Варицела

  • 387 714
  • 3 273
# 15
може би зависи и колко е голямо детето, на моето му обяснявах и не се чешеше.
също е хубаво да се изрежат ноктите хубаво и редовно.
иначе и аз правех бани със смрадлика и сода. и мазах някои по-сърбящи пъпки с фастум гел чат-пат. и с сулфатиацол туширах, като се спукаха мехурчетата.общо взето не се е оплаквал мн да го сърби.
Виж целия пост
# 16
На четири и половина е, обяснявам, ама пак се почесва. Благодаря за идеите. Изрязах и ноктите и си мие често ръцете... Дадоха ни някакъв вълшебен крем, който намалява сърбежа, да видим дали ще подейства. Предполагам, че най-неприятните сърбежи предстоят. Днес е трети ден от първата пъпка, но пък вдига температура все още  Rolling Eyes
За къпането - и на нас лекарката ни препоръча душове без сапун и шампоан и попиване с кърпа без търкане за подсушаване.
Споделете моля подробности за отварата от смрадлика - колко сварявате за една вана?
Виж целия пост
# 17
ами моят на 4 я кара и като му обяснявах,че ще му станат дупки и ще се възпалят и ...ме слушаше..., знам че при силине сърбеж за облекчаване изписват някакви капки за алергии тип ксизал, финистил и т.н.може да се консултирате,  лошото е при разчесването, че може да се инфектират. Също с по-леки и широчи, памучни дрехи е по-добре за детето, а и когато е по-хладно.
За смрадликата - нямам особенно голям спомен, приготвях по предписанието на опаковката, в един сайт сега чета - Когато трябва, за да се правят бани и компреси, се варят 50 грама от билката в 2 л вода за около 20 минути. нещо такова беше...и слагах 1 лажица сода.  И баните бяха хладки, не с топла вода(май тези 2 л доразреждах с малко студена вода..ама не помня никак). И както лекарката ти е казала - без сапуни и без търкане, аз само слагах хавлийка и тя си попиваше.
Също баните с овесени трици действали добре.

Прочети ако имаш време и предните теми, там пишат мами и за някакво на А-дерма с трици шампоанче ли беше мляко ли....
Виж целия пост
# 18
Да. И аз правех както пишеше на опаковката - в 200 мл вода се слага една супена лъжица смрадлика и се вари 5 минути. Аз слагах 500 мл вода с 3 супени лъжици смрадлика. Това го правех в пластмасова каничка, в микровълновата и после тази отвара изливах в коритото с вода. И да - водата не трябва да е гореща.  Peace
Виж целия пост
# 19
Вече 11ти ден сме с варицела....Детето ми е на 2,6г.....Няма как да му обясня да не се чеше, а да го мажа със спирт и успокояващи гелчета и дума не може да става...Страшно крив и неспокоен...явно сърбежа е голям Tired..Единствено капки Фенистил помогнаха..така че горещо препоръчвам Peace
Виж целия пост
# 20
Миналата седмица синът ми изкара варицела сравнително леко- без температура и според мен с нормален брой пъпки, единственият зор беше сърбежът първите 2 нощи, след това отшумя, не даваше да мажа със ментолов спирт, само с фенистил, но много не му помагаше. Хубавото беше, че му обясних да не се чеше и той не го правеше. Сега от неделя вечерта и малката е с пъпки, но малко. И тя няма температура, вчера бяхме при докторката и тя каза, че трябва още да изчакаме, за да й постави сигурна диагноза. Тогава беше с 3 пъпки с мехурчета...днес са към 10. А е жизнена и весела.Само на кърма е...чудя се възможно ли е така леко да я подмине или още не се е започнало... Thinking Че после идва и моят ред  Confused
Виж целия пост
# 21
Здравейте. Simple Smile

Имам един въпрос относно заразяването с шарка.
Вчера бях на кафе с двама мои познати, които имат малко  момченце и то е болно от шарка. Тъй като аз не съм я карала изобщо, съществува ли вероятност и аз да се разболея, макар и да не съм имала никакъв контакт с детето. Доколкото знам се пренася по въздушно - капков път, но за случаи като тези не съм наясно. Надявам се да можете да ми отговорите. Simple Smile
Виж целия пост
# 22
Зависи. Въздушно-капковите зарази се предават на около 1 до 1,5 м разстояние. Контактните с болното дете също са вирусоносители.
Виж целия пост
# 23
Много благодаря за бързия отговор.
По принцип се здрависах само с единия от родителите и стояхме един срещу друг на масата и не бяхме много близо един до друг. Но да не се впускам в толкова големи подробности.
Остава ми само да чакам, пък каквото стане. Sad
Виж целия пост
# 24
Подсилвай си имунната система.  Peace
Дано да няма нищо.  Praynig
Виж целия пост
# 25
Здравейте. Simple Smile

Имам един въпрос относно заразяването с шарка.
Вчера бях на кафе с двама мои познати, които имат малко  момченце и то е болно от шарка. Тъй като аз не съм я карала изобщо, съществува ли вероятност и аз да се разболея, макар и да не съм имала никакъв контакт с детето. Доколкото знам се пренася по въздушно - капков път, но за случаи като тези не съм наясно. Надявам се да можете да ми отговорите. Simple Smile

Само ако някой от тях е  болен и е 2-3 дни преди да му избият пъпките, т.е. ако до 3 дни никой от тях не е опъпчен и под карантина, няма как да си се разболяла.
Виж целия пост
# 26

Само ако някой от тях е  болен и е 2-3 дни преди да му избият пъпките, т.е. ако до 3 дни никой от тях не е опъпчен и под карантина, няма как да си се разболяла.

Малко ме поуспокои  Hug
Ами всъщност и двама ми приятели са я изкарали болестта като малки, а до колкото знам няма как да ги повтори. Но ако не се лъжа могат да бъдат един вид вирусоносители ( казвам го без да се правя на многознаеща) Rolling Eyes
Знам, че вече звуча като истеричка, извинявам се за което.
Виж целия пост
# 27
аз до колкото съм питала лекари са ми казвали, че ако не е имало контакт с болен, а само с контактен на болен няма как.
Иначе то херпес зостер си го носиш и след изкарана варицала, може при контакт с болен да се реактивира и човек да преболедува именно херпес зостер. Ако имаш контакт с болен от херпес зостер също може да се разболееш от варицела.

Може би пипи има предвид това "и по-рядко при тесен контакт с болен или с предмети, прясно замърсени със секрет от обривните единици на болния от варицела. " но не вярвам това да се е получило при вашата среща.
Виж целия пост
# 28
Силно се надявам да е така и пак ви благодаря за отзивчивостта Simple Smile Много бяхте мили.
Виж целия пост
# 29
Здравейте! Дъщеричката ми е с варицела, в момента има малко пъпки, но и е едва първи ден. Та исках да ви попитам, кога да я мажа с ментолов спирт: когато пъпките станат мехурчета или когато се спукат?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия