Спешен въпрос за течен аналгин и бебе на 1,5 г??

  • 6 333
  • 23
Моля ви  да ми кажете колко капки течен аналгин мога да дам на малкото ми момченце. Има  висока Т.
Дадох Калпол в 21,30 часа, а знам че трябва да се редуват медикаментите....
 А и какво друго може да се даде?

Извинявам се че пускам темата тук,но я пуснах в Здравния ,а там няма никой...
Трябва ми отговор бързичко...
Нека ,след като получа отговорите си ,модераторите да изтрият темата.
Още веднъж се извинявам и БЛАГОДАРЯ!
Виж целия пост
# 1
Не давай аналгин на бебе!
Виж целия пост
# 2
Аз доколкото знам се дава така - 1 капка отговаря на килограм от теглото.Но нещо не ми се вярва. Свекърва ми е педиатър и ми е казвала, че не трябва да се дава много аналгин, защото може да получи някаква алергична реакция.
Ох, май не ти бях много от полза.Защо не пробваш нещо бабешко да направиш.Например да му обуеш вълнени чорапки, напоени в равни части вода и оцет. И на китките също можеш да сложиш кърпи, напоени от същата смес.
Дано бързо да я свалиш температурата Praynig.
Виж целия пост
# 3
Мерси  Sad Embarassed
В Здравния също ми отговориха.
Няма да давам течен аналгин.
Виж целия пост
# 4
Ако имаш Еферелган- свещички му сложи в дупето.
За редуването знам, че се редуват през 4 ч. парацетамол съдържащи /Панадол, Еферелган.../ и Нурофен/ той съдържа ибопрофен/.
Виж целия пост
# 5
Аз имам същият проблем вмомента - давам Нурофен(детски) и го редувамс Панадол. Обаче Панадола действа много бавно - ако си намериш Нурофен дай от него - в листовката пише за дозата. Знам също, че има свещички Ефералган, които действат също много бързо , но те са за определени кг. Моите са от 5 до 8.
Виж целия пост
# 6
Аз дадох след като с нищо друго не можахме да свалим Т веднъж/бяхме на 1 година/,казаха ми 10 капки,защото сме били 10 кг,аз дадох 8 ,Т спадна веднага .Ако имаш друг вариант не давай де Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Течен аналгин само , ако след редуване през 3 часа на Нурофен и Панадол и след обтриване с оцет и вода на тялото не помогнат- ако Т е над 39 -15 капки.
Виж целия пост
# 8
Дай парацетамол, хладка баня, леки памучни дрешки, много течности да пие, ако иска да яде- дай му. Стаята да не е много топла.
Това с оцета на главата не се препоръчва.
Ако много се притесняваш , звънни на лекар!
Виж целия пост
# 9
Какво щях да правя без вас!? Направо се шашнах вече...От вчера вечерта започна Жоро ,сега Йо...направо се обърках...Притичвам от едната стая в другата...Дано не започне и да повръща като брат си. Praynig
Благодаря ви  Hug
Виж целия пост
# 10
И моето дедетнце миналата седмица вдигна висока температура, аз му давах Калпол обтривах му крачетата с вода и оцет 59/50, но като че ли не му подейства и вдигна Т 39,6 и му дадох течен аналгин по една капка на кг. телесно тегло. Бързо оздравяване   bouquet
П.С. А между другото течния аналгин много бързо свали Т. И нашя педиатър каза, че може да се дава през 6 ч. Но аз дадох само еднократно. А може и да капнеш по 1- 2 капки в Панадол, Нурофен или друго там каквото даваш.
Виж целия пост
# 11
Еферелган - свещички ще я свялят
И да се оправяте бързо
Виж целия пост
# 12
И ние се сблъскахме с високата температура в събота вечерта и до неделя сутринта не я свалихме по никакъв начин. Отидохме в неделя сутринта на доктор и той й даде 12 капки аналгин... по капка на килограм... след половин час се изпоти здраво и температурата спадна. Повече не вдигна, но то стигаше 24 часа без падане... ooooh!
Върти се някакъв вирус, който майката си трака. Защо да е се дава аналгин на малко дете? Като нищо не помага се дава и още как.
Стам, пиши как върви борбата с температурата.
Виж целия пост
# 13
:
. Защо да е се дава аналгин на малко дете? Като нищо не помага се дава и още как.

А това дали важи и за 7 месечно бебе?
Виж целия пост
# 14
Защо да не се дава аналгин на малко дете?

Ако температурата не може да се овладее, може да се даде течен аналгин, но задължително под лекарски контрол - лекарят да наблюдава детето (бебето) поне 20-30 мин. след даването на аналгина.

Има хора, които се раждат с повишена чувствителност към аналгина. Аналгинът може да предизвика силна алергична реакция - анафилактичен шок

Ето малко повече информация.

Какво представлява анафилактичният шок?

Това е реакция на престараване от страна на клетките пазителки на вътрешния ред на организма. Тези клетки, наречени мастоцити, са истински камикадзета. Когато открият в кръвта определени чужди субстанции - те експлодират и изливат коктейл от вещества: хистамин, серотонин, хепарин и др., подпомагащи организма да се активира за справяне с чуждия агент.

Експлодират ли много мастоцити - те вече не помагат на организма, а го увреждат. Стига се до нарушения в структурата на стената на кръвоносните съдове, свиване на мускулите на въздухоносните пътища и белите дробове, оттичане на цялото тяло и особено на главата и гласните връзки, които могат да станат толкова дебели, че да запушат входа на трахеята и да предизвикат задушаване от невъзможност за поемане на въздух.

Наред с това рязко се понижава кръвното налягане и човек изпада в безсъзнание.

Описаното се случва само за 10-15 минути (може и по-бързо) след попадане на аналгина в кръвта. Просто пред очите ви човекът се подува, задушава и умира. Често дори лекарите са безпомощни, въпреки че взимат всички възможни мерки за спасяването на пострадалия.

Лечението на анафилактичния шок трябва да започне незабавно след първите признаци - сърбеж, подуване в областта на лицето и задух. Ситуацията е спешна (най-спешната възможна). Необходимо е да се намери лекар и той да инжектира венозно адреналин, кортикостероиди и антихистаминови препарати.

Ако е започнало задушаване се прави разрез на трахеята под гласните връзки (може в домашни условия, на полето и където и да е), за да се осигури достъп на кислород до белите дробове, докато лекарствата помогнат да спадне отокът на гласните връзки.

В случай че наблизо няма доктор и се налага транспортиране - единственото, което можете да направите, е да потопите или залеете болния с ледено студена вода. Студената вода води до вътрешно отделяне на норадреналин от надбъбречните жлези на самия пострадал - така той може да доживее до лекарската помощ.


Информацията е от http://www.med.primasoft.bg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия