Моля за рецепта за чай от копър!

  • 8 378
  • 2
Здравейте, мами!
Аз от две седмици си имам едно съкровище вкъщи, но милото има колики още от родилното. От еспумизана се запича и искам да му дам чай от копър и анасон, но не знам как да го дозирам и приготвя. На опаковката има рецепта, но тя явно е за възрастни.
Моля, помогнете, защото малката много се мъчи!
Виж целия пост
# 1
Да ти е честито бебчето Grinning
По мое мнение доста повече помагат капките,отколкото чайчетата.Иначе чая се прави с 1ч.л. семена на 200мл вода и запарваш няколко минути.Имай предвид,че при някои бебета от чай,приготвен така,коликите се усилват,вместо да намалеят,тъй като бебешкото коремче не може още да преработва друго освен кърма - но това са много индивидуални неща,при други пък помага.Нещото,което със сигурност помага срещу коликите,е носенето и гушкането,гърдата и топлината на мама без да се притесняваш от свикване,разглезване и прочее щуротии Grinning
Виж целия пост
# 2
Аз го приготвям по друг начин.Така пишеше на опаковката.Чаена лъжица семена от копър се запарват за 1 час в 100ml кипнала вода.За анасона не знам.Аз давам и чай на Хип.Той е от първата седмица и в него има и копър и анасон и разни други работи.Струва към 5 лева.
Успех в лютата борба с коликите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия