Има ли помощи за самотни родители?

  • 1 188
  • 9
Интересува ме има парични помощи за родители, отглеждащи сами децата си. Една майка ме попита, защото сама си гледа детето и не се нуждае от помощи за ток или парно, а от пари. На една позната, която живее в друга община и дават с детските и 130лв допълнително и майчинство отделно, а в нашата община се правят на луди и не искат да и обяснят.
Моля модераторите да не местят темата поне до утре вечер, защото тук влизат повече хора! Благодаря Ви!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз не съм чувала  такова нещо.

Пусни темата в "Самотни родители".

Дано приятелката ти успее да се справи, и ако наистина може да взема повече.

 Praynig
Виж целия пост
# 2
Зависи колко е голямо детето, но границата е ниска. Доходите трябва да са до около 100 лв, за да се дава помощ.
На една позната, която живее в друга община и дават с детските и 130лв допълнително и майчинство отделно, а в нашата община се правят на луди и не искат да и обяснят.
Имам два въпроса-твоята позната колко деца има и от фирма ли си взема майчинството или от социалните?
Виж целия пост
# 3

Имам два въпроса-твоята позната колко деца има и от фирма ли си взема майчинството или от социалните?
Има едно дете на 4 месеца и си взима майчинството от фирма. Преди да роди са я осигурявали на минимална заплата.
Виж целия пост
# 4
Е каква е пък тая помощ 130 лв. извън майчинството? newsm78
И това от социалните ли?
Виж целия пост
# 5
Когато се взима майчинство няма право на каквато и да било помош.Такъв беше отговорът на социалните когато питах миналата година.А иначе на една позната и дава 107 лева като детето е на 2 години.А когато детето стане на 3 искат родителя да е записан на борсата.Ако те интересува нещо повече мога да попитам Peace
Виж целия пост
# 6
Когато се взима майчинство няма право на каквато и да било помош.Такъв беше отговорът на социалните когато питах миналата година.А иначе на една позната и дава 107 лева като детето е на 2 години.А когато детето стане на 3 искат родителя да е записан на борсата.Ако те интересува нещо повече мога да попитам Peace

Това са месечни социални помощи, ако майката няма доход. Обаче това със 130-те лв. извън майчинството, плащани от социалните много ме озадачава.
Виж целия пост
# 7
Именно.Ние нямаме брак ,и исках да подам молба за такива помощи по време на майчинството и ми казаха,че когато си взимаш 130 лева майчински нямаш право на каквато и да била друга социална помощ.Може пък и да се е променило,макар,че последно като ходих да подавам декларация за детските имаше една бременна мама със детенце и точно това й обясняваха-че скоро ще ражда и освен майчинските друго не й се полага ooooh!
Виж целия пост
# 8
Безработна бременна! Какво трябва да направя, за да получа майчинство?!  Thinking
Достатъчно ли е да са платени само здравни осигуровки и да имам фалшив трудов договор?  Mr. Green
Необходимо ли е да имаш платени пенсионни осигуровки, за да получаваш майчинство?
От кога започва да тече майчинството?
Моля отговорете, спешно!
Виж целия пост
# 9
Ако нямаш работодател, който да ти плаща майчинството, имаш право на такова от социалните. Размера е 100 лв., плаща се до една година на детето. Имаш право и на еднократна помощ при бременност в размер 150 лв. Изплаща се, когато влезеш в 45 дни преди раждането. Трябва ти удостоверение от гинеколога, че си бременна и си периода 45 дни преди раждането. И за двете неща се декларират доходи, ако си имала такива в предходните 6 мес. преди подаване на молбата. Това в случай, че си неосигурена.
От фирма ще си вземаш майчинството до две години, като размера е 160 лв. Имаш право и на 135 дни болнични. Те започват да се изплащат също от 45 дни преди раждането. Всъщност еднократната за бременност е нещо, което замества тези болнични. По-благоприятно е, ако намериш някой познат да те осигури и да си вземаш майчинството от фирма. Каквото и да решиш, успех!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия