преждевременна менопауза

  • 23 617
  • 27
Здравейте,
имам въпрос към жени с моя проблем, открит наскоро. Настъпила е рано менопауза при мен и не знам как да се лекувам. Ходих пр едно светило - каза ми пий билкови хапчета. Ходих при друго светило - каза да пия непременно хормони или противозачатъчни. И двете светила казват, че другото лечение има рискове и така си противоречат.
Има ли опит някой, който да сподели с мен, за да знам кое  е по-доброто за моето здраве? Какво се пие в подобни случаи?
Благодаря
Виж целия пост
# 1
След две гинекологични операции,останах с малка част от единия ми яйчник,другия го няма/2004 година/От тогава влязох в менопауза-на 32 години.То не бяха горещи ,то не бяха студени вьлни,то не беше нервност.Гинеколожката ми беше категорично против хормоналните препарати-водели до рак.И така си карам досега-цикьл отдавна нямам,още имам вьлни,понякога ми се плаче .Пих разни билкови лекарства,но и от тях полза не видях.А иначе менопаузата ме отразява и на цитонамазката.
Виж целия пост
# 2
Препоръчвам ти да пиеш капсули с масло от нощна свещица.Те са богати на ненаситени омега 6-есенциални мастни киселини.Допринасят за установяване на хормоналното равновесие по естествен начин.Казвам ти го ,защото моя позната се  сблъска този проблем и по този начин си помогна.Това са хранителни добавки и по никакъв начин няма да ти навредят.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви за отговорите. Пия сега само ремифемин, но продължавам да имам сърцебиене, нощно изпотяване, не е лесно.
Може ли да ми кажете ако знаете как се казва в аптеката този препарат с масло от нощна свещица, за да си го купя?
Още веднъж благодаря за мненията и препоръките.
Виж целия пост
# 4
Ще ти пиша на лични.
Виж целия пост
# 5
При мен даже не си и противоречаха. Диагноза ранна менопауза и нищо. Пробвах много неща, но най-ефикасно се оказа Фемовита. Сега спя почти непробудно цяла нощ, нямам изпотявания, е нервна съм, но винаги съм била на педал. Освен това комбинирам с корени от Диоскорея.
Виж целия пост
# 6
Изследвай си хормоните. Аз напоследък също имам проблем - цикъл на всеки 15 дена. Заложила съм на билкова смес - хормони не искам да пия.
Виж целия пост
# 7
Изследвай си хормоните. Аз напоследък също имам проблем - цикъл на всеки 15 дена. Заложила съм на билкова смес - хормони не искам да пия.
Здравейте дами  Laughing
тъжна съм, че се налага да споделям мнение и да задавам въпроси за ранна менопауза  Sad Ако други майки са в очакване на своите деца, аз съм в очакване на менопаузата. Пиша Ви, за да поискам съвет - на 40 години съм и ме диагностицираха с ранна менопауза. Предписаха ми да пия Фемостон, но както прочетох във форума, повечето жени се притесняват за рак на гърдата и други неприятни болести, които са изписани чинно в листовката. Мола ви да споделите опита си ако сте използвали този препарат. Дали има странични ефекти наистина? Консултирах се и с мамолог, на и той смята, че трябва да се подложа на тази ХЗТ. Много тъжно как така докато се чувстваш във форма неусетно преминаваш  границата и вече трябва да приемеш неизбежното  Cry Аз навсичкото отгоре съм и пишач - а чета, че трябва да откажа цигарите. Шок и ужас е за мен всичко което чета. Ако може да ми помогнете със съвет, ще ви бъда благодарна  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
dany, виж какво пише тук за менопаузата. Мисля, че ще е от помощ да прочетеш:

http://www.ayurvedabulgaria.com/terapiya/menopausa.html
Виж целия пост
# 9
Благодаря ти за информацията  Sunglasses
Виж целия пост
# 10
И аз имам същия проблем и при мен помогна Фемовита.
Виж целия пост
# 11
здравей aneli_ani,
този продукт който си пила фемовита .......не е синтетичен хормон нали?
Виж целия пост
# 12
Аз също пия Фемовита. Не е синтетичен хормон. Виж тук повече инфо за съдържанието му http://apteka.framar.bg/30007214/%D1%84%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%B2% … B0%D0%BF%D1%81-30
Виж целия пост
# 13
С Мензофит - добри резултати след 2 месеца прием - регулира хормоните и отлага менозпаузата. Само билки - без синтетични естрогени.
Виж целия пост
# 14
Изследвай си хормоните. Аз напоследък също имам проблем - цикъл на всеки 15 дена. Заложила съм на билкова смес - хормони не искам да пия.
Извинете, че се включвам тук. Предполагам, че жената започва да се чувства по-малко женствена когато менструацията спре. Аз вече искам моята да спира. На 48 съм. Менструациите ми са много обилни, направо кръвоизливи. На всичко отгоре започнаха и да зачестяват. Тази седмица ми дойде на 22 ден. Изтощена съм. Миналия път се наложи да взема 3 дни болнични. Тъкмо се съвзех и айде пак. Дошло ми е до гуша. Нямам миома и не ми изписаха хормомални лекрства. Според мен не трябва да се предизвиква изкуствено менструация, а да се използват билки, които подобряват самоувствието. А приятелките ми вече нямат. Sad Sad Просто им разреди и спря. Спирането си има и добра страна - на 40 няма да се притесняваш от нежелана бременност. Според мен ранната менопауза не е болест и човек трябва да се опита да я приеме.
За тази Диоскореа моя колежка има много добри отзиви.
Виж целия пост
# 15
Morphea, напълно си права, че не е болест. Това е естествен процес, свързан с резки промени в хормоните, което засяга негативно и физиката и психиката. Затова е хубаво процесът да е по-мек и плавен, а билките помагат за това. По принцип естрогените ни пазят от много болести, а когато вече ги нямаме рискът, например, от инфаркт и инсулт, става много висок. Затова е хубаво да става постепенно...но не със синтетични хормони, а с билки. По естествен начин да си помогнем...
Виж целия пост
# 16
Изследвай си хормоните. Аз напоследък също имам проблем - цикъл на всеки 15 дена. Заложила съм на билкова смес - хормони не искам да пия.
Извинете, че се включвам тук. Предполагам, че жената започва да се чувства по-малко женствена когато менструацията спре. Аз вече искам моята да спира. На 48 съм. Менструациите ми са много обилни, направо кръвоизливи. На всичко отгоре започнаха и да зачестяват. Тази седмица ми дойде на 22 ден. Изтощена съм. Миналия път се наложи да взема 3 дни болнични. Тъкмо се съвзех и айде пак. Дошло ми е до гуша. Нямам миома и не ми изписаха хормомални лекрства. Според мен не трябва да се предизвиква изкуствено менструация, а да се използват билки, които подобряват самоувствието. А приятелките ми вече нямат. Sad Sad Просто им разреди и спря. Спирането си има и добра страна - на 40 няма да се притесняваш от нежелана бременност. Според мен ранната менопауза не е болест и човек трябва да се опита да я приеме.
За тази Диоскореа моя колежка има много добри отзиви.
Здравейте, имам същия проблем като Morphea - на 46 г. съм, а цикълът ми е опустошителен, обилно кървене до припадък, идва ми толкова често, че по-често съм в цикъл, отколкото не съм, на 20 дена. Октомври бях на преглед - цитонамазка, видеозон, всичко, но резултатите не показват никакви отклонения. Гинекологът ми препоръча фемовита, пих го, но нямам ефект. Нищо не ми намалява кървенето освен оргаметрил, никакви билки, никакви отвари... Sad И аз си мечтая за менопауза като на другите - с намаляваща, а не с усилваща се менструация, но уви...Нямам идея докога ще продължи този ад, но е страшно изтощително и изнервящо...
Виж целия пост
# 17
Както описах и в другата тема опитайте с Мензофит - по една капсула на обед и вечер, за 6 месеца.
Виж целия пост
# 18
  За намаляване на кървенето помага чай от бял равнец
Виж целия пост
# 19
Според мен менопаузата, дори да не е ранна, трябва да се отложи колкото може повече. Обилното кървене е неприятно и изтощително, но като ти спре, се сбабичосваш за нула време. Имам опит вече с няколко пропускания на М за по два месеца, и, никак не се възприемам добре, дори кожата на лицето ми се променя. За сведение - скоро ще ударя 50. Иска ми се с някой от фитопрепаратите да отложа окончателното спиране, но ме е страх, че ще напълнея. Споделете как ви се отразяват на метаболизма и на теглото.
Виж целия пост
# 20
Merybo, някои от пациентките съобщават за лека редукция на теглото в рамките на 3-4 месеца с Mensofit, което означава че  поддържа метаболизма активен. Много е важно да започнете да спортувате (например, аеробика, плуване), за да помогнете на метаболизма.
Виж целия пост
# 21
 На 42 години съм.Нямам симптомине на предстоящ климакс, но по повод на друго лечение един лекар ми намекна, че в най-скоро време мога да очаквам момента.
 Не, че съм съгласна с него / божа работа/, но се позаинтересувах и попаднах на много ценна книга. Мисля, че беше " Алтернатива на хормонозаместващата терапия" - дадох я на приятелка, но утре ще мога със сигурност да пиша заглавието и автора.
 На всички въпроси, които вълнуват жените на които им предстои - там има отговор. / Като например, че спорта, редовния полов живот,  спазването на хранителен режим и др. могат да забавят настъпването на климакса/
  От няколко дни ми е на гости приятелка която живее на о. Крит. Снощи разбрах, че от 2 години тя няма цикъл. Не можах да повярвам, защото изглежда чудесно: със свежа опъната кожа на лицето и изобщо не се е "сбабичкясала", а напротив.  Преди никога не е изглеждала така добре. Не е пила абсолютно нищо и не е имала никакви аномалии, но явно при всеки е различно и гените са от голямо значение..
Виж целия пост
# 22
Според мен менопаузата, дори да не е ранна, трябва да се отложи колкото може повече. Обилното кървене е неприятно и изтощително, но като ти спре, се сбабичосваш за нула време. Имам опит вече с няколко пропускания на М за по два месеца, и, никак не се възприемам добре, дори кожата на лицето ми се променя. За сведение - скоро ще ударя 50. Иска ми се с някой от фитопрепаратите да отложа окончателното спиране, но ме е страх, че ще напълнея. Споделете как ви се отразяват на метаболизма и на теглото.
Изобщо няма такова нещо! Що за съвет  #Crazy-обилното кървене било неприятно, ама търпете...А за анемия чувала?! А за влошеното качество на живот вследствие на непредсказуемите и продължителни кръвоизливи?! Да ти имам проблема с кожата , ако имам цикъл по 40 дни и не знам на кой свят съм!
Ранната менопауза има и генетична нишка, така че ако женската ви рода е наджапала рано - очаквайте и при вас така! Аз съм вече с миома, кръвоизливи и всички екстри. Засега съм на оргаметрил и не бих рискувала с билки и разни други експерименти понеже второ абразио не искам!
А и не мога да разбера жените, които не се възприемали като такива като им спре цикъла?! Цял живот ми е бил толкова болезнен, че се моля да се махне най-сетне!!!!
Виж целия пост
# 23
Съжалявам, ако думите ми се възприемат като съвет - опазил ме бог, не съм специалист. Просто изразявам мнение и споделям своя случай. Процесът протича различно и всеки може да проучва възможности и да вземе най-правилното решение за себе си. Но е факт, че с окончателното спиране на менструацията жената по-бързо старее - и далеч не само кожата е проблем, ставаме много по-уязвими откъм сърдечно-съдови, ракови, ставни заболявания, остеопороза... И при положение, че ХЗТ вече се отрича, билковите препарати може да се окажат добро решение.
Виж целия пост
# 24
  Книгата е "АЛТЕРНАТИВА НА ХОРМОНОЗАМЕСТВАЩАТА ТЕРАПИЯ" , автор - Мерелин Гленвил. Имая по книжарниците, може и по интернет, струва около 10 лв. / Дано само модератора не го приеме като реклама - препоръка е !/
Виж целия пост
# 25
Всъщност книгата е със заглавие "Новите природосъобразни алтернативи на ХЗТ". Мисля, че става въпрос за една и съща, при случай, че авторката има една на БГ пазара.
На мен също доста ми погна да разбера какво се случва с тялото на жената и какъв контрол можем да постигнем без химия.
Виж целия пост
# 26
Здравейте,
на 31 години съм и от почти година съм с диагноза менопауза. Последен цикъл имах месец преди да навърша 30 години! Диагностицираха ме 4 месеца след това. Пила съм Фемостон и Дуфастон да стимулираме яйчниците. С Фемостона нямаше ефект яйчниците ми се свиваха, изсъхваха не съм сигурна за термина. Дуфастона даде резултат и излъгахме яйчниците. Започнах да пия Ясмин(противозачатъчни) за да продължат ужким яйчниците да работят и да не вляза в истинската менопауза с вълните и всичко останало.
Установи се , че имам и хормонален дисбаланс.
Декември 2010 г. гинеколожката ми взе поредната цитонамазка, която отново показа аномалии. Прати ме друга лекарка, която да ме види под специален микроскоп!
Оказа се, че имам полип колкото царевично зърно. Премахна веднага, взе ми биопсия.
Резултати от биопсията бях, че нямам рак, но съм предраково. И да уточня не е от лекарствата, а Човешкия папилома вирус.  Началото на април ще влизам за операция за премахване на увредената част от шийката.
Аз лично не бих рискувала да се лекувам само хомеопатично. По повод менопаузата, хормоналната терапия и връзката им сбабичосването, надебеляването и всичко, което изчетох в тази тема аз лично смятам, че те нямат връзка. От хормоните не съм надебеляла, но ми пораснаха гърдите. От менопаузата нямам нито по-ниско самочувствие, нито се чувствам половин жена. Ако една жена се отпусне и занемари не и е нужна менопауза!
Спорта и редовния полов живот също са решаващи и аз лично ги практикувам и двете често Grinning.
Надявам се, че не съм досадила с моите размисили и страсти!

P.S. Медицински причини за менопаузата нямам. Цигарите също ги спрях, защото курса на лечение и цигарите бяха несъвместими, варианта беше да си докарам тромб, ако не ги спра. Ако говорим сериозно цигарите са по вероятни да докарат Рак отколкото хормоналната терапия  Grinning.
Виж целия пост
# 27
Потърсете книгата "Хормонална йога" - на немски и английски, в amazon.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия