Прилошаване при пътуване с автомобил

  • 3 115
  • 10
  От скоро си го имаме и този проблем. Дъщеря ми и синът ми от както са се родили са "панталей пътника". Никога не им е ставало лошо(само на дъщерята на завоите на Шипка).
  От две седмици на Креми й става лошо като пътува. Сутрин мъжът ми ни кара на детска, а вечер с е прибираме с маршрутка.
Наложи се обаче една сутрин да ходим на градина с маршрутка и тя горката докато каже "лошо ми е" и повърна. Слязохме, качихме се на такси -повърна и в таксито- ходихме пеша в студа от 5-те кьашета до Попа. От този случай вече редовно й става лошо и в маршрутка и в колата(и сутрин и вечер). Вече пътуваме постоянно с едно пликче за повръщане. Превръща се в голям проблем защото все пак трябва да пропътуваме това разстояние от Люлин до Центъра и обратно.
 Ако някой знае нещо ефикасно което може да й давам против това "лошо" да каже. Аз съм купувала едни хапченца(забравих им името обаче), но нямаха ефект.
 На мен също ми ставаше лошо като малка, но не повръщах поне. А пък и при нея така внезапно да започне да й става лошо......знам ли!
Виж целия пост
# 1
Ами аз бих ти препоръчала едни хапченца пак, може би са същите, които сте пробвали, но не помня името...на малкото ми братовчедче помагаха- заспиваше веднага щом се качи в колата Grinning Може пък да попиташ в аптеката, да те консултират, може да има нещо по-добро от тези хапчета.
Виж целия пост
# 2
По принцип хапченца има, ама всеки ден ли ще я тъпчеш превантивно? Те са с "дрогиращ" ефект. Чувала съм и за хомеопатични, но се допитай до специалист. Когато се пътува "на гладно" проблемът е по-изразен.
Виж целия пост
# 3
аз пиех аерон,но после го спряха,след това пиех дименхидринат и от него наистина ти се доспива,едва си държах очите отворени,но не повръщах!пия лекарства против морска болест още от ранна детска възраст.само че ги вземах при дълги преходи,което се случваше 5-6 пъти в годината.задължително се консултирай със специалист!
Виж целия пост
# 4
Класическите като дименхидринат, медрин, деган и т.н., имат ефект, но определено не са за ежедневна употреба. От личен опит мога да споделя, че те правят буквално парцал Tired
Хомеопатичните на Боарон се казват кокулин. Те, обаче, при единствен прием по време на пътуване, нямат ефект. Знам че трябва да се пият поне ден-два преди пътуването. Така че, пак не стават, според мен.
Ако заложиш на хомеопатия, май най-добре ще е да се консултираш с лекар-хомеопат. Сигурно има някакъв вариант Thinking
Ние ползваме и едни ленти -  SEA-BANDS. Те са на принципа на акупресурата - ластични са, с едно пластмасово топче от вътрешната страна. Слагат се на двете ръце, на точно определено разстояние от китките и това топче притиска някакви точки Rolling Eyes. Незнам дали от внушение /защото внушението е голяма работа Laughing/ или пък не, но при нас /при детето и при мен/ наистина действат Peace
За съжаление, обаче, в България не съм ги виждала. Аз съм ги купувала от Англия. Ако ги намерите, мисля че е удачен вариант.
А най-добре ще е, ако това е някакво временно неразположение и се оправи скоро без да се налага да предприемате някакви мерки Peace
Успех!
Виж целия пост
# 5
 Благодаря!Знам, че трябва да питаме лекар. Ходихме при личния нищо не ни каза-мисля, че не знаеше какво да ни каже.
 Когато пътуваме до морето винаги и взимам няколко дни предварително хапченца(и хомеопатичните на Боарон сме пробвали), но винаги си пътува с легенче отзад и баща й се прави на пилот само да стигнем по-бързо. Но това чудо- в София на градско за половин час сутрин-направо е много неприятно. Не може да спи, защото отива на детска .
 Много добре ми звучат тези ленти за ръка, но се съмнявам дали ще мога да ги намеря. А те еднократно ли се ползват?
 Майка ми е учителка (1-4 клас)и се сети, че като пътували по екскурзии раздавали на децата по една кибритена клечка да си дъвчат (разбира се от страната където е само дърво ) и нямали нито едно повръщащо дете, а преди това да им го каже някаква баба постоянно спирали заради повръщащи деца.
 На мен ми звучи абсурдно, но ще пробваме и ще кажа. Понякога такива бабини-деветини помагат.
Виж целия пост
# 6
... и баща й се прави на пилот само да стигнем по-бързо.
Ами то това е малко нож с две остриета Mr. Green По-бързо ще стигнете, обаче и повече ще й прилошава от бързото каране. Особено на не особено прав път.
Цитат
Много добре ми звучат тези ленти за ръка, но се съмнявам дали ще мога да ги намеря. А те еднократно ли се ползват?
Слагат се по време на пътуване

Ето тук са изброени международните дистрибутори. За България няма, но пък има в Гърция, Турция. Все пак по наблизо е. Ако някой ходи на екскурзия, може да провери. Или ако имате познати из някоя друга страна.
Аз съм ги купувала от аптека.  Детските излизат около 20 лв.
Но не го приемай като стопроцентова гаранция, че ще реши проблема. Знам ли и аз дали пък при всички действа  Thinking

Това, което мога да споделя пак от личен опит: Много хора си мислят, че е по-добре да пътуват гладни, за да не повръщат. Аз съм забелязала, че тогава повече ми прилошава. Лека закуска, половин час преди пътуване - например припечена филийка със сирене - е идеалният вариант.
Друго, което помага е кока-кола с крекери или солети по време на пътуването Peace
Това се сещам в момента.
Виж целия пост
# 7
Със смучещи бонбони пробвахте ли? Лукчета например, помагат за такива кратки разстояния. С лекарства не тъпчи детето, хапчетата са добре за дълъг път например - да го попреспиш  Wink.
Накарай таткото да кара по-бавно и леко да взима завоите, избягвай маршрутки, че в тях и възрастен човек ще   Sick, някакъв удобен градски транспорт нямате ли, по-бавно е, но поне на мъничто няма да му призлява...
Виж целия пост
# 8
 Благодаря! Вече пробваме да закусваме вкъщи и сякаш е по-добре. Само, че не закусва в детската, но ......по-малкото зло избираме.
 Нашият татко е най-внимателният шофьор, който познавам. Като казах пилот имах предвид, че като пътуваме на дълги разстояния кара с висока скорост.
 От два дни не повръща и не й е прилошавало, но не смея да се похваля.
 
Виж целия пост
# 9
Незнам дали от внушение /защото внушението е голяма работа Laughing/...
Може да ви се стори смешно, но брат ми спря с повръщанията след като няколко пъти преди пътуване майка му залепяше с лепенка сол на пъпа. Аз го отдавам на чисто внушение, но знае ли човек  Peace
Виж целия пост
# 10
На мен не ми действа,но пробвай с аспирин на пъпа.Откак се помня ми става лошо Sick,но открих едно средство-май аерон се казваше,от аптеката,от което хем не ми е лошо,хем заспивам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия