Към ползващите хомеопатия - как да дам перлички на дете на 1г. и 8 мес.?

  • 717
  • 12
Днес водих малкото зверче smile3539 при класически хомеопат. Да, ама след толкова приказки не разбрах как е най-добре да давам перличките newsm12 - да ги сложа целите в устата ли, но няма ли бързо да ги глътне, да ги разтворя във вода ли, да ги стрия на прах и така да ги лапне...... Моля, давайте акъл!
Виж целия пост
# 1
Аз ги слагам в устата му и той ги смуче кат бонбонки.Мисля,че това е правилния начин newsm78
Виж целия пост
# 2
Добре, ще пробвам. Само си мислех, няма ли много бързо да ги глътне и това да намали ефекта?
Виж целия пост
# 3
Аз ги разтварям във вода, една лъжичка. Мони със сигурност ще ги глътне веднага, няма изобщо да ги задържи в устата си!
Виж целия пост
# 4
Добре, ще пробвам. Само си мислех, няма ли много бързо да ги глътне и това да намали ефекта?
Щом се притесняваш да не ги глътне, разтвори ги в 1 чаена лажичка вода и ги дай така. Количеството на водата е дастатъчно малко, така че лекарството ще остане по устнана кухина и ще действа.
Виж целия пост
# 5
Може да разтвориш в чаша с вода няколко гранулки и да даваш по лъжичка всеки път когато трябва, като предварително разбъркваш с лъжичката добре. След 24 часа, хвърляш водата и правиш нова.
След като приключите с лекарството, чашката и лъжичката трябва да се измият хубаво с препарат, тъй като лекарството остава и по стените на чашата.
Виж целия пост
# 6
На мен лекарката - класически хомеопат, ми каза да направя разтвор по следния начин: да взема половин литър минерална вода; да отлея около 1 капачка от нея и да долея 1 капачка спирт (95%); да разтворя 5 гранулки в шишето. И от този разтвор да давам по 3-5 капки (с капкомер). Спирта се слагал, за да консервира разтвора.
Виж целия пост
# 7
На мен лекарката - класически хомеопат, ми каза да направя разтвор по следния начин: да взема половин литър минерална вода; да отлея около 1 капачка от нея и да долея 1 капачка спирт (95%); да разтворя 5 гранулки в шишето. И от този разтвор да давам по 3-5 капки (с капкомер). Спирта се слагал, за да консервира разтвора.
Честно казано този метод силно ме озадачава, да не кажа шокира! Сигурна ли си, че хомеопата ти е минал някакъв курс за такъв? Наистина никога не съм чела за подобно взимане на хомеопатия, а и лекции съм слушала по темата, такова нещо няма!

Аз давам гранулките направо в устата дори и да не ги смучи. Ефектът не се губи явно. Иначе другият вариант е да се разтвори в малко водичка, около 10 мл (а не 1/2 литър!) и да се изпие така. По-лесно се разтваря като се разклати силно или водата е леко топличка. На мен лично тази процедура ми се вижда по-сложна.
Виж целия пост
# 8
Честно казано този метод силно ме озадачава, да не кажа шокира! Сигурна ли си, че хомеопата ти е минал някакъв курс за такъв? Наистина никога не съм чела за подобно взимане на хомеопатия, а и лекции съм слушала по темата, такова нещо няма!

Аз давам гранулките направо в устата дори и да не ги смучи. Ефектът не се губи явно. Иначе другият вариант е да се разтвори в малко водичка, около 10 мл (а не 1/2 литър!) и да се изпие така. По-лесно се разтваря като се разклати силно или водата е леко топличка. На мен лично тази процедура ми се вижда по-сложна.

Честно казано и на мен първоначално ми се стори малко странно, но...

Въпростната лекарка ми беше препоръчана тук във форума...Аз лично не съм изискавала от нея някакъв документ като доказателство за квалификацията й, но и нямам причина да се съмнявам в знанията и уменията й, още повече след като имам препоръки и добри отзиви за нея...

Освен това като се замисля не е чак толкава странно, нали и без това хомеопатичното лекарство е разреждане до минимално, клонящо към нула, количество на изходната субстанция. Има ли разликата тогава дали това хомеопатично лекарство ще се разтвори допълнително в 10 мл или 1/2 л - според мен разликата е никаква. А спирта, както вече писах, бил само за да се увеличи трайността на разтвора. Разбира се, това е лично моя логика, която може и да е погрешна.

И последно, за ефективността на дадено лечение се съди по резултатите от него. А при нас определено резултатите са много добри. Последния път т.е. миналата седмица се излекувахме от гнойна ангина.
Виж целия пост
# 9
На мен лекарката - класически хомеопат, ми каза да направя разтвор по следния начин: да взема половин литър минерална вода; да отлея около 1 капачка от нея и да долея 1 капачка спирт (95%); да разтворя 5 гранулки в шишето. И от този разтвор да давам по 3-5 капки (с капкомер). Спирта се слагал, за да консервира разтвора.
Абсолютно правилно!
Виж целия пост
# 10
Имам чувството, че аз нещо не съм в час и затова отворих една друга тема. Grinning
Виж целия пост
# 11
Преди ги разтварях във вода и ги давах на Дияна да пие. Но от скоро и ги слагам под езика и я карам да смуче.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за отговорите. В крайна сметка днес му дадох топченцата едно по едно направо в устата, че така ми се стори най-лесно. Проблема беше, че искаше още! eat
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия