нещо постничко?

  • 3 494
  • 6
Здравейте, момичета!
Дайте идея за постно ядене в глинен гювеч.
Мерси предварително! Grinning
Виж целия пост
# 1
Боб,него го правя само там и става много вкусен.
Също правя и картофки с маргарин:
нарязвам картофите малко по-едро от за мусака и ги слагам в гювеча,прибавям няколко лъжици маргарин,1-2 бульона-пилешки,чер пипер и вода.Захлюпвам и оставям на не много силен котлон,ако поизври водата доливам докато поумекнат картофките.После докато станат напълно готови,тя си извира съвсем.
Дано поне малко да съм ти помогнала Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 2
Нарязваш на кубчета зеленчуци - картофки, лук, патладжан (обелен), чушки, моркови, 20-30 гр олио, 1-2 обелени  и настъргани домати, сол и чер пипер на вкус, 50 гр бяло вино, ако има нужда и малко водичка. Слагаш всичко в глинения гювеч и печеш около 20 мин на по силна фурна, след това намаляваш температурата.
Аз това го правя на микровълнова фурна по-често (в стъклена купа с капак), че става супер бързо.
Виж целия пост
# 3
Зелето става много хубаво в гювеч - слагаш и домати настъргани, сол, черен пипер, малко червен пипер, мазнина, каквато предпочиташ и няколко скилидки чесън.
Виж целия пост
# 4
Здравей,
В гювеч и аз правя боб, картофи, но най-харесвам Турлю-гювеч. Слагам всякакви зеленчуци. Задушавам лук и моркови и ги слагам в гювеча, после бланширам зел.фасул и в гювеча, бамя, тиквичка, грах, чушки и домати и картофи. Слагам повечко мазнина и сол, може да сложиш и малко чубрица, но и без нея става вкусно и задушавам на средна фурна дълго. Слагала съм и патладжан и малко пр.зеле. Много е вкусно.
Виж целия пост
# 5
Цитат на: buubinka

Също правя и картофки с маргарин:

Защо с маргарин Rolling Eyes Маргарина е гадно нещо, пробвала ли си с краве масло, хем по-ароматно, хем по-полезно.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: buubinka

Също правя и картофки с маргарин:

Защо с маргарин Rolling Eyes Маргарина е гадно нещо, пробвала ли си с краве масло, хем по-ароматно, хем по-полезно.

Ми,незнам такава ми е рецептата.С масло сигурно ще се получи нещо като пюре на вкус,а с маргарина имат доста интересен аромат.Знам за маргарина,че е по-скоро вреден,но Embarassed ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия