, които обичам най-много... Майка, която не иска да спре цигарите, поне докато кърми за мен е незряла и пълна егоистка, но това е мое мнение... Peace
Виж целия пост
# 6
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=196104.msg4123924;topicseen#msg4123924
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1417.msg12709#msg12709
При всички положения пушенето не е препоръчително, ама ...
Виж целия пост
# 7
То е ясно-да кърми!!!!!!
Като не може да се откаже от цигарите, е пълна егоистка и ми е жал за такива като нея!
Виж целия пост
# 8
И все пак, проявявам разибране....., то е ясно, че по-добре да не трови детето, а да мине на АМ.
Но след време ще съжалява, особено, ако има кърма.
Виж целия пост
# 9
Зависи по колко пуши.
Ако са кутия- две кутии цигари на ден + литър кафе + две коли не виждам ползи от кърменето.

Лично аз бих преминала на АМ, ако не мога да спра цигарите. Децата ни и без това живеят в ужасно мръсна среда, не виждам защо е нужно допълнително да товарим организмите им с отрови.
Виж целия пост
# 10
anna_zdr, изобщо не е ясно, напротив, ако наистина не пуши по 1-2 кутии на ден, все пак е по-добре да пуши и да кърми, отколкото да пуши и да дава АМ!

в темата очевидно не се коментира отказването на цигарите, спорът на приятелките е дали АМ не било по-добро от кърменето!
Виж целия пост
# 11
Според мен не бива да кърми детето си дори и след запалването на една цигара. Вредните съставки, които ги има в цигарите не могат да се разградят от организма в рамките на 1 час или 2....или колкото и да минат, те остават в организма на майката и тя веднага ги предава с кърмата си на детето. Помогни и на тази майка да преодолее зависимостта си от цигарите, защото е грехота да имаш кърма и да храниш детето си с АМ. Но по добре АМ, отколкото кърма с вкус на цигари.
Виж целия пост
# 12
Това означава ли,че е пушила и по време на бременност?
Ох,не може две дини под една мишница.
Голяма работа,че кърми когато и пуши. newsm78
Виж целия пост
# 13
Това означава ли,че е пушила и по време на бременност?
Ох,не може две дини под една мишница.
Голяма работа,че кърми когато и пуши. newsm78

Голяма е, да.
За вредата от никотина никой ли не е чувал?
Виж целия пост
# 14
Това означава ли,че е пушила и по време на бременност?
Ох,не може две дини под една мишница.
Голяма работа,че кърми когато и пуши. newsm78
Да, пушуше и през бремеността Sad.  Страстен пушач е, сега не знам колко действително ги е намалила, но пуши и кърми  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия