въпрос за дамския душ и Цефалексин

  • 2 764
  • 10
Искам да попитам нещо.Вчера бях на гинеколог с оплакване,че ме болят яйчниците и имам бяло течение.И докторката ми предписа да ползвам дамски душ,и то всяка вечер  Shockedкато разтвора е от смрадлика или лайка.Доколкото аз знам дамския душ не се препоръчва по принцип,дори и тук съм чела разисквания по въпроса...Освен това ми каза да пия антибиотик -Цефалексин,който също не знам за какво е,но с него щяла да ми мине болката в яйчниците.
Предписа ми и таблетки трихономонацид и вагинални такива.Доколкото знам те са доста отживели лекарства,не е ли така!!! newsm78
Какво мислите вие за дамския душ?А и ако някой е ползвал някое от споменатите лекарства,нека сподели...
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Направиха ли ти изледвания,каза ли че имаш някакво възпаление.Антибиотик се дава  при възпаление, бактерии........Колкото до дамския душ той се ползва няколко дни до премахване на симптомите.
Виж целия пост
# 2
и аз преди няколко дни пуснах тема за дамския душ....от цитонамаската излезе, 4е имам възпаление на шйиката , а бялото те4ение ми е от отдавна..ту из4езва , ту се появява- особено ако е по-студено времето...гинекологът ми- каза- всеки ден да редувам- лайка и смрадлика, защото едното е противовъзпалително и отпуска /лайката/ , а смрадликата свива мискулатурата и т.н...но лекарства не ми е предписал...а тебе цитонамаска взеха ли ти
Виж целия пост
# 3
Не,не ми е взета цитонамазка....
А как се ползва дамския душ?
А за този цефалексин пише,че предизвиквал сърбежи и вагинални смущения...е,нали уж това лекуваме
Виж целия пост
# 4
душа, аз лично не бих вземала всичките тея лекарства без изследвания! преди да се изпише антибиотик се взима вагинален секрет и ако има растеж на бактерии се прави антибиограма, за да видят от кой вид са и кои антибиотици ги атакуват. а за яйчниците, ако съмненията му са за цистит се пуска стерилна урина и ако се изолират бактерии, пак според вида им се назначава антибиотично лечение.
Виж целия пост
# 5
на мене ми каза, 4е има голяма гама от антибиотици  , ама ще ми вземе първо секрет за микробиология и тогава ще реши какво лекарство да ми изпише- ако има нужда...ина4е дамския душ се прави веднъж дневно......погледни в търса4ката на " дамски душ" и ще намериш пове4е инфо  Peace
Виж целия пост
# 6
Искам да попитам нещо.Вчера бях на гинеколог с оплакване,че ме болят яйчниците и имам бяло течение.И докторката ми предписа да ползвам дамски душ,и то всяка вечер  Shockedкато разтвора е от смрадлика или лайка.Доколкото аз знам дамския душ не се препоръчва по принцип,дори и тук съм чела разисквания по въпроса...Освен това ми каза да пия антибиотик -Цефалексин,който също не знам за какво е,но с него щяла да ми мине болката в яйчниците.
Предписа ми и таблетки трихономонацид и вагинални такива.Доколкото знам те са доста отживели лекарства,не е ли така!!! newsm78Какво мислите вие за дамския душ?А и ако някой е ползвал някое от споменатите лекарства,нека сподели...
Благодаря предварително.

Не, не е така. Това е лекарство, което като всяко друго си има място на приложение и днес. Тя те е "покрила" с антибиотици, защото вероятно от дългогодишна практика (надявам се, а не от недомислие) е преценила, че може да ти постави диагноза без доп. изследване.
Аз не мога да ти дам съвет - ти си вземи решението дали ще се лекуваш с предписаните лекарства или ще настоиш за изследване, обаче от мен е това предупреждение:
НЕ УПОТРЕБЯВАЙ АЛКОХОЛ С МЕТРОНИДАЗОЛ (ТРИХОМОНАЦИД)!!! Надявам се да са ти го казали, но ако не са имай го предвид.
Виж целия пост
# 7
да,знам че не трябва да се употребява алкохол с трихомонацида....
Купих си всичко предписано,прочетох листовките и сега ме е страх да ги пия тези хапчета....много страшни странични реакции са описани и за трихомонацида и за антибиотика.... #Crazy
Виж целия пост
# 8
Tuty моят съвет е да изискаш микробиологично изследване,тъй като никой лекар(въпреки опита) не може да постави точна диагноза.Ако решиш и имаш възможност консултираи се и с друг лекар за всеки случай(аз така направих) smile3503
А за Цефалексина тои е широкоспектърен антибиотик и за това ти е предписан....
Успех в лечението Hug
Виж целия пост
# 9
благодаря ви на всички за разбирането и съдействието...  bouquet
Виж целия пост
# 10
Ох,пак имам въпроси...Нe ми е съвсем ясно как се прави този дамски душ.Снощи се опитах да си направя такъв със смрадлика и се чувствах много некомфортно,явно трябва по-леко и бавно да "се влива"течността във влагалището.Освен това аз бях права,а на листовката пише,че е най-добре да си в легнало положение...(ама аз нямам такава възможност).И така,общо взето не ми хареса тази първа промивка,усещах някакво напрежение и адски дразнещо усещане в корема си. Cry моля ви,кажете как си правите дамския душ.... baby_neutral
А и за този трихомонацид,който се поставя вагинално искам да питам.Хапчето е едно такова твърдо и сухо,не е като другите глобули,които съм ползвала до сега (Полижинакс и Гино Паверил,както и Флажил)...Поставих го снощи,а тази сутрин установих,че то просто се е разтворило във влагалището,обаче не на пълно...Все едно се е раздробило на дребни частици (както се утаява аспирина,ако го поставите в чаша с вода),и те си изтичат навън...При това положение ще има ли ефект това лечение? newsm78
Дали да продължа? Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия