хориална биопсия ?

  • 2 288
  • 7
Въпроса ми е някой правил ли е такава биопсия вместо аминото, от всичко прочетено, единственото което разбрах е, че тази биопсия се прави от 7- 10 седмица. Прави се за генетични аномалии. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Ами може и да я е правил някой, но аз не знам за нито 1 случай. Май в Бг масово се прилага амниоцентезата, а хориалната биопсия не се спряга никъде. Не съм специалист.

При всяко положение - успешна бременност и най-добре да не се налагат никакви такива процедури  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Бубе, такива изследвания не винаги  дават верен резултат, но има риск от аборт!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Да ,знам , но и при аминото има риск, а то се прави в 16 седмица, докото тази биопсия в 10. Вече не знам, какво да мисля и правя....Много ми се иска по-рано да разбера какво е състоянието на бебето. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Здравей!
Има ли нещо, което да те притеснява, за да се подлагаш на тези изследвания - в смисъл наследствена обременненост, раждане на дете с проблеми, облъчване с рентген в началото на бременността, други??
Виж целия пост
# 5
Нямам такива обременености, родила съм преди 15 год. здраво дете, само че съм на 36г. ме тревожи. Tired
Виж целия пост
# 6
Разбирам те. И аз бях раждала преди почти 14,  на 36, много мислих и се шашках също като теб.
Както писах, направих си изследване за алфафетопротеини в 11 г.с., в града, в който живея само това е екстрата, резултата излезе на другия ден, въпреки че беше леко над нормата, гинеколога ми каза, че всичко е в ред, много по-високи стойности трябва да ме притесняват, доверих му се, освен това ми казаха, че при наличието сега на 3 измерни ехографи се измерва разтоянието между очите на бебето, гледа се добре гръбначния стълб и разни други такива показатели, които са индикатори за наличие на проблем.
Мисля си, че ако нямаш обремененост, само факта възраст - не трябва да те притеснява. Аз много недоволствах, че ме дискриминираха по този начин - щом си над 35 сякаш ставаш втора ръка жена и те подлагат на стрес, заради тези изследвания, който е излишен, да не кажа вреден. Познавам няколко жени родили над тази възраст без проблем и същевременно, докато бях в родилното със сина ми, имаше страхотно бебенце със Даун родено от майка на 19 години - така че моя опит е такъв и той ми даде сила да не се подлагам на огромния тормоз да чакам резултати от изследвания.
И все пак - Не съм чувала за тази биопсия - трябва да се разбере какъв е риска от нея и сама да си прецениш дали да я направиш или не
Виж целия пост
# 7
Благодаря ти за изчерпателния отговор Hug, ще потърся повече инфо за тази биопсия и ще пиша.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия