Постоянна температура 37.4 и 37.5 на 7 месечно бебе

  • 9 856
  • 11
Здравейте!Имам нужда от помощ. Бебето ми е на 7 месеца, преди две седмици беше болен-имаше хрема и кашлица, тогава забелязах, че има температура,наложи се да пием антибиотик.Вече се оправи, но температурата си е същата, докторката реши, че просто си му е такава, но преди не сме забелязали, защото не е мерена.От време на време го мъчат зъбките и се чудя възможно ли е да е от това?Или просто е с малко по-висока темп.?Имал ли е някой такъв проблем?
Виж целия пост
# 1
Не съм имала този проблем, но съм чела, че от зъбите може да вдигне температура. Провери венците дали са се надули и ако му текат лигите на бебето и си слага всичко в устата, значи ще си имате зъбче! Има най-различни симптоми при никнене на зъбите - на моя син, например първите два зъба дойдоха с едноседмична хрема, но без температура или разстройство, както при някои други дечица.
А и има хора с по-висока телесна температура, отколкото на останалите. Не се притеснявай толкова!
Виж целия пост
# 2
ами ти тази температура къде я мериш? ако е в дупето, е нормална. надявам се че не сте взимали антибиотици заради нея...
Виж целия пост
# 3
 не мисля, че е нормално от зъби да има 2 седмици температура. Незнам, но може би е по-добре да потърсиш и друго мнение освен на тази лекарка при която ходиш. 
 Бързо оздравяване,
Виж целия пост
# 4
ами ти тази температура къде я мериш? ако е в дупето, е нормална. надявам се че не сте взимали антибиотици заради нея...
Потвърждавам. И споделям мнението за антибиотика. Антибиотик само в най-краен случай (поддържа Т поне над 38), аз и чак тогава го водя на лекар.
Виж целия пост
# 5
Ние имахме такъв проблем - малкият имаше всяка ве4ер около 37.5, 4е и малко по - нагоре. Отна4ало се притеснявах, но като видях, 4е детето си е игриво спрях да му обръщам внимание. Е, ако поддържа примерно и през деня около 38 бих се замислила
А ина4е при последното ми ходене в болницата заради разстроиство на малкия докторът ми каза, 4е по последни изследвания няма никаква връзка между никненето на зъби и вдигане на температура или полу4аване на растроиство, това беше и неговото мнение, 4е при4ината трябва да се търси някъде другаде в такъв слу4аи
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви за отговорите. Температурата я меря под мишничките и за това я смятам за достоверна. А относно антибиотика - да взехме го,защото имаме проблем със сърчицето - има малка незатворена дупчица на едната преграда и за това лекарката не иска да рискува някоя инфекция да отиде натам. Иначе той е много жизнен, весел и има апетит, което по нищо не говори, че има температура.
Виж целия пост
# 7
daniza колко време бяхте с такава температура? Ние сега сме така и не знам от какво може да е .... и незнам да му давам ли нещо ....

Дайте съвет.
Виж целия пост
# 8
Аз мисля, че при бебетата това се счита за нормална Т  newsm78
Виж целия пост
# 9
Аз мисля, че при бебетата това се счита за нормална Т  newsm78
И аз съм на това мнение, пък и нашето педи също.
Виж целия пост
# 10
Е няма такива хора с такава температура. Дошло е времето на зъбките и при повечето деца се появяват доста болезнето и с температура. Твойто педи е за смяна, не бих се доверила след такава констатация от нейна страна за температурата, звучи налудничаво Naughty
Виж целия пост
# 11
Всичко над 37 си е температура.
Всичко се осмисля по време на прегледа на детето. Има редица възможности.
Нормалната температура е до 36.9 (под мишницата).
Който следва това правило си е спестил много неприятности и изненади.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия