скърцане със зъби при дете

  • 2 806
  • 6
Здравейте,
от скоро чувам детето си да скърца със зъби-по-често нощем,но понякога и през деня.
Как мога да го спра нози навик и какви последствия може да има върху зъбките и венците?
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Най-вероятната причина за скърцането със зъби е детето да има глисти. Като унищожиш паразитите, детето ти ще спре да го прави. А изследванията за глисти са твърде неточни. Дори  две изследвания едно след друго да се направят пак може да излязат чисти, а в действителност да си има глисти. Прочети за това в гугъла.
А дали може това да има последствия върху зъбите и венците - нямам представа.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за отговора.
Няма глисти.
Виж целия пост
# 3
За съжаление мисля, че при положение, че няма глисти, едва ли можеш да го контролираш, особено нощем, когато спи. Аз съм голяма жена и още го правя, според мъжа ми, който ме чува нощем. Събуждам се със силно стиснати зъби. Пораженията -  кофти е за емайла, разбира се. Посъветвай се със стоматолог, но не виждам начин да го предпазиш. Може и да има такъв, но поне аз не го знам.


Виж целия пост
# 4
Не е задължително да има глисти. Може да е резултат на силна възбудимост, нервност или пък прекалена напрегнатост,  а може и лош сън.  Може и да е неврологичен проблема или пък да се дължи и на неправилно разположение на зъбите.
Не е добре, защото се изпиляват зъбите и се уврежда емайла..Носят се специални протези през ноща, питай зъболекаря си.
Нарича се бруксизъм.
Виж целия пост
# 5
Щом няма глисти- консултация с невролог! На такова малко дете/ 2г.10м. нали/ никой няма да сложи шини за бруксизъм, нито пък то ще ги приеме!Освен това  въпросните шини НЕ премахват навика, само пазят зъбите,дефакто дъвчеш тях!!!А и млечните зъби подлежат на смяна ,така че не е фатално ! Но си помисли има ли връзка появата на скърцането с нервност!Единствения ефективен метод за да не скърца е .... да се запуши носа като спи- с лейкопласт например- няма как да дише и ще спи с отворена уста, но ти го препоръчвам само в най-краен случай!
Виж целия пост
# 6
И моето дете скърца. Зъболекарят ни каза, че няма начин да контролираме това ...
Много неприятно, но сигурно е факт, след като познавам и големи хора, които го правят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия