Ексфолирането на лицето.

  • 1 039
  • 12
Много съм доволна от ексфолианта за лице на Аvon. Никой лосион или гел за лице, който съм използвала не ми прави кожата толкова мека и гладка. Та, въпроса ми е смятате ли, че е вредно да се използва всеки ден? Има ли нежелани ефекти от честата му употреба? Нещо, като загрубяване на кожата или прекалено изнежване...
Споделете опит и знания, моля!
Виж целия пост
# 1
Е, чак пък всеки ден...Кожата на лицето е нежна.
Аз редувам - ползвам маска с масло шеа, дълбоко почистваща маска с плодови киселини, ексфолиант (на Авон с бяло грозде), глинена маска (на Авон пак) и ги редувам. Първо мия лицето с крем за махане на грим или измиващ гел, после слагам маска. Всяка маска е за различно нещо, т.е. лицето си има нужда от различни неща...детоксифициране (има ли такава дума?), хидратиране, почистване...В дните без маска само измивам лицето с крем/гел.
Виж целия пост
# 2
Ексфолианта на Ейвън наистина е страхотен(аз имам с екстракт от кафява захар),но не мисля,че е редно всеки ден,както е казала Бу кожата на лицето е нежна!!!Аз го ползвам два пъти в седмицата Peace
Виж целия пост
# 3
Два х седмично е напълно достатъчно.  Peace

Все пак си зависи и от ексфолианта.  Wink
Има един гел-ексфолиант на Елеа (зелената серия), който може и 3х седмично да се ползва. Просто зависи от големината на частичките в ексфолианта, силата на триенето и пр.
През другото време си ползваш гела за измиване на лице или почистващото мляко.
Като ексфолианта се нанася на чиста кожа. Т.е. първо е гела и след това ексфоланта. Овен, ако нещата не са обединени, както при Елеата, напр. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Ексфолианта на Ейвън наистина е страхотен(аз имам с екстракт от кафява захар) Peace

Ползвам същия и съм много доволна от него
Виж целия пост
# 5
клетките на лицето се обновяват на 28 дни до 25 годишна възраст след това се забавя.Целта на ексфолиантите е да премахне натрупалите се мъртжи клетки от повърхността на кожата, затова използването му е задължително.За суха кожа трябва да се използва един път седмично, а за комбинирана и мазна 2 пъти седмично.Като имате предвид че трябва да се използват и маски за лице.Аковсеки ден ексфолирате кожата ще нарушите епидермиса и кожата ще се срине. Hug
Виж целия пост
# 6
аз не съм доволна от този с кафявата захар
май предпочитам по-"гелови", а не толкова "кремести" ексфолианти!
този на Елеа наистина е хубав
понажа вече го няма в каталога, няма да го приемте като реклама - на Орифлейм това лято имаше ексфолиант от някаква екзотична серия, от него съм много доволна - той е подобен на гел и частиците не са в голяма концентрация
преди ползвах на Фриймън за лице, но ми бяха много едри и ги употребих предимно за тяло
на Ейвън, макар и кремест, добър е онзи от Планет Спа, май беше с бял чай
Виж целия пост
# 7
Много съм доволна от ексфолианта за лице на Аvon. Никой лосион или гел за лице, който съм използвала не ми прави кожата толкова мека и гладка. Та, въпроса ми е смятате ли, че е вредно да се използва всеки ден? Има ли нежелани ефекти от честата му употреба? Нещо, като загрубяване на кожата или прекалено изнежване...
Споделете опит и знания, моля!

Според мен трябва да се съобразиш с написаното на опаковката - ако пише два пъти (ръчно), трябва да е достатъчно.
Ако го правиш с машинка - веднъж седмично.
Виж целия пост
# 8
От година насам имам проблеми с акнето по лицето и порзвам серията Норма дерм на Виши - почистващ лосион, крем и ексофилиант.Първите две ги ползвам ежедневно, но ексфолианта 2 пъти седмично.И аз смятам, че не е нужно да се ползва  повече от това.То си е и въпрос на кожа, но от медицински лица и от козметичката ми съм чувала, че прекомерното използване на ексфолиант, води до прекомерно изнежване и изсушаване на кожата.
Виж целия пост
# 9
ексфолиянта на ВИШИ  наистина е много добър Peace
Виж целия пост
# 10
ексфолиянта на ВИШИ  наистина е много добър Peace
и аз съм доволна от него.
Виж целия пост
# 11
И аз ползвам Виши за почистване на лицето.За мен тази марка е велика.Обаче, са ми казвали, че тя е медицинска козметика и не трябва да се ползва постоянно.Затова като ми свърши опаковката ползвам или на Ив Роше или нещо друго.
Ползвала съм и на Ейвън, но нещо не ми хареса.
Виж целия пост
# 12
са ми казвали, че тя е медицинска козметика и не трябва да се ползва постоянно.
О, въобще не се съобразявай с това!
Няма такова нещо изобщо! Naughty
Виши си е козметика на базата на термална вода, но политиката на фирмата е тя да бъде продавана само в аптечната мрежа.

Освен това, май има някакво недоразумение за понятието медицинска козметика.
Ами щом е медицинска, то тя е максимално щадяща за кожата, защото е създадена за чувствителни кожи и и кожи с непоносимост към много дразнители. Така, че напротив- ако кожата ти наистина е чувствителна, то по-добро за нея от изпитаната медицинска козметика - няма. А не обратното. Wink

Няма проблем да си го ползваш, колкото си години подред искаш.
Друг в въпросът, дали ти ще издържиш на многообразието от продукти предлагани на пазара.
Аз не бих. Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия