Сплескана главичка

  • 6 427
  • 22
Има ли някой с проблем като нашия??
Не знам всъщност дали мога да го нарека проблем...???
Моя Гого се роди със малко сплескана главичка отзад.На повечето бебенца така като гледам май са им едни такива тумбести???
Лекарката ми каза, че костичките още са меки и формата на главичката още се променя.Пробвам да му я извъртам настрана, но за сега мисля май няма някакъв особен ефект.
Дайте ми съвети какво да направя и въобще това по късно оправя ли се???
Виж целия пост
# 1
Dокторката правилно ти е обяснила. Главичката на Вики не се е сплесквала, но съм виждала много бебета, на които отзад им се сплесква главичката. Костите са меки и за това се получава. Като порастне ще се оправи. Така мисля:)
Виж целия пост
# 2
Дияна се роди със сплескана глава, но от двете страни на слепоочието. И аз се бях шашнала, тогава педиатърката ми обясни как е термина за този вид череп (но забравих как беше) и ме успокои, че като почне да се върти всичко ще се оправи. Сега всичко е ОК Simple Smile
Ще видим, че ще се оправи бебо Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Да разкажа и аз моята смешна случка:
На младини, когато бях млада булка/синът ми е вече почти на 18/ живеехме при свекърва ми и до нас живееше нейният свекър. Дядото на мъжа ми. Та дядото често прескачаше да ме види и един ден вика:-" Булка ,на това дете да му вържеш един бял канап на главата да му се оправи, ние едно време така правихме!". Този разговор беше сериозен и аз нали млада и глупава, слушам - мир да има и на всекиго да угодя. Вечерта идва свекървата от работа и ме пита, за какво е този конец на главата на детето. Изсмя се и нареди да го махна.
Та от много слушане, станах за смях.
Главата на детето се оправи постепенно, с времето. Така, че спокойно, всичко му е наред и на твоето детенце!
Поздрави!
Виж целия пост
# 4
И при нас главичката беше леко кривичка. Споко! На почти всички бебета главичките им са кривички и след това се оправят. На нас ни бяха казали примерно няколко дни да спи на едната страна след това на другата и така да ги редуваме. И тъй като тя не искаше да  спи на дясната си страна я подпирахме с възглавници. И аз се бях ошашкала тогава, но всичко се оправя и след време дори забравяш за това.
Виж целия пост
# 5
А ако пробваш да го слагаш да спи на една страна?
Тук продават едни приспособления бебето да спи така. На кутиите пише " prevents baby's head from flattening (plagiocephaly)" -  предпазва бебешката глава от сплескване (дано разбираш английски, че не съм сигурна дали на български така преведено се разбира).
Майки от форума разправяха, че същата работа вършели  навити кърпи, които да пречат на бебето да се обърне по корем?

Ето тук да придобиеш някаква представа за какво говоря.
Виж целия пост
# 6
Алекс поедно време спеше само на една страна и главата й се сплеска доста.Опитвах да я слагам на другата страна,но тя моментално се извърташе. Сега обаче незнам дали й се е оправила,има много коса и не се вижда,а като по-малка много й личеше.
Трябва да проверя. Thinking
Виж целия пост
# 7
Точно мислех да пускам такава тема, защото и аз съм притеснена.
Моите юнаци обичат да лежат по гръб и с главичката надясно. Колкото и да се опитвам да ги обръщам, подпирам и т.н. нищо не се получава.
Ходихме на ортопед профилактично и по този повод той каза да им обърна посоката на спане (т.е. главичката на мястото на крачетата, защото явно нещо са си харесали да си гледат в тази посока), че да не им се изкривят главите. Само че, те май вече са им се изкривили.
Надявам се, че ще се оправят в последствие.  newsm78


Виж целия пост
# 8
Не се тревожете и на моите им се посплескаха от двете страни, че лежат само на страни, което май е нормално. Четох някъде, че до 2г. възраст най-много се оправят и това било съвсем нормално. Е, ще си ги гледаме малко посплескани и закривени, ама да са ни живии здрави.
Виж целия пост
# 9
и нашите главички са малко сплескани и мойте момчета обичат на една страна да гледат играчките само на дясно и нас ни посавтваха да ги обарна и да им преместя играчките над креватчето
Виж целия пост
# 10
Моето бебче се роди с една подутина отгоре на главата. Казаха ми да не я пипам, че ще се оправи сама. Така и стана. Отдавна е изчезнала.
Когато беше мъничък преди да се научи сам да се извърта по гръб го слагах винаги на една страна. Важно е страната да се сменя след всяко хранене и преобличане, т е през около 3 часа.
За да не гледа бебчо към стената, обръщах го целия /веднъж с главичката на север, веднъж с главичката на юг/. Както ме учиха в родилния дом, гледах да не огъна ушенцето, когато го слагам в леглото. Мисля, че сега има идеална форма на главата Laughing /на мама гарджето/
Виж целия пост
# 11
И при нас главичката беше леко кривичка. Споко! На почти всички бебета главичките им са кривички и след това се оправят. На нас ни бяха казали примерно няколко дни да спи на едната страна след това на другата и така да ги редуваме. И тъй като тя не искаше да  спи на дясната си страна я подпирахме с възглавници. И аз се бях ошашкала тогава, но всичко се оправя и след време дори забравяш за това.

Абсолютно същата работа Wink
Виж целия пост
# 12
Главта на синът ми пък имаше голям рог на челото. Леле, викам си, туй дете егати дефектното. Но педиатърката като дойде на посещение, обасни как костите все още били някак си една върху друга и с растежа ще се раздалечат и оправят. И наистина, сега вече Филип е с хубава глава и съвсеееем малък спомен за рогчето. Grinning
Виж целия пост
# 13
Моят син пък се роди с издължена назад глава. Но това не ме притесни толкова, колкото лицето му - челюстите бяха така криви, че... Shocked Хем бях чела доста литература по въпроса и знаех, че е нормално, но все пак ревнах от ужас, че ще си остане така. Добре, че в този момент дойде акушерката ми и започна да ми се смее... Joy Даже не си спомням вече, кога този дефект изчезна... И главата му вече не е изтумбена отзад!
Виж целия пост
# 14
Синът ми като бебе беше с огромно изпъкнало чело и изпъкнала глава към тила (тип пъпеш) Grinning
Сега изобщо не е такава. Не съм правила НИЩО, за да я изправям. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия