Колко бързо свикнаха децата ви с яслата?

  • 1 071
  • 16
Както знаете май за майките е  по- стресиращо тръгването на ясла отколкото за децата. Дъщеря ми много е свикнала с мен, не дава друг да я взима, гушка и много се притеснявам как ще се адаптира в яслата. Как е при вас?
Виж целия пост
# 1
От самото начало свикна,сега си седим в къщи,защото много се сополяви и започва да кашля.Постоянно иска да ходи при децата в яслата,харесва и.
Виж целия пост
# 2
Моят син нямаше проблем, защото тръгна съвсем рано и не е имал време за чудене Crazy Единственото, с което едва ли ще свикне напълно е спането там, но пък аз нямам нищо против там да беснее и играе, а у дома да спи непробудно Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Немога още да отговоря. Ходихме три дни и сме болни,вече цяла седмица си е в нас. От вторник тръгва та да видим след колко дни ще се разболее  Rage
Виж целия пост
# 4
Веднага свикна, три дни беше до обяд, от следващия - цял ден. Много й харесва, аз определено по-трудно го изживях!
Виж целия пост
# 5
След 1 месец. Първата седмица ходеше с ентусиазъм, после се усети, че ще е редовно и следващите 3-4 седмици бяха ужасни. Плачеше на отиване, плачеше на взимане, много тежко ни беше на всички, очевидно беше голям стрес за детето. Замислях се сериозно за смяна на яслата, още повече, че имахме и друг проблем там. После свикна, а сега вече ходи с много голямо желание, още със ставането е готова да ходи при децата. Като си седи вкъщи (събота и неделя, или ако е болна), постоянно пита за децата и напира да ходи, издивява сама...
Виж целия пост
# 6
Аз съм първата която ще каже, че след два месеца ходене още плаче сутрин, но това е ако го водя аз. През деня е много спокоен, храни се спи, следобед когато го вземе баба също е спокоен, вечерите ни протичат нормално. Сутринта почва да мрънка от момента в които си види раницата и така до яслата, където почва да рони сълзи поне 5-10 мин. се увещаваме да влезе, когто види леличката и влезе след 30 секунди млъква.
Виж целия пост
# 7
Свикнахме сравнително бързо. Може би след месец, месец и малко, нямахме проблеми. Много ревеше в началото, още от момента на събуждането. Сега пък понякога плаче като я вземаме Grinning - не иска да си тръгва. Обича да е сред много хора, да си играе с деца и затова толкова й харесва там.
Виж целия пост
# 8
В яслата така и не свикна до последно, а ходи една учебна година. В първа група свикна на втората седмица. Според мен зависи изцяло от персонала в градината.
Виж целия пост
# 9
От самото начало. Беше много ентусиазиран и отиваше с желание. Това продължи повече от година.
Скоро обаче се разделихме за около 10 дни с него и явно много тежко е изживял раздялата, оттогава всяка сутрин отива с рев Sad
Виж целия пост
# 10
След 1-2 седмици започна да ходи с желание. Това, обаче, не важи за спането. Вече втори месец ходи на ясла, но все още не иска да спи там. Проблемът е в режима. Там ги слагат към 12 часа, а у нас обикновено заспива към 14.
Виж целия пост
# 11
На нас зорът ни беше само една седмица.Тази първа седмица беше кошмарна.Сутрин още щом се събудише, почваше да плаче докато го обличах, че не иска на домчето.От там оставяйки го на госпожата, почваше да пищи като заклан.Баща му каза че ако продължава така го спираме, и ще търсим жена да го гледа у дома.
Да ама той взе че свикна. LaughingСега ако е болен, почва да мрънка защо не е на домчето при децата.
Сутрин не плаче когато го оставям.Хванах му цаката, когато го съблека в съблекалнята и тръгнем към стаята, го пускам през вратата, без прегръдка и целувка за съжаление Sad.Иначе ако вземем да се прегръщаме и целуваме за чао, почва да плаче.
Виж целия пост
# 12
Криси ходи 1 седмица до обяд,а днес за първи път спа там.Казаха,че веднага е заспал и не е имало никакви проблеми,въпреки,че вкъщи заспива към 16-17 часа или въобще пропуска да спи.Надявам се и по-нататък да бъде така! newsm10
Виж целия пост
# 13
Последната опция-видях, че не съм все пак единствената....., което малко ме успокоява......   Thinking

Всички ме мислят за мекушава, а детето ми за лигня и то само защото не ходи  вече на ясла..... Crossing Arms
Виж целия пост
# 14
Ами около месец може би. С първата ясла свикна много бързо, защото беше на 7 месеца. Свикна за седмица. Ноо сега с втората е по-сложно, защото и боледува и ту е вкъщи, ту - в яслата... Проточва се адаптацията и аз ще откача  Blush.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия