Притеснена съм.......

  • 2 596
  • 21
Здравейте мами!Преди два дни вземам  моя син от яслите и го виждам че накуцва.Питам го дали не се е ударил някъде и къде го боли,а той ми сочи отдолу табаните на крачетата и ми казва че там го боли(с плоскостъпие сме)Успокоих се аз и си помислих че може би от дюстабана го боли,че много е скачал и си е преуморил крачетата.Обаче днес е трети ден и той продължава явно да си куца и го забелязах че е с лявато краче.Следобед го заведох на ортопед който ме прати на Уши-нос-гърло лекар и ми каза че явно се касае за инфекция причинена от бактерии(стрептококи,стафилококи,от сливиците),която е слезла надолу и е засегнала ставата и да се радвам ако е засегната само ставата,защото ако засегне сърцето водело до порок на сърцето и по-добре детето ми да останело куцо отколкото с порок.Утре сутринта ще ни вземат секрет от гърлото и кръв венозно за да се види дали не е от сливиците и ако е от тях ще ги вадим като навърши 3 годинки.Та общо взето ще правим всичко това за да изключат диагнозата Ревматоиден артрит.А можело и да е от растежа на костите.Моля се Praynigдано не е артрит.Нека мами които са имали такъв проблем да пишат.Благодаря ви.
Виж целия пост
# 1
тук има мама с бебе с артрит, но дано при вас не е това! най-добре се успокой и изчакай резултатите и чак тогава да си пишем ужаси! така, че дано ви е наред всичко и е просто от възрастта!
Виж целия пост
# 2
Здравей, наистина изчакай разултатите. Вярно, че периодите на чакане винаги се ужасно дълги и притеснителни, но недей да си вадиш предварителни диагнози. Понеже стана въпрос за растежа на костите, аз като дете също имах проблем със ставите, колената и т.н., за малко не ме изкараха с ревматизъм, а се оказа, че всичко е от бързия растеж и се "израстна" с възрастта  Simple Smile.
Дано и при вас е нещо временно и не сериозно, стикам палци!
Виж целия пост
# 3
Понякога от инфекция на гърлото се получава реактивен артрит,като разликата от ревматоидния е , че този се лекува. Аз съм го преболедувала, но за порок на сърцето чувам за първи път. Изследванията з аревматоидния артрит се правят задължително,за да се отхвърли като евентуална диагноза. Ето тук е писано по тази тема.
Виж целия пост
# 4
Днес ни взеха секрет от носа и гърлото и кръв венозно(голям зор беше),следобед ще са готови резултатите.ljboznatelna благодаря за информацията.Като чета и при реактивния и ревматоидния артрит засегнатите стави болят и са трудно подвижни,докато при нас няма болка,бяга и скача без проблем.
Виж целия пост
# 5
Нека мами които са имали такъв проблем да пишат.Благодаря ви.
Здравей, съвсем скоро бях пуснала много подобна тема с ник irinaradeva. Ако искаш, я виж малко по-назад. Точно нещо подобно се случва отвреме-навреме и на моя син /2 г 5 мес/, минахме през какви ли не предположения и изследвания и до ден-днешен не знам какво му беше или му е.
Желая ти всичко да е наред и да е нещо съвсем невинно!
Виж целия пост
# 6
Безобразно е отношението на доктора. Бива ли така да ви стряска без да са на лице доказателства от изследванията. Моля се всичко да се окаже лъжлива тревога. Praynig
Виж целия пост
# 7
Здравейте,имам дете на 3г.Први ми впрчатление,че не иска да ходи/нося на ръце под предлог,че се е уморила/,а понякога нощем плаче и казва,че я боли крачето.Имам ли право за притеснения?
Виж целия пост
# 8
пенелопа,
не сме доктори и адекватно не може да съветваме. Но бих ти препоръчала да отидеш на доктор - все пак да се събуди с рев детето защото го боли нещо - не е добре.
Иначе носенето може да е от желание да се поглези и да се погушка или просто да се повози.
Дано всичко е безобидно, но не отлагай преглед
Виж целия пост
# 9
ей дида - какво стана с резултатите?
Виж целия пост
# 10
Далече съм от мисълта да ви ангажирам с диагноза.Просто си мислех,че има неща,които майки като вас,минали по пътя,ще ме насочат за какво да се оглеждам и ослушвам.Съжелявам,може да не съм описала точно от къде идва притеснениято ми.Чета доста често точно този форум,макар и да не съм се включвала досега и днес описаното по-нагоре ме накара да се замисля,а не съм от майките,които тичат за всичко до поликлиниката.Колкото до гушкането и возенето-ясно ми е,даже повече от ясно,но може и чист мързел да си е.На ортопед или на хирург,незная,но ще попитам и ще отида,то е ясно това,по-добре да е нищо и да съм проверила,отколкото да е проблем,а аз да съм го оставила да се доразвие във времето.Скоро имаше възпалено ухо и ходихме на УНГ,но за това,което чета по-нагоре не съм се и замисляла до днес.Е,благодаря все пак.
Виж целия пост
# 11
ами съжалявам че не мога да дам съвет
но ако не се старае да ти привлече вниманието нощно време за да стоиш с нея - по-добре иди - нека педиатъра те насочи, може би ортопед ама знам ли...
ако искаш още преди това се поинтересувай от препоръчани ортопеди /тук харесват Александър - ако искаш питай Реза дали му има координати за онлайн съвет/ и за хирурзи
Успех
Просто си помисли дали го прави тенденциозно или се буди поради проблема или го измисля след като се е събудила за да не я естрах сама /ако спи отделно/
Виж целия пост
# 12
Благодаря!Точно затова се замислих,като попаднах днес на този пост.Не е нищо от предполагаемите неща.Нощем не ни търси,спим така или иначе в една стая все още.Не я е страх.За глезенето и возенето казах-мисля,че е прекалено то пък съвсем да го мързи това дете.До сега се е случвало да проплаква и да се оплаква,че я боли крачето,но става веднъж в месец например,не е редовно.Вчера доста игра и се натовари нетипично за нея и през нощта се оплака-може и да няма нищо,но със сигурност ще проверя.
Виж целия пост
# 13
успех и пиши как сте
Виж целия пост
# 14
Здравейте пак!Утре следобед ще са готови резултатите и ще ходим пак при УНГ лекаря и ортопеда.А иначе от вчера спря да куца и малко се успокоих.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия