Пъпки по бузките???

  • 981
  • 9
От известно време на сина ми му се появиха малки червени пъпчици по бузите,които имат твърд бял връх.почиствам му ги с преварена вода,слагам кремче,но не се махат.На моменти се скриват и след ден -два пак.Педито нямаше представа от какво може да са.Не го и целувам да не е нещо от мен newsm78,та затова ако някой има представа нека сподели.Благодаря на всички,които ще ми пишат  bouquet
Виж целия пост
# 1
На нас ни се появеха,когато Вики беше на 9мес.Ходих на дерматолог и той каза,че е бебешко акне.Лекувам ги вече 1 месец и почти са се скрили
Виж целия пост
# 2
Моят син имаше подобен проблем като бебе. Педиатърката ни му изписа "Baktroban". Обрива драстично намаля. След време пак избиваха пъпчици, но много по-малко. Всичко отмина, когато малкия навърши 1г.
Виж целия пост
# 3
Може да се използва разтвор от смрадлика според мен.  Peace
Виж целия пост
# 4
Отиди на дерматолог ,моя бебо също имаше пъпки по бузите и му бяха грапави тогава лекарката ми предписа един крем Елоком,но първо  бебчето ти трябва да го види дерматолог,и не го мажи с нищо защото може да усложниш положението.
Виж целия пост
# 5
Ох, моята болна тема! Няма какво-просто отиди на лекар. На нас педите ни казва, че е бебешко акне, а алерголога-че е от стафилококи, но трябва да направи годинка, за да ги лекуваме, защото се дава антибиотик, а ние сме още мънички. Иди на лекар, не го отлагай.
Виж целия пост
# 6
Елокома е много силен кортикостероид и незнам с кой акъл го изписват за лице,за лице се ползва Локоид Липокрем.Елокома не лекува проблема той временно скрива пъпките,до ново възпаление.Мойто педи,за да спести направление,също от началото ми беше казала да мажа с Елоком.Това наистина ми е болен въпрос и мога да напиша томове по този въпрос.
Недоумявам как лекар може да каже,че трябва да станете на 1 година,за да лекувате стафилококова инфекция.Първо тази инфекция се установява в Хеи ,а не при алерголог.
Виж целия пост
# 7
Трудно ми е да ти отговоря на този въпрос. При нас пъпките се появиха около 20тия ден и все още търся разрешение на проблема. Спрях всички крави продукти да не би да е алергия, сякаш се поизчистихме, но пак избиват пъпки. При нас са комедони, които се възпаляват в пъпки. С кремове въобще не съм мазал, не приемам антибиотичните като решение, за сега третирам с розова вода със спирт, йод във водата за къпане и така Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Наште пъпки също се възпаляват и на описание приличат на вашите.Аз също мислех,че проблема е в храната,но се оказа кожен,така че посети и един дерматолог ,не чкай да станете на 1 годинка,това е немарливост от страна на лекаря.
Виж целия пост
# 9
Какво се оказа в крайна сметка? Знам, че при нас може да е нещо съвсем друго, но все пак да питам. Вече и аз започнах да се съмнявам, че не е от храната, със сигурност ще отидем на дерматолог.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия