Киста на яйчника

  • 249 372
  • 767
# 60
За ултразвука е желателно да отидеш до 2 дни след като ти е свършило.

Ще го направя !  Hug
Благодаря за мнението . Simple Smile
Виж целия пост
# 61
Ти защо питаш -нали е добър знак?То МЦ каво общо има с кистата?

Знам че въпроса ми беше излишен, обаче гинеколожката ми каза, че ми предписва хормоналните хапчета, за да предизвикаме МЦ в началото,
а аз не пих хапчетата , а само билки и все пак ... те ли предизвикаха МЦ или....
просто помислих, че билките може би се повлияли положително.
Виж целия пост
# 62
Стискам палци и ще чакам да пишеш.Аз в началото като ме гледаха на ултра беше някъде към 7-8 ден нещо такова но явно е късно.
Виж целия пост
# 63
Преди броени дни ми откриха киста на яйчника с размери 45/45 мм. Мнението на гинеколога ми е да се оперирам, защото хормоналните таблетки помагали обикновено при по-малки кисти и излишно съм щяла да тровя организма си. Аз обаче искам да поизчакам, тъй като имам 3 коремни операции и предпочитам да опитам други методи, било то хапчета, билки и т.н. и евентуално тогава да мисля за оперативно лечение в случай, че те не помогнат. Някой може ли да ме посъветва?
Благодаря предварително!

Имаше ли някакви оплаквания преди да ти открият кистата? Например прокървяване между 2 менструации или болки в яйчниците?
Виж целия пост
# 64
Хич не го слушай тоя доктор.Варианта е УТРОГЕСТАН слагат се влагалищно по 2 сутрин и вечер но пак се консултирай със друг д-р.Прегледай по-напред да не се повтарям но моята беше 47мм. правих лечението само вечер.Нямах никакви оплаквания относно МЦ а и никога не съм имала.Ако нещо повече те интересува ако искаш пиши на лични.Какво тровене като има вариант да не се пият?
Виж целия пост
# 65
Момичета, аз пуснах темата, затова продължавам да я следя, виждам, че доста хора се включват.
Кистата ми изчезна, пак повтарям - с Шведска горчивка. И не мисля, че е случайно, защото това се случва вече няколко пъти. Може би самите кисти са били едни и същи, например фоликулярни, но писах и преди - имаше случай, в който една такава си я носих повече от година, а междувременно се бях сдобила и с още 2. Пиех какви ли не противозачатъчни - без особен ефект. Най-накрая ми казаха за Шведската - пих я в комбинация с противозачатъчни и кистите изчезнаха. По-късно пак ми се появи киста - пих Шведска - изчезна. Мина много време. Междувременно родих 2 деца и сега, години по-късно, получих нова киста, заради която пуснах темата. С недоверие, защото докторът направо ме обезкуражи, взех пак горчивката. Месец по-късно кистата я няма. Естествено, лекарите не вярват на билки, затова изобщо не съм му казвала, но той беше категоричен, че решението е само едно и то е операция.
Да, разбирам, че Утрогестанът явно е положителен медикамент и сигурно влияе, но не мога да коментирам ефекта му, тъй като нямам лични наблюдения. А за горчивката пиша, защото смятам, че има категорична полза и мога да бъда полезна на жени с моя проблем. Аз междувпрочем много пъти съм образувала кисти, явно съм предразположена, защото преди ражданията имам операция от ПКЯ, после нови кисти и т.н.
Дано да съм полезна и на вас.
Благодаря на всички, които се включиха, когато човек е объркан, съветите във форума ако не помагат, поне окуражават!
Виж целия пост
# 66
Добре тогава би ли написала как я приемаше тази горчивка?Аз имам малко миомно възелче представи си че го излъжа с тази горчивка.Аз май съм чувала че за мнаго неща помага но конкретно не съм се интересувала.Защото февр. месец имах и сама се е пукнала явно съм предразположена да правя кисти.Между другото лекарката ме посъветва ако искам всеки ден да пия по 1табл. профилактично за да не се образували ама аз не съм навита.
Виж целия пост
# 67
Шведската горчивка се приема 3 пъти дневно по 1 чаена лъжица, разтворена във вода, сок или каквото и да е там, защото ако я вземаш чиста е ужасна. Пие се малко преди или малко след хранене, поне 15-20 мин. При мен подейства и то неведнъж. При мои приятелки и колежки също.
Най-интересното е, че на упътването никъде не пише, че влияе на кисти, миоми и т.н., а всъщност явно влияе и то положително. Иначе се взема най-често за общо укрепване на организма, стомашни проблеми и благотворно действие върху лигавиците.
Нищо не пречи да опиташ. Дано помогне. Ще се радвам, ако съм успяла да съм полезна!
Виж целия пост
# 68
Здравейте, пиша с молба да ми помогнете информативно, ако някой се е сблъсквал с подобни симптоми.. просто искам отговор, който ще получа утре още сигурно като ида на лекар, но не мога да спра да мисля.. Преди няколко дни усетих тежест в корема ниско долу придружена с болки в кръста! Усещам и притискане към ануса и съответно тежест и там. Леко кръвотечение се появи, което не установих веднага от къде е, но в последствие се засили. Преди 2 седмици ми свърши цикалът, незнам дали е възможно да е киста ..
Виж целия пост
# 69
  Здравейте и от мен. Моята "киста" е по-малка- 18 на 14 мм. Докторката ми каза, че докато не стане 30мм не може да се говори за киста ( а и няма да и позволяваме да става  Grinning ), а по- скоро за увеличен фоликул. Общо взето със спокойствието, което тя излъчваше успя да успокои и мен... каза да отида след 2 цикъла ( непосредствено като ми свърши) да я проследи расте ли, няма ли я и тогава пак ще я коментираме. Сега ми свърши, чакам следващия.
  Това, което ме притеснява, е че пия противозачатъчни от години и такъв увеличен фоликул не е нормално да имам. Вие какво можете да споделите по този въпрос?
  А болката си я имам още преди да отида на контролния преглед. Тъпа болка в левия яйчник. Сега след като ми свърши и преди цикъла болката беше по- силна на резки спазми и бавно отпускане, но от 2 дни не съм усещала болка. Може ли това да е признак, че вече " кистата" я няма?
 И за билките- аз съм ЗА тях. Предпочитам да пробвам първо с тях. Не ми стига, че се блъскам с противозачатъчни, а за още изкуствени хормони не ми се мисли. От днес пия невен, бял равнец и турта. В края на месеца съм на преглед и ще се разбере дали съм се отървала.
  На всички ви пожелавам Успех  Peace
Виж целия пост
# 70
Момичета, има кисти и кисти. Това, че на някои им е минало само от билки-ами може би е била от типа функционална/май така се казваше/. При мен ситуацията беше като при Исабела. Аз пробвах какво ли не - единия лекар каже едни лекарства, другия-"Защо си ги пила" и назначи нещо друго, пробвах гладолечение и така година. Накрая се оперирах в София - кистата се оказа с "нисък малигнен потенциал", т.е. някаква форма на злокачественост. Не ми се мисли какво можеше да се случи. Така, че моето мнение да не се отлагат дълго във времето нещата и да се надяваме да минат от само себе си.
Виж целия пост
# 71
подкрепям те-до скоро работех в една частна болница, където идваше да оперира водещ лекар от Русе-той казваше, че рака на яйчниците е един от най-агресивните и потайните ...
Виж целия пост
# 72
  Ами всяка седмица не се ходи на гинеколог. В моя случай ми определи 2 месеца и малко за следващия преглед, за да проследим расте ли или пък вече я няма. Но както споделих при мен е увеличен фоликул, не е с големина която се определя, че е киста. Невена, туртата и белия равнец си ги пия и искам да споделя, че днес ми е 8-ми ден, в който я пия и болка няма. Боля ме след цикъла 2-3 дни, ама на доста сериозни спазми и от тогава не съм усещала болката. Дано вече се е разкарала.
  За по- сериозни случаи не вярвам, че ще има жени, които просто ще си разхождат кистите, без да ги наблюдават при специалист. Това би било голямо невежество
Виж целия пост
# 73
Ти защо питаш -нали е добър знак?То МЦ каво общо има с кистата?За ултразвука е желателно да отидеш до 2 дни след като ти е свършило.


Lexinka, и аз като теб реших да пробвам всички варианти, преди да се подложа на операция, защото и до сега това ми звучи страшно. Ходих при един билкар, който ми даде билки и каза да ги пия 40 дни, след което да отида на преглед - ако кисата е намаляла, продължаваме, но ако си стои или расте - веднага под ножа. Е, моята киста е доста голяма (10 см), което беше ясно, че няма да изчезне веднага с билки, но аз все се надявах да се намали. Но уви, в петък бях на преглед и кистата е пораснала леко. Вече операцията е неизбежна. Мисля да се оперирам при д-р Георги Крумов в Медлайн клиник. Имате ли някакво мнение за доктора и клиниката?
Виж целия пост
# 74
Нещо не си ме разбрала.Аз не съм пробвала разни варианти.Когато ми я откриха на обикновен ехограф и ме сюрпризираха,че била от непукащите много се изненадах.Отидох на ултра и докторката каза,че е от пукащите се поне така и изглеждала.Само обвивката била малко по-особенна,но ми изписа Утрогестан влагалищно по схема.Аз не направих съмсем точно лечението и във цикъла няма нещо необичайно.Всичко си вървеше ОК.В предпоследния ден от цикъла ми каза да отида и като ме гледа на ултра кистата я нямаше.И моята беше големичка около 6-7см.Думите и бяха-аз знам какво прави това л-во.Сега февр. пак трябва да ходя и да видим дали ще има изненади.Даже ми каза,че това л-во мога да го пия профилактичн4-5 дни във месеца за да не се образували кисти ама аз не съм съгласна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия