Въпрос за захранването и сокчетата

  • 467
  • 6
Здравейте! Имам въпрос към мамите тук - кърмя дъщеря си, но от време на време и давам сокчета и плодови пюрета HIPP - въпросът ми е в каква поза храните дечицата си вие? Защото на нея просто и е много по-лесно да пие сокчета и да преглъща пюрето докато е легнала. Побвала съм и да я държи някой, а аз да и давам - повечето го изплюва, а като е легнала всичко влиза, където трябва Simple Smile Но пък от друга страна се притеснявам, че не е правилно да лежи ... newsm78 Та не знам - кажете при вас как е!
Виж целия пост
# 1
Ами повечето мами тук захранваме около навършването на 6 месеца - когато бебето вече може да седи горе-долу стабилно.Това е и един от признаците за готовност за захранване - бебето да може да седи.
Ако държиш да даваш пюрета,може да опиташ да я храниш полулегнала в количката или в шезлонг или просто да я облягаш на невисока възглавница, за да не е съвсем легнала.
Виж целия пост
# 2
За пюретата определено е по-добре да не е легнала. Предполагам ги даваш с лъжичка. Малката още не може да седи, затова в шезлонг е най-удобно. Можеш да регулираш позата.
А за сокчето може и легнала.
Виж целия пост
# 3
...поддадох се на натиска  Sad . Иначе и аз съм за кърменето с 2 ръце. Като си спомня какво беше ... ужас, всеки ден с кърмене беше за мене победа и това след всичките приказки (най-вече на майка ми #2gunfire), че "детето е гладно" и "ти нямаш кърма". Ако не беше мъжът ми и една приятелка, сигурно щях да съм дала адаптирано мляко вече. Сокчетата ги започнах, когато стана на 3 мес. някъде и пюретата са от скоро, но основно сме на кърма. Благодаря ти за отговора! и един въпрос - снимката от профила ти лична ли е? Много е хубава и бебчето много ми напомня на моето  Grinning
Виж целия пост
# 4
Ако продължавате да си давате сокчета и др. можете да ползвате и столче за кола ако имате или от възглавници да си спретнете "кресло" все пак е добре главичката да е повдигната, за да не се давите Laughing. За натиска от роднините те разбирам напълно - аз такаси провалих кърменето с баткото, но сега вече не се и замислям по отношение на съветите им от преди 50 години Stop
Виж целия пост
# 5
И аз започнах да давам сокчета горе-долу тогава и до шестия-седмия месец Цветина си ги пиеше само легнала. После я сложихме в столчето, което е закрепено за масата и известно време й придържах шишето, а тя по навик си държеше главата назад, но после се усети и нямаше никакъв проблем с пиенето в седнало положение. Виж, за плодовите пюрета от самото начало (в петия месец) й слагах възглавница и първоначално беше полулегнала, а после - и седнала.

Моето мнение е, че ако бебето се чувства добре и не се дави легналото положение не му пречи толкова. После, като започне да "открива света", само ще си реши да се изправи и тогава ще си мечтаеш пак ти да му даваш сокче и да си е полегнало и т.н.  Laughing
Виж целия пост
# 6
вече са ти отговорили подробво. Само да добавя успешно и дълго кърмене! И не се поддавай на повече натиск.  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия