Оформяне на питки и тестени изделия - стъпка по стъпка......

  • 432 226
  • 474
# 150
Лабрекс охх пак се окапах от твоите опашки  Crazy Crazy Crazy Crazy
Много апетитни и много пухкави, но ти си майстор та не се и съмнявам изобЩе Party Party
Виж целия пост
# 151
Правила ли си кюнефе?[/size]

3xi, не съм, за съжаление, ама, ако дадеш изпитана рецептичка, ще пробвам!  bouquet

ЗИЧЕ, прави на юначето драконовски опашчици, голям дракон да порастне! Grinning Пухкави станаха, даже малко формата се изгуби, ама ги правих от тестото на мах мама с едно втасване, пък то си е пухкаво и бухва хубаво. Ама пък са вкусни!  Heart EyesPeace  bouquet
Виж целия пост
# 152
labrex   bouquet това определено ще се пробва.  Peace
Виж целия пост
# 153


ЗИЧЕ, прави на юначето драконовски опашчици, голям дракон да порастне! Grinning Пухкави станаха, даже малко формата се изгуби, ама ги правих от тестото на мах мама с едно втасване, пък то си е пухкаво и бухва хубаво. Ама пък са вкусни!  Heart EyesPeace  bouquet

Ще ги направя пък и са лесни за оформяне и много ефектни.А юнака много тестяно да не яде ,че е на 4години а носи дрехи за 10 годишно голям българин върви Party Party
Виж целия пост
# 154
labrex  Hug тъкмо щях да ти пиша за начина на оформяне и видях че има раздвижване в темичката Simple Smile страхотно е  Crazy
Виж целия пост
# 155

3xi, не съм, за съжаление, ама, ако дадеш изпитана рецептичка, ще пробвам!  bouquet
Labrex имам една рецепта,но и аз още не съм я пробвала.Попитах те защото гледах и други видеа от линка който си дала,и си помислих,че може би си пробвала.Да дадеш някои напътствия  Embarassed.В скоро време ще се отбележа със снимка.Мерак ми е да го спретна,но си търся някой който го е правил да каже тънкости ако има.
Виж целия пост
# 156
Момичета, помагайте!

Трябва да направя питка, която максимално да прилича на слънчоглед!
Гледала съм някъде, най-вероятно тук или в другата тема за питките, обаче то една глава за къде по-напред.. не помня къде newsm78.

Ако някой ми помогне, ще съм много, много благодарна  bouquet
Виж целия пост
# 157
Момичета, помагайте!

Трябва да направя питка, която максимално да прилича на слънчоглед!

На Мариета

Ето я и тук в друго изпълнение
Виж целия пост
# 158
labrex,
Много, много ти благодаря!
Точно тази на Мариета бях гледала, дано да мога да я снимам и да ви покажа   bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 159

Да сложа днешната питка, ако на някого хареса, да пробва! Peace Идеята е мъжка, т.е. модела видях в руски форум, авторът е мужчина. Grinning Човекът беше изпекъл сладкиш с плънка, аз пита с шарена сол и масло. Тестото е вкусното и сполучливо, дето си го ползвам за всичко.
Снимките са никакви, днес апаратчето ми изигра лоша шега, по-скоро батерийките -акумулаторчета, сега си купих нови. Та ето питката и нещо като стъпка по стъпка:



    
   
   

Накратко: тестото се разточва на правоъгълник, маже се с краве масло, ръси се с шарена сол в случая, иначе по желание може и с друго, навива се на руло, прави се геврек и се слага върху хартия за печене, за да е по-лесно прехвърлянето в тавата, реже се на 15 сектора и на принципа на "бабината салфетка" два сектора остават, третия се обръща навътре, следващите два се прескачат, третия навътре и така до края. След това с пръчица, аз използвам дървено шишче, се натискат всички секторчета по средата почти докрай, е, внимавайте да не разсечете тестото все пак. Оставя се да втаса, мазане , печене, малко търпение и разчупвате! Heart Eyes  Peace
Виж целия пост
# 160
ЕЕЕ ЛАБРЕКС..пак изби рибата момиче  с тази питка:hug: Hug Hug Hug
Страхотен майстор си признала съм те . Peace Hug
Благодаря ти за идеите ти все ни подлудяваш с пресни идеи за всичко. Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 161
Май в събота ще се прави питка...Колкото и да се дърпам напоследък...
Виж целия пост
# 162
ЕЕЕ ЛАБРЕКС..пак изби рибата момиче  с тази питка:hug: Hug Hug Hug

Еее, друго си е майстор да те похвали! Grinning  bouquet

Доника, хич не се дърпай, сега вече бива, времето се "оправи", само за питки е! Grinning Peace
Виж целия пост
# 163
Еее, много красива питка, браво, Лабрекс! Следващият път и аз ще го пробвам това оформление Simple Smile
Виж целия пост
# 164
Запис.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия