За детските чайчета

  • 1 246
  • 18
Въпрос към мамите даващи чайчета - какви чайчета давате на бебоците, на кой производител и съответно какви / лайка и т.н./? Ще ми се да почна да давам на бебата чайче, вместо вода, но чайчето не трябва да е запичащо / и без това акото идва на 2-3 дни и то с моя помощ / , нито пък много разхлабващо, че и без това още имаме колики и още нещо, което да й дразни стомахчето Naughty

И друг малко тъп въпрос - една мама беше казала, че чайовете не могат да заместят даването на водичка, ама не ми се струва много правдоподобно #Crazy

По принцип да спомена, че сме изцяло на кърма през деня и вечер давам адапте по около 150 мл. / много ми намалява кърмата/ и затова ми дойде идеята да почна да давам и някакви други течности на бебата / е и по "безценните" съвети на бабите, които ми иде да ги  #2gunfire, ама това е друг въпрос Laughing/

Мерси за отговорите, мами Laughing
Виж целия пост
# 1
От начало и давах чайче на Хип, за колики, а сега и давам от Лайка, на биокоп.А сега мисля да и взема пак на Хип- шипка.На Хип са на гранули.
Виж целия пост
# 2
Ами аз на сина ми не сам давала никаква вода до над една годинка.Също като теб съм го кърмила.Но само кърмата ми се виждаше недостатъчна като течност,затова му правехме чайчета.От семена копър,ансон основно.Почти не сме имали колики!От чайчетата на хип,сме пили също!
Виж целия пост
# 3
Аз му давам чай на Хип, отделно и Глюкоза 5% или вода със захар. Иначе е само на кърма. Моят е много ящен и много обича да пие и чайче и вода. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз  ще кривна малко от темата, но ще резюмирам това, което се налага като мнение във форума за кърменето: никакви чайчета, максимално малко неща, които се дават с биберон, кърмене на поискване.Има и посочени различни начини за увеличаване на кърмата. Идеята е: кърмата е омегата и алфата.Вода- само ако бебчето иска, ако не- не го насилвай.Не е задължително. Някои бебета съвсем не пият вода. И нашето е такова.
Казвам всичко това от позицията на жена, на която в крайна сметка й е "светнало" защо не е успяла да кърми по-дълго.
И недей да слушаш какво ти казва този или онзи- няма нищо  по-ценно от кърмата,а пиенето на чайчета може да откаже бебето да суче.
Леле, как са ми промили мозъка във форума за кърмене! Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Като бебе, когато имаше колики съм му купувала и аз на ХИП. След коликите смених чая с един такъв за спокоен сън, понеже страхотно много се будеше (и все още го прави) на Blevit. Не беше лош тоя чай, ама и паричките му не бяха лоши. Реших, че "де Илия на кирия" с тоя чай и минахме на съвсем обикновени пакетчета: Добро утро, Алпинист, Лека нощ, лайка и каквито искаш можеш да опиташ не мисля че вреди. Само щом казваш, че се запича детенце не опитвай с шипка. А за запичането можеш да опиташ Дуфалак при краен случай. Не пречи на нищо и педиатрите го препоръчват. Успех, с бебо ще се справите. newsm10
Виж целия пост
# 6
Чайчетата на Хип са удобни, защото са на гранули. Но това май е единственото им предимство. Доста по-скъпички са от традиционните пакетчета, а и моето бебче нещо не харесваше чая против колики.
Според мен за малки бебчета с колики са подходящи бебезан и чай от копър. Копъра, обаче, има особен вкус, който не се харесва на всеки.
Ние сега пием чай от шипка и лайка /на пакетчета/ Laughing.
Офф: Когато бяхме на кърма, давах само преварена водичка. Не съм го насилвала. Давах му да си изплакне устата, ако иска. Той пиеше много малко, преди да започнем захранването. Кърмих до 10 мес. Не мисля, че вода в биберон може да попречи на кърменето, освен ако не е подсладена Naughty
Виж целия пост
# 7
Ние пием само Хипче,вода NaughtyМного му се кефи.
Виж целия пост
# 8
Малката изобщо не се кефеше на чайовете,Хип-овските ги пиеше на мъка,а малко повече и харесваше един на Милупа.
Виж целия пост
# 9
Вики не пие никаква вода, нито чай. Имам един "детски" на Хип, и го пробутвам успешно в сутрешната попара. Laughing
Виж целия пост
# 10
В началото на Хип - за коликите, после за добро храносмилане, билковия и т.н. После лайка и шипки на Биопрограма - и досега тях. Шипки и на плод съм киснала - доволна съм.
Виж целия пост
# 11
Ние пием само на Хип-първо този против колики, а отскоро и един с ябълка-когато въобще пием. Тук от седмица не съм правила, щото ми омръзна да изхвърлям или да се наливам с детски чай Mr. Green
Но-о-о Naughty, както правилно са ти казали мамите дотук, внимавайте с допълнителните течности, ако искаш да стимулираш лактацията и да преминете от смесено само на кърма/какъвто всъщност е и моя съвет/. Иначе има опасност да намалее и спре изцяло кърмата /от недостатъчна стимулация/. Така че не го насилвай детето, наблягай на кърмата, ако приема и когато приема чай-добре. Помни обаче, че кърмата му дава всичко - и храна, и течност в достатъчни количества
Виж целия пост
# 12
ние ползваме българско чайче за коликите Бебезан се казва и е евтин.30-50 стотинки във всяка аптека го има.ТОй е нещо като чая на Хип но в български варият.Давам и го само през ноща по малко.
Виж целия пост
# 13
Здравей, ние най - много харесваме чая Бебезан, страхотен е на вкус и наистина помага за коликите, поне на моето човече помогна, действа много успокояващо и прави детето по сънливо.
ние ползваме българско чайче за коликите Бебезан се казва и е евтин.30-50 стотинки във всяка аптека го има.
Mr. Green В Смолян струва 1 лв.

Леле, как са ми промили мозъка във форума за кърмене! Mr. Green
Аз също ще ти препоръчам да внимаваш с количеството, защото ние минахме на смесено хранене, когато той пиеше много и педиатърката ми каза да не му давам поне един час преди ядене, защото в нашия случай чая бил за сметка на кърмата.
Желая ти успех!
Виж целия пост
# 14
Алекс харесваше тези на ХИП,на Блевит -не.
А сега от време на време й правя такъв от пакетчета,но не е въодушевена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия