Още един малък плюс

  • 2 962
  • 48
Чета аз по другите форуми как усилено жените се оплакват от свекървите и направо ми става кеф, че такава няма да си имам дори не и знам и името, не съм се постарала да го запомня:)))Така че намирам още един малък плюс  в това да си отглеждаме децата сами. Ако можеше само всички малките плюсове да са достатъни за да премахнем минуса Sad
Виж целия пост
# 1
Въпроса на Panther от другата тема му отговарям тук. А именно: ами плюса да не гледаш освен твоито дете /или двете ти деца/ още 1 - мъжа. Вие забелязвате ли по другите форуми освен от свекитата се оплакват и от мъжа, а именно: не участва в домакинството /и аз бях така, моят участваше по следния начин: аиде пусни прахосмукачката... ми добре...вечерта се врущам тои на бачкане вкъщи лудница...е пусне отвреме на време ма мен пришки ми излизат на устата от повтаряне. Да не говорим, че готвя и пазарувам 3 пqти по-малко, чистенето същата работа, сега разбирам кои е цапал. Ма ние и за това много се карахме, аз смятам, че тои в качеството на любовта на живота ми... значи аз не съм в качеството на прислужница, а и аз на любовта на живота му. Ма не иска да разбере/, не носи пари /по-редкия вариант наистина, но и него го има/, често има теми за това че половинките прекарват цялото свободно време на компа /ми закво ми такъв тогава/, или теми за секса какво било/не било наред, за изневери... Леле, сега като ги изброих и забелтъзвам колко проблеми може да има една връзка, когато не е наред. Така че смятам че малкото повече грижи и отговорности за детенце като си сам определено компенсират тези гадости, ако си с неподходящ мъж. Много семеини дами освен себе си и детенце гледат и съпруга. Достатъчно е да готвиш и чистиш за трима, пък и дори и тои да помага от дъжд на вятър за детенце. И кво да помогне - наи много да го вземе от градина ниакои път. Знам ли?
А за свекито да не говорим. Мойта на всичко отгоре беше и тежко болна, та само им тежи-освен с грижите по нея и психически - само мрънкаше тая жена, ейй....
Виж целия пост
# 2
Аз да ти кажа това хич не е малък плюс ми си е направо голям плюс!!!!!
На мен ми отне 4 години брачен живот да схвана, че тоя филм
"добри отношения със свекървата" докато още си обичаш мъжа не го дават по кината. После още определен брой години, за да постигна изискано:))) хладни и любезни отношения, с посещения два пъти годинишно и то ако е крайно наложително( някакъв юбилей или нещо дето не мога да го откажа)....Нещата винаги зависят от това дали виждаш една чаша наполовина пълна или наполовина празна:)))така е и със самотното майчинство.....
Виж целия пост
# 3
 Laughingоффф,това беше един от споровете ни с моя хубостник,някъде го бях споменала.Ама не съм се сблъсквала с това нещо,защото винаги съм била против да живея със свекър и свекърва.Просто знаех за приказката "две жени в една къща Stop Така че не съм се опарила откъм този проблем...
Виж целия пост
# 4
Следва грубо мнение, хората със слаби нерви да не четат:
"Какво да ви кажа.
То да имаш зрение е много зле, като гледаш светло те заболяват очите, като седиш на тъмно - никаква полза от него, освен това има доста хора дето си носят очила и им е тежко, а на децата с очила понякога им се присмиват връстниците. Да не говорим ако си с тежък астигматизъм или някоя по-сериозен проблем в зрението - супер е гадно. А и на децата родени без зрение (дано на никой не се случва) зрението не им липсва, щото никога не са го имали."
Ето на това ми приличат приказките отгоре.
Иначе това за свекървата почти мога да го приема за аргумент. Аз моите родители много си ги уважавам, ама моето семейство ще си е отделно. Поне ако има начин. Засега сам се оправям, надявам се живот и здраве като докарам до семеен или полу-семеен статус пак да успяваме с разходите. Родителите си имат свойте хубави страни от време на време, но не и постоянно да са на главата на младото семейство.
Виж целия пост
# 5
Следва грубо мнение, хората със слаби нерви да не четат:
"Какво да ви кажа.
То да имаш зрение е много зле, като гледаш светло те заболяват очите, като седиш на тъмно - никаква полза от него, освен това има доста хора дето си носят очила и им е тежко, а на децата с очила понякога им се присмиват връстниците. Да не говорим ако си с тежък астигматизъм или някоя по-сериозен проблем в зрението - супер е гадно. А и на децата родени без зрение (дано на никой не се случва) зрението не им липсва, щото никога не са го имали."
Ето на това ми приличат приказките отгоре.
Иначе това за свекървата почти мога да го приема за аргумент. Аз моите родители много си ги уважавам, ама моето семейство ще си е отделно. Поне ако има начин. Засега сам се оправям, надявам се живот и здраве като докарам до семеен или полу-семеен статус пак да успяваме с разходите. Родителите си имат свойте хубави страни от време на време, но не и постоянно да са на главата на младото семейство.

Я преведи за по-тъпичките като мен-нещо не можах да схвана?
Виж целия пост
# 6
Ами за  мен са грешни приказки от вида :
"На мен мъж не ми трябва, щото само проблеми създават, цапат, и са като още едно дете, а и .... ми каза че нейния и изневерява. Или пък на детето баща няма да му липсва щото на никога не го е виждало. А и на .... мъжа и изобщо не става за баща. А пък на .... мъжа и е пияница."
Според мен не е много умно да взима човек най-лошите примери които му хрумнат и от тях да си решава действията занапред. Трябва да се гледа средното ниво - има много мъже които помагат вкъщи, носят пари, добри бащи са, не пият или пият умерено. Сред жените също има лоши, ама не трябва там да гледаме. Или поне аз така мисля.
Виж целия пост
# 7
Съгласна с Пантер!
Нов начин да Ближем рани като погрешно намираме положителни неща там дето ги няма.
НЕ е лошо да си самотен родител, но не е предимство, нито пък положително изживяване. Това е нещо което ти се случва - като стихийно бедствие с което не можеш да се бориш. Не виждам нищо положително в едно торнадо, дори когато разчисти боклуците!
Виж целия пост
# 8
Повод за нова дискусиа.
1. Естествено, че всеки търси наи-доброто.
2. Ситуациата около мен... /да не забравяме, че около мен - предимно моите връстници, и тук там родители на мои приятели/: млади мъже семеини НЯМА. Нито 1. Съoтветно и жени, то едното води до другото.  Моят беше единственият. Аааа, грешка, сетих се за 1 - заврян зет. Пак компромис с уважението, което бих могла да имам към такъв съпруг. Щото такъв да си го взимам вкъщи... малко като един от описаните от Тонката случаи.  noКак ще го уважавам този, дето маика ми му е осигурила жилище??? newsm78 Има несемеини двойки. Момент да помисля колко от тях живеят заедно - ми една. Техниат случаи - мъжът пие. Много.  noТри от двойките живеят отделно един от друг и положението устройва и двете страни!!! Няколко пъти седмично спят заедно в едното жилище. Една от тези двойки - мъжът е семeeн!!!  noДеца няма - само завряниа зет. Други мъже, които се сещам, са приатели на мъжа ми. Всичките до 1 ергени БЕЗ ПОЛОВИНКИ. Колегите ми от работа - от 11 души 2 семеиства /без мен/.Останалите - пак ергени и с...моми. Сами, като нас тук. Мъжете живеят на комуни /няколко ергена в една ергенска квартира/, жените - обикновено сами или с родителите си. Та от изброените нито един не отговаря на критериите:

помагат вкъщи, носят пари, добри бащи са, не пият или пият умерено
newsm78
А другото поколение - няма такива дето помагат вкъщи. Също има изоставили жените си и децата си. Еэ, има 1 що годе свестен в тиа отношениа, но е толкова скучен.  ooooh!
Може би част от тези мwже са сwпрузите на жените, които пишат тук във форумите. Ма само онлаин ги виждам, и те са заети. А в живиа живот нещо не ми се мяркат. newsm78
Та мисълта ми е: толкова време съм се чудила - абе добър лош моя, поне носи пари и ме взе. Единствениа от обкръжението. Е да ама не.
Виж целия пост
# 9
Абе хората напоследък по-късно се женят, но мога да ви кажа ситуацията при мен.
Като база ще използвам класа си от гимназията тъи като бяхме много задружен клас и продължаваме да поддържаме връзка и се знае кои как е и какво прави.
Хората са на 29-30 години:
Семейни: 13 от 26 (6 мъже, 7 жени)
С деца: 12 от 26 (5 бащи, 7 майки)

По отношение на "завряния зет" - струва ми се че това много те дразни. Какво да ти кажа, ти си преценяш кое е по-важно за теб, човека да има жилище и да се държи с теб зле, или да бъде заврян зет, но да те обича наистина. Ти кое би предпочела? В крайна сметка, не всеки избира в какво семейство се е родил и в кой край на България. А купуването на личен апартамент примерно в София си е сериозна инвестиция и не всеки може да си я позволи. А и ако искаш да си с човека и да сте самостоятелни - винаги може и да сте на квартира, (макар че за семейство това не е добър вариант). Но пък човек се разполага според чергата си. Доколкото съм чел във форума - много мами семейни (официално или неофициално) си живеят на квартира. Но както писах и по-горе - всеки решава кое е важното за него.
Виж целия пост
# 10
За вас може и да е глям плюс, но за децата ви определено е минус - дано си давате сметка, че вашите решения рефлектират и върху децата ви. Родителите ми са разведени. Никога не съм възприемала майката на баща ми като свекърва (дори и бивша) на майка ми, а като МОЯ баба, с която по една или друга причина не мога да контактувам.  Така че и досега не оправдавам решението на майка ми да ограничи и впоследствие прекрати връзките ми с другата ми баба!
Виж целия пост
# 11
Да се включа по темата...не издържах..Та аз съм май от изключенията - и досега съм запазила прилични отношение с родителите на бившия...нещо повече - те до последно ми звъняха да се опитват някак да помогнат, та на БНД да му се променяло решението и да си седне на дъто...както и да е....Малката не е лишена от контакта с другите си баба и дядо, леля и други роднини, при които ходи веднъж месечно. Както и да е. Не ми беше това основната мисъл на постинга сега.
Искам да се обърна към Пантер - хайде точно в този форум да не се правят такива изказвания за зрението, намека е крайно ясен! Виждам, че не си семеен, така че не се опитвай да ми обясняваш колко ги розбираш човешките взаимоотношения..предимно на теория!На теория всички сме страаашно добри! А и в предишен постинг беше се изцепил, че майките тук не разбираме от мъже по дифолт! Хайде да сме разбирали всеки по своя си начин и по своя си начин да сме устроили живота си!
Всеки начин на живот има предимства - липсата на дразнител, когато мъжът е бил неподходящ е за предпочитане пред истерична майка крепяща измислено семейство като фокусник!
Извинявам се за резкия тон, обаче аз също виждам предимствата на моя си живот и затова  си харесвам този форум, където има и други жени на моето мнение! Агитации от рода - намерете си мъже за да си живеете живота точно тук са крайно неуместни!
Хайде лек ден на всички  bouquet
Виж целия пост
# 12
Ето я и моята версия.Щото аз може да не съм сама сега и всичко да е розово,ама съм минала  по този път и все още си чета тук.Щото живота си тече и ни учи на много неща.Тъй като и двамата не сме "случили" на родители и положението беше мноого зле-овреме решихме,че е по-благонадеждно да со "Отървем от тях" за да има мир и разбирателство.НО-около мен пък имаше много примери за съвместно съжителство със свекита и всичко беше ок.По повод завряния зет-това малко ме наскърби,щото моя мъж е от хората в подобно положение-излезна си от тях само с гащите на гъза,много му тежеше през всичките тези години,че догонва постоянно приятелите си,че в най-готините ни години ние се бъхтехме като мравки и ходехме голи и после,като се случи да е "заврян зет" и да го третират като такъв,въпреки че то не бе обзавеждане,то не бяха ремонти и само той даваше парите-та от там тръгна надолу всичко.
И друго-смея да твърдя,че хората се променят,а също,че някои виждат намесата на майките си като лош предвестник и прекратяват.
Виж целия пост
# 13
Всеки си има право на мнение и право да го казва. Щом на теб така ти харесва - аз нямам проблеми. Иначе да - на теория е много по-лесно отколкото на практика с това съм съгласен. Ако смяташ че ти разбираш от мъже - супер. Моето мнение е че жена избрала мъж които след това я зарязва бременна, определено не разбира от мъже. Но може би за теб това е нормално. И ако ти си си ррешила да седиш сама и така ти харесва - още по-добре. Сам написах преди поста със "зрението" специално предупреждение че ще е груб. А ти ако не си съгласно и всичко ти е ОК, ами просто ги пропускай моите мнения, като са грешни и няма смисъл от тях. И не се сещам да съм писал агитации от сорта "намерете си мъже", ако към мен е била насочена репликата.
Повечето неща които съм ги написал си ги вадя като изводи от една конкретна мама във форума, със сигурност не са верни за всички.
И да когато мъжа е бил неподходящ, определено е по-добре без него, въпроса е малко да погледнеш дали става за баща преди да е станал баща, а не първо да правиш дете и после да се "светнеш", че човека не струва.
Извинена си за резкия тон (пък и не мисля че е толкова рязък). Аз за моя тон не се извинявам. Ако на някой не му харесва - да се обърне към модераторите да ме бан-нат.
Виж целия пост
# 14
Според мен не е много умно да взима човек най-лошите примери които му хрумнат и от тях да си решава действията занапред. Трябва да се гледа средното ниво ....
Ма какво да гледам бе човек? Като всичките ми връзки едно и също накрая. Аз не че съм стара баба и съм заумирала, на 26 съм още, ма нямам надежда вече. Просто исках да имам дом, семейство и дете.  Cry Оказва за твърде много за 21ви век. Щото живэм явно в епохата на духовната пустота. А може би е в мен проблема. Сигурно летвата е висока. Да искаш мъжа ти да не пие прекомерно /един предишен/, да има висше /не за друго, ама поне да е на моито ниво, нали се сещаш че като е по-надолу се губи уважението/, да не работи нощем /или поне да не работи предимно нощем/ и да има сърце.
По отношение на "завряния зет" - струва ми се че това много те дразни. .. ти си преценяш кое е по-важно за теб, човека да има жилище и да се държи с теб зле, или да бъде заврян зет, но да те обича наистина. Ти кое би предпочела? .... А и ако искаш да си с човека и да сте самостоятелни - винаги може и да сте на квартира.
Именно, винаги може и на квартира. В краина сметка пак опирам до уважението... наистина ако е гол и бос и доходите му не позволиават, но е пич и е амбициозен... то това може да е временно положение. Признавам, не съм много права тук. Може би просто конкретния случаи които знам ме дразни, щото тези хора избират лесното, ходят по заведения, по почивки, ширят се финансово, за сметка на тъщата и тъста, на които се налага да живеят в дядовата ръкавичка. Пък и при тях идеята е, че са натясно и вече с дете и така след някоя и друга година понеже имат връзки явно/братът така направи/ ще вземат общинско жилище и така по хитрия начин деистват, доста дразнещо.   #Cussing out
Така че и досега не оправдавам решението на майка ми да ограничи и впоследствие прекрати връзките ми с другата ми баба!
То зависи от случая това. Но аз разсъждавам така: Тези хора, които са възпитали син, които изоставя бременната си жена, не могат да дадат нищо ценно на детето ми. Мисля, че е в голяма степен въпрос на възпитание тои да знае, че като не иска да е с една жена не бива да и прави дете и да я изритва като куче.  newsm78 Дотам за свекитата.
Моето мнение е че жена избрала мъж които след това я зарязва бременна, определено не разбира от мъже. Но може би за теб това е нормално.
...въпроса е малко да погледнеш дали става за баща преди да е станал баща, а не първо да правиш дете и после да се "светнеш", че човека не струва.
Аз мисля, че то не пита. Влюбваш се /докато още можеш да се влюбваш, щото маи от даден момент натам не става/, заживяваш с човека и малко по малко отвътре на ситуациата ослепяваш и започваш да не виждаш трезво нещата. Влизаш в някаква инерциа ли, знам ли? Пък и като го обичаш този м...ьо... ми няма нищо по-нормално да искаш деца от него. А какво, да си избера мъж по това дали става за баща.. а чувствата... как ще си легна с него???? Как???
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия