Имуностимулантите - за, против и какви?

  • 78 882
  • 175
# 75
Аз ползвам  комбинация от Еханицея, Самбукус и витамини Алайв на Natures Way препоръча ми ги един приятел от САЩ там били много популярна марка.Има ги и в нашите аптеки цените са съвсем прилични.
Natures Way е любимата ми марка за добавки и тук в Бг е много популярна, защото продуктите са им качествени, натурални и на нормални цени. Витамините Алайв са единствените натурални витамини, които успях да намеря след дълго ровене из нета.
За коластрата прочетох най-много негативни мнения и на много деца е навредила. Може да предизвика алергични реакции.
На практика всяка една натурална добавка е имуностимулант. Изборът никак не е лесен. Така, че тази анкета ми е доста странна, защото е непълна. Гласувах с друго. На децата си давам рибено масло, спирулина и пробиотици.
Човек трябва да избере дали ще се лекува с натуропатия, дали с хомеопатия или със синтетични лекарства. Като ги смесите и трите вида лечения нали се досещате какво се получава...обратен ефект.
Виж целия пост
# 76
Може ли някой да ми каже от къде мога да си закупя "ribomunyl"обиколих доста аптеки но без резултат ooooh!..ако някой знае нека да ми пише на личния ...Благодаря предварително
Виж целия пост
# 77
Инера е права, че може да се получи миш- маш , ако смесиш леченията.Относно профилактиката обаче е по добре да се обърнем към натуропатията.Витамините Алайв наистина са страшно добър продукт, ако държите на естествените съставки.
Виж целия пост
# 78
давам ИМУНОБОР и съм доволна
Виж целия пост
# 79
На нашата баба й казали рецепта, в която участва мед, пчелен прашец, таханов сусам/или сусамов тахан Mr. Green/ и смлени орехи- в някаква пропорция, и сега това ще`забърква` и дава на сина ни - мисля, че няма да му попречи. Wink
Виж целия пост
# 80
Ползвали сме почти всички, но според мен зависи от защитните сили на организма и също така средата, в която се намира, щото ако детето ходи на ясла, детска или у-ще квито и имуностимулатори да приема пак неминуемо се разболява... В момента сме на Weleda но впечатленията ми не са кой знае какви
Виж целия пост
# 81
Аз съм мн доволна от Имунобор кидс-сега го сменихме с Есберитокс на капки-те обаче са мн горчиви и мойте се мръщят. С какво да ги смесвам за да се убие този вкус?
Виж целия пост
# 82
здравейте,

да попитам мнението ви за Immunomix Bambini? На 2г. сме, а февр. месец изкарахме ужасен грип  ooooh! Сега сме с Т и лекарката каза или Имуномикс или Изопринозин  newsm78 Имуномикс се води BIO продукт, затова сякаш съм по-склонна него да давам  newsm78 Дали правилно съм се насочила?!  newsm78
Виж целия пост
# 83
ние сме ползвали Изопринозин за 1 сед.-доволна съм
Виж целия пост
# 84
благодаря ти много. След час сме на преглед и може би и ние ще го започнем  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 85
Аз давах Изопринозин и въобще не съм доволна,трябваше да го пие по схема за 2-3 месеца,а още по средата на процедурата се разболя  .
Най съм доволна от Рибомунил,пи го 4 месеца и 1 сопол даже не му текна за това време,а беше пълно с грипове и вируси.Но Рибомунила се намира много трудно.
Виж целия пост
# 86

Най съм доволна от Рибомунил,пи го 4 месеца и 1 сопол даже не му текна за това време,а беше пълно с грипове и вируси.Но Рибомунила се намира много трудно.

Рибомунила не е имуностимолант от сорта на горе изброените.Той се използа за деца с много,много слаб имунитет.Същевременно създава изкуствен такъв,а всички знаем,че имунитет се гради с постоянство,а не с рибомунил.
За себе си мога да кажа-родих детето си със секцио и е хранено с изкуствено мляко.За това още от много малък давам пробиотици,много плодове,редовни закалителни процедури,игри на въздух и т.н.Резултата е за 5 год.-2 антибиотика.
Все пак мнението ми е не е миродавно.
Виж целия пост
# 87
Всички имуностимуланти подпомагат временно организма в борбата му с вирусите и инфекциите,тоест подсилват имунитета,не знам какво разбираш под "изкуствен имунитет".
Имуностимуланта при всички положения е временно решение,едва ли някой се заблуждава,че така ще реши кардинално проблема.
Не вярвам някоя майка да не храни здравословно детето си или да го лишава от разходки и други закалителни процедури.Има деца ,които са с по-слаба имунна система,по-често боледуват и това не зависи от начина, по който се отглеждат,просто си е индивидуална особеност на организма.
Виж целия пост
# 88
ходихме на лекар. Започнахме Изопринозин и Имуномикс, тъй като само втория няма да постигне желания ефект. Изопринозин ще пием 15 дена, после продължаваме само Имуномикс още 5 дена, за да станат общо 20  Rolling Eyes
Гърлото не е добре, но ще пробваме с хомеопатия, дано не се наложи АБ  Praynig
Виж целия пост
# 89
Не съм чела цялата тема,аз съм давала на дъщеря ми почти всички имуностимуланти,които се намират в аптечната мрежа и честно казано, не съм видяла кой знае какъв ефект  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия