Прехвърляне на Майчинство

  • 527
  • 4
Планувам 3-тия месец след раждането да прехвърля майчинството на майка ми, тя работи на граждански договор. Нейната счетоводителка и е казала, че нямаме право да и прехвърля майчинството по закон  newsm78  защото не е на трудов договор.Може ли някой да ми каже вярно ли е това, и ако е колко време преди да получи майчинството майка ми трябва да работи на трудов договор Thinking.
Виж целия пост
# 1
Вярно е.  Колкото до времето - тук не съм много сигурна за последните промени, но знам, че майки без 6 месеца трудов стаж, от който част /и тук вече зациклям - дано някой друг да може да каже по-точно/ през последната година, не могат да взимат майчинство. Това може да се провери в Кодекса по осигуряването и кодекса по труда - за прехвърлянето. Сори за непълното инфо.
Виж целия пост
# 2
Вярно е. Майка ти трябва да се води на трудов договор. А срокът преди това няма значение. Може този договор да е сключен един ден преди прехвърлянето. Е, по-добре е да е примерно месец по-рано, за да не се заяждат от НОИ, не че те не знаят как стоят нещата. Във фирмата, където ще е трудовият договорт на майка ти, трябва само да представиш две декларации по образец, едната, че ти се отказваш от майчинството и го преотстъпваш на майка ти и другата от майкати, че тя се съгласява да ги ползва. Оттам нататък от фирмата си движат нещата.
Виж целия пост
# 3
Вярно е. Майка ти трябва да се води на трудов договор. А срокът преди това няма значение. Може този договор да е сключен един ден преди прехвърлянето. Е, по-добре е да е примерно месец по-рано, за да не се заяждат от НОИ, не че те не знаят как стоят нещата. Във фирмата, където ще е трудовият договорт на майка ти, трябва само да представиш две декларации по образец, едната, че ти се отказваш от майчинството и го преотстъпваш на майка ти и другата от майкати, че тя се съгласява да ги ползва. Оттам нататък от фирмата си движат нещата.
Много точно казано и аз така си прехвърлих майчинството на майка ми newsm10
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия