Кърмя а има запек

  • 498
  • 7
Вече трети ден не е акало мойто моче и се притеснявам,а е само на кърма,какво да правя?
Виж целия пост
# 1
Нищо.Чакаш.Надявам се, че бебето няма болки или дискомфорт.Ако да- аз лично бих го изакала, макар че се счита за варварски метод.По-варварско ми се струва да го гледам как се тормози и да не му помогна Sad
Ако обаче не му дреме, че не се е изакал/какъвто е случаят най-често/ - остави го да си му дойде момента.Ако ще и след седмица...
Виж целия пост
# 2
Аз нищо не правех. С кърма може да изкара и 1 седмица така, тъй като кърмата се усвоява изцяло от организма. 
Виж целия пост
# 3
Важно е да кажеш на каква възраст е бебенцето,защото мисля,че е повод за притеснение,ако бебето е по-малко от един месец.В този случай неакането може да е показател за недохранване или за друг проблем и изисква незабавна консултация с лекар!
Ако обаче бетето е по-голямо и коремчето не е твърдо и подуто и ако не се се напъва Close,няма проблем.При кърмените бебета няма запек.Просто е нормално да пропускат дни.
Моята мъничка също често има такива моменти и ако я усетя,че се напъва и пръцка много аз лично прилагам тактиката с термометъра.Честно казано нямам усещането,че я насилвам,а напротив само малко й помагам.Цялата работа изобщо не е продължителна и след това се чувства по-добре.Но ако ти решиш да изчакаш бебето само да си свърши работата,няма проблем.
Виж целия пост
# 4
И на нас ни се е случвало и на 3 ден ве4ерта се изака и има6е и до врата чак, тогава беше на месец и нещо.Но от 1-2 дни му давам сок от ябълка и ака по-4есто.
Не съм прилагала термометъра въпреки че доста се е напъвало детето.Докторката ни каза 4е 4акат 72 4аса преди да се стига до клизма.
Стискам палци да напълните памперса скоро 4е се сещам колко е изнервящо.
Виж целия пост
# 5
Мойта беба не акаше по 7-8 дни  Shocked
Нямаше вид на запечена, но аз доста се изнервях. Виж на какво може да се дължи - яж разхлабващи храни, давай малко топла водичка на бебето. Лоран е права - евентуална причина може и да е недохранването, но ако има мокри памперси - тук притеснението отпада.
Посъветвай се с педиатъра си ако не се изака до 5дни да преслуша чревната дейност. Ние така направихме. Всичко беше ОК.
Виж целия пост
# 6

 И на нас се случваше и на 3 ден и правехме клизмичка! Много гадно #Crazy обаче казаха че ако не ака може да получи натравяне на организма!
Виж целия пост
# 7
само да кажа, че съм чувала, че ако майката има запек е нормално и бебето да има, когато се кърми
пак повтарям - само съм чувала Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия