Въпрос за ноктите на бебето

  • 883
  • 11
От както се е родила беба, нито веднъж не съм й изрязала ноктите. Непрекъснато се зачупват от единия край и се обелват по-дълбоко отколкото мога да ги изрежа. От време на време изрязвам нокътчето на някое пръстче, но после почти винаги се счупва по-навътре. След първия месец попитах докторката ,защо така, а тя ми отговори да се радвам, че няма да се занимавам с рязане. Е да ама така вече половин година. Притеснявам се дали не е от липса на витамини или нещо друго. Може ли някой да ми каже на какво се дължи това и дали трябва да взема някакви мерки.
Виж целия пост
# 1
Дължи се на това, че бебешките нокътчета са много меки и се огъват и късат. Аз лично те съветвам да почнеш да ги режеш - аз го правя с нокторезачка, по-удобно ми е, защото може да се скъса някое нокътче дълбоко и да направи инфекция - хем болезнено, хем много опасно, от личен опит знам.
Виж целия пост
# 2
Ами точно там ми е проблема, че не могат да пораснат да ги изрежа. Преди да станат достатъчно големи да мога да ги отрежа се зачупват и се обелват. Sad
Виж целия пост
# 3
На синът ми пораснаха първите нокти на краката за рязане на около годинка!!!На ръчичките ги рязахме на около 6м.
 Wink
Първото зъбче излезе на 1г!
Може би едното има връзка с другото!
Ама синът ми е всичко друго ,но не и "дете недохранено с витамини" Naughty
Виж целия пост
# 4
И на бебките ми се чупят, но аз бързам да ги изрежа да не се зачупят много на вътре. За това, че се чупят преди да са порастнали, само педито може да каже дали е от липса на витамини. Не с етревожи при всяко дете е различно, може би са просто по-меки. Както при възрастните, няоки са с по-меки нокти, аз например, никога не задържам маникюр.
Виж целия пост
# 5
И на мен ми бяха казали, че така било, че се чупели сами и огъвали, но Борис си има от бебе едни твърди нокътчета и от бебе си ги режем с ножичката на Чико. Аз и моите режа с ножица и така ми е по-удобно, отколкот с нокторезачка. Просто и моите са мнооого твърди и с ножицата постигам по-добър ефект " от начало до край, без да прекъсвам" С нокторезачка се чупят преди да се отрежат, може би е наследственост и на сина ми са също хубави и твърди, само дето не е госпожица д а си прави маникюр. Аз лак нося по 1 седмица + миене на чинии и т.н.
Мисля че има и наследствен елемент.
Виж целия пост
# 6
аз ги режа още от първия месец, имаме здрави, твърди ноктета, рядко се чупят, така че трябва маникюр непрекъснато  Grinning на крачетата още нямаме
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай,явно на почти всички бебета се огъват ноктите.На Дани също много се огъват,въпреки,че ги режа често.От скоро взех да ползвам нокторезачка и съм много доволна,защото ги режи по надълбоко.
Виж целия пост
# 8
И аз режа ноктите на Алекс с ножичка най- редовно, защото много бързо му растат. Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Е, щом казвате дано пък да е наследствено, а не липса на витамини. Каката е с много здрави нокти, като на мъжа ми. Явно бебата е с мойте нокти. Най-хубав маникюр съм имала по време на бременността. През другото време се чупят лесно, но само ако съм ги пуснала по-дълги. На бебка обаче се чупят дори когато съм ги изрязала, задълбават се още по-надълбоко.
Виж целия пост
# 10
За пръв път ги изрязах,когато се прибрахме от болницата.Тогава бяха започнали да се зачупват открая (в болницата).Започнах да ги режа през ден,за да не се чупят така и явно това имаше ефект.
Виж целия пост
# 11
Пробвай да ги режеш преди да са се огънали и счупили от само себе си.
Те и затова се огъват, защото са пораснали  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия