Помагайте!Отказва да суче повече от 10 мин.!

  • 559
  • 10
Мили майки,пак се нуждая от помощ и съвет!Бях писала преди време,но сега да разкажа на кратко!
От самото начало имаме проблем с кърменето.Заради плоски зърна не щеше да суче от родилния дом и го карахме на АМ .После кърмата ми трудно дойде и трябваше много упорито цедене,но все пак успях.След много опити и труд моят син най-после засука.Да,обаче мен ме хвана някаква невралгия на главата и пих лекарства една седмица и,разбира се,не го кърмех.Слава богу,след това засука,обаче сега имаме нов проблем!Като го сложа на гърдата,суче около 10 минути и започва да се нервира и да реве и колкото и да се опитвам,не става.Захапва и след секунди пуска зърното с рев.Опитах да сменям гърдите,но той все още не се нахранва за 10-15 минути и така си продължаваме с добавката АМ.Искам да постигна да мине само на кърма,а и не мога да разбера какво го нервира.Мисля си,че може би зърното омеква и му става трудно?Прави ми впечатление ,че устата му се пълни с мляко и просто не знам от къде тогава идва проблема?Какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай! Моята дъщеря никога не е сукала повече от 10 мин, а имаше период когато беше на 3-4 месеца сучеше не повече от 4 мин.Тя се наяждаше и почва да дърпа главата и ако я натискам ревеше и така много голям бързак беше и се кърмехме до 11 месеца.Тя и сега е един бързак Joy
Виж целия пост
# 2
Все едно описваш нашите проблеми в началото! Ама наистина, едно към едно. Моя беб като го научих с триста зора да суче не сучеше повече от 5 мин. Аз се бях шашнала, че е гладен и полуотбит и му давах добавка изцедена кърма в шише. Но във форума прочетох, че много бебета сучат по 5 мин и реших да спра добавката за 1 седмица и да видя как наддава.  Оказа, че само с 5 мин сучене е наддал 250 грама! Така се приключи с добавката. Просто като спреше да яде на 3тата минута, например си знаех, че се е наял.  Сега е почти на 6 месеца, 7,900 и 70 см и все още само на кърма.  Така че не се притеснявай и се гордей, че си научила бебчо да суче и не си се отказала след толкова трудности!!
Виж целия пост
# 3
Злато, не се притеснявай.Моя малчо суче много малко 5-10 мин. и то през около 3 часа.Не че му налагам режим, но той просто тогава си иска. Първия месец наддаде 1,800 кг. А сега вече е 6,500 кг и е 61 см. Бебо знае най-добре.
Виж целия пост
# 4
Това, което описваш ми прилича на давене от силната струя на млякото. Щом казваш, че в този момент устата му е пълна. Усещаш ли кога слиза млякото? Чувстват се нещо като тръпки, настръхване или леки бодежи в другата гърда. В този момент може да му извадиш зърното от устата и да изчакаш най-силната струя да изтече в подплънката за кърмачки например и отново да му дадеш да захапе.
Друг вариант е да го кърмиш по-изправен. Чакаш да захапе и се накланяш на другата страна, докато се подпреш на лакът, а бебчо заема почти вертикално положение. Пробвай и пиши как върви!
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички ви за отговорите!
Ако знаете как ми се иска да сте прави!Да е наистина така,както казвате и Тони да се наяжда за тия 10-15 мин.,в които суче!Обаче мисля,че не е така,защото след това той реве ,та се къса,докато не му дам шишето с млякото и си изяжда от шише около 100мл.Което ме навежда на мисълта,че едва ли кърмата му стига!Е,има и редки случаи,в които след това изяжда само около 50мл,но в повечето не.Затова мисля,че кърмата не му стига и се чудя какво става!Сега в 8ч.,като се хранихме,на два пъти заспива на гърдата ми,но после пак търси с уста и пак стигнахме до положението с шишето,просто вече не знам!Ще опитвам още и още,пък дано успея!А иначе от както са ни изписали до онзи ден той е качил1,200кг и е пораснал с цели 6 см,което си е наистина май доста!Педиатърката ми казва,че много яде,но как да стане намаляването?Той е много лаком и ужасно реве,ако не му дам да яде!С чайче не се залъгва,пие го ,но това не му пречи да е пак гладен.Абе изобщо-трудна работа,но дано се справим!
Виж целия пост
# 6
Вие не сте единствените,които ядете по-малко от 10мин. Моята дъщеричка ядеше малко и бързо, и след половин час пак се сеща че трябва да си дояде. Така,че не се притеснявай, ако детето ти е гладно ще го разбереш. Ние също се кърмим и дояждаме с адаптирано мляко. Има деца, които в началото наддават доста а после си влизат в нормата -давай колкото иска,  не го лишавай от папкането smile3504 Misc Baby Bottle






























Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички ви за отговорите!
Ако знаете как ми се иска да сте прави!Да е наистина така,както казвате и Тони да се наяжда за тия 10-15 мин.,в които суче!Обаче мисля,че не е така,защото след това той реве ,та се къса,докато не му дам шишето с млякото и си изяжда от шише около 100мл.Което ме навежда на мисълта,че едва ли кърмата му стига!Е,има и редки случаи,в които след това изяжда само около 50мл,но в повечето не.Затова мисля,че кърмата не му стига и се чудя какво става!Сега в 8ч.,като се хранихме,на два пъти заспива на гърдата ми,но после пак търси с уста и пак стигнахме до положението с шишето,просто вече не знам!Ще опитвам още и още,пък дано успея!А иначе от както са ни изписали до онзи ден той е качил1,200кг и е пораснал с цели 6 см,което си е наистина май доста!Педиатърката ми казва,че много яде,но как да стане намаляването?Той е много лаком и ужасно реве,ако не му дам да яде!С чайче не се залъгва,пие го ,но това не му пречи да е пак гладен.Абе изобщо-трудна работа,но дано се справим!

Така както го описваш, може да е привикнал към шише. Вероятно е да е станало така - кърмата е намаляла леко, той е пиел бързотечащото мляко и после не е искал да суче на празен ход. Ти си дала шише (вместо да настояваш да даваш гърдата, за да се увеличи млякото), той е видял че става по-лесно и напоително Simple Smile На следващите пъти ситуацията е вече опусната - той пак си пие "лесното" бързотечащо мляко, но като стигне до бавното, дето изисква усилия и сукане, вече не иска и си чака шишето.

Иначе за времетраенето, какви 10 минути бе булка? Мойто цока по 3 минути най-много Simple Smile Минутите не са показателни, а държанието на бебето.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля като medusa  Thinking
А щом имаш много кърма едва ли ще е голям проблем да махнеш изведнъж добавката. Най-много няколко дни да се сърди бебко и ще свикне да си изсуква и задното мляко. Проблем щеше да е ако ти беше намаляла кърмата.

И моята щерка суче от 2-я месец по 2-3 мин.
Виж целия пост
# 9
И а зсмятам, че махането на добавката зависи изцяло от теб Grinning Ако разбира се искаш да си се кърмите и да сте само на кърма. Просто се въоръжаваш със сили и търпение и много спокойствие и любов и махаш шишето. После даваш цица, когато бебо поиска. Сияна също яде не повече от 5 минути през деня. Нощем обаче имам чувството, че и по половин час яде. Ти да не си махнала нощното хранене? Друг вариант е да не изчакваш да огладнее, а да предлагаш гърдата още при първото промрънкване или в полусънено състояние. Той е още малък, инстинктите му работят на 100% ще засуче без сам да се усети.
Успех, каквото и да решиш!
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай! Много бебета се наяждат за 5-10 минути. Моя Марк от самото начало ядеше така и първия месец майка ми и свекървата ми скъсаха нервите, че го недохранвам, но изобщо не беше така. Опитай да даваш само кърма и го претегляй по-често (напр. всяка седмица) И знай, че е нормално да яде доста често, давай му когато поиска. Иначе може да се нервира, защото се дави от силната струя, или пък както при нас, от въздуха. Имаше период, когато по няколко пъти вдигах Марк да се оригне и после продъжавахме да ядем. Пробвай и така. Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия