Отстраняване на миома при секцио

  • 3 263
  • 3
Въпросът ми е насочен към момичета, на които при секцио им е махната и миома...
Оперирана съм преди 5 години от миома на матката. При сегашната бременност ми откриха киста 8 см и нова миома - 4-5 см. Казаха ми, че кистата ще я махнат при секциото, но отстраняването на миомата щяло да предизвика кръвоизлив и затова много малко доктори се навиват да махнат и миомата. Това е според доктора, при когото ходя на женска консултация - д-р И. Димитров. А Д-р Гунев, който за сега ще ме оперира, каза че било малко вероятно да махне тази миома...., което силно ме разочарова, а аз искам да избегна трета операция на корема, която ще се наложи след време. / да не говорим, че и на бъбреците имам- та ще ми станат 4/.
Ако има такива мамчета, моля да ми отговорите при кого да се оперирам, че да се свърши с цялата работа с една операция?
Стана малко объркано, дано сте ме разбрали...
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ще те разочарован, но и на мен ми отказаха да ми махнат миомата при секциото. Първо заради вероятността от кръвоизлив, а и защото при мен не беше 'на краче', а прорасла в стената и без миома - няма матка, няма повече бебета.  Embarassed

Към момента на раждането миомата ми беше 5 на 7 см. или нещо такова, после се сви и дори започна да се калцира. Срам ме е, но от 1 год. не съм ходила да я гледат, за да знам как се развива.

Това, което ми предложи моя лекар за миомата беше инжекции, за да намалее като размер и после да ми я кръцнат с лапароскопска операция.
Виж целия пост
# 2
Нормално е миомата да се свие след раждането, тъй като и самата матка се свива...
Моята първа миома беше 10 см !!!- и цяло чудо е че докторката успя да ми запази матката преди 5 години- самата миома беше разположена във вътрешната стена на матката... Но изживях ужас със самата операция, имаше усложнения и т.н..та затова не искам да се повтаря историята... То и с миома доста трудно се забременява....
А за първи път чувам лапароскопски да може да се отстрани миома... Confused
Виж целия пост
# 3
При мен има махната миома, но не по време на секцио. След раждането тя може да се свие и то най-вече поради простат причина, че се храни с кръв т.е. храни се както и плода. Ако искаш сега ще ти пиша на лично номера на една лекарка /на мен ми махна цели 3 и сега чакам бебчо  Hug/ обади и се да се консултираш за секциото и махането едновремено. Ако искаш отиди на преглед тя обжава бремени и деца и ще направи всичко което е възможно, за да си спокойна и да я няма тая гадост в теб - миомата имам предвид. Пиша ти на лично телефона и. Успех   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия