как ви е кръвното и пулса през бременноста?

  • 1 798
  • 37
добро утро момичета, искам да ви питам как се движи кръвното ви и пулса и мерите ли в къщи през бременноста? имали някоя от вас която вдига от някакво претеснение, преживяване, емоция? чакам вашите коментари. приятен ден и целувки на всички
Виж целия пост
# 1
Аз родих преди 11 месеца, обаче мога да споделя. През цялата бременност кръвното ми беше 120/80 и не мръдна. Имам електронен апарат и го мерех непрекъснато. Когато родих - планово секцио - когато чух Беба да изплаква, анестезиологът се изплаши доста - направила му бях пулс 160  #Crazy
Това само за малко стана от вълнение, а после не съм имала никакви проблеми.
Виж целия пост
# 2
Аз започнах да вдигам кръвно през бременността. По принцип ми е ниско, а тогава стигна на няколко пъти до 130/90, което за мен си е височко. Общо-взето заради натрупаните килца и от притеснение вдигах.
Виж целия пост
# 3
моето кръвно от началото до сега варира между 100/75 и 110/80 при това след изпито мляко с нес, мерят ми го само на консултация, в къщи нямам апарат. За пулса не мога да сполеля.....хич не го знам какъв ми е
Виж целия пост
# 4
през цялото време беше 120/80 и точно към края на 8я месец нещо стана и скочи на 140-150/90-100, което е много опасно кръвно (прееклампсия)
така и не разбраха от какво е (бъбречните ми изследвания бяха перфектни и бях качила само 10килца)
в края на краищата заключиха, че е от преумора  Confused (аз работих едва ли не до деня преди да вляза в болница по 9-10-11 часа на ден)

мери си го редовно, защото е важно (на консултациите би трябвало да ти го мерят задължително и ако има нещо ще те накрат да го мериш и ти вкъщи)

за пулса - честно казано не си спомням Simple Smile явно не е имало нещо фрапиращо
Виж целия пост
# 5
Аз родих септември с високо кръвно,по време на раждането ми беше 140-100,а преди бях с ниско кръвно 90-60 или 100-70,по време на бремеността в края на 8 месец започнах да го вдигам 170-100  лежах в болница докато родих под наблюдение но изследванията ми бяха супер така и не се разбра от какво го вдигам може би защото съм по емоционална,но обърни внимание ако вдигаш кръвно трябва да си под наблюдение,родих нормално но с готовонст екип за секцио
Виж целия пост
# 6
Като бях бременна с Митко кръвното ми беше доста ниско 90/60, като нормалното ми преди това беше 120/80. Последните 2-3 седмици преди да родя стигна 110/80, а хем бях качила 27 кг. Сега кръвното ми е около 100/60. Но по-добре ниско кръвно отколкото високо. Пулсът обикновено се ускорява, особено след физически натоварвания.
Виж целия пост
# 7
беше ми ниско през цялата бременност и 1 седмица преди да родя започна да растеееееее
Виж целия пост
# 8
Вдигнах кръвно 140/100 от притиснение дали ще износя бебчо още в 9-10г.с. Дори коментираха в Патологична бременност, че такъв случай още нямали.Стаблизираха за няколко дена и ме изписаха.Купихме си апарат и го мерихме вкъщи всеки  ден.Отделно ми го мереха и на всяка консултация.Но последните няколко дни преди термина не падаше и с лекарството.Наложи се ангажираният доктор да предизвиква раждането, защото има риск за бебо.Родих нормално и с високо кръвно. След това пдна веднага. Истината е-без излишна паника и умерени приятни емоции. Иначе tani  е права, че трябва да се вземат сериозни мерки, ако кръвното е високо.Определено е по-добре да е ниско.
Виж целия пост
# 9
Моят пулс по едно време (около 6 месец) ми беше 130.Та имаше доста тревоги и прегледи заради което...Имало е случай,когато кръвното ми беше 50/70...а сега и през цялата бременност ми е 60/90...Но аз попринцип съм си с по-ниско кръвно и от преди да забременея...
Виж целия пост
# 10
През цялата ми бременност кръвното ми беше ниско - 90/60 и пулс 110-120. Не знам дали преди да забременея е било така защото не ми се е налагало да го меря. Но се чувствах добре и нямах проблеми при раждането.
Виж целия пост
# 11
90/60 през цялата бременност.
Виж целия пост
# 12
Пyлса никoй не си е правил труда да ми мери, но кръвното ми прогресивно пада. Последния път когато ми го мериха стигнах реkордното 108/53. Странното обаче е че се чувствам добре и това не ми създава никакви проблеми. Четох че нискто кръвно е нормално по време на бременост.
Виж целия пост
# 13
70-80/105-110 след две кафета.За пулса нямам спомени.
Виж целия пост
# 14
Аз по принцип винаги съм си била с ниски кръвно 90/60 или 80/50. Сега, повреме на бременността доста често ми пада на 70/50. Дори вчера в автобуса на път за работа ми прилоша, явно съм събрала границите. Доста се поизплаших.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия