За храната в училищните столове

  • 556
  • 3
Дъщеря ми ходи на стол и занималня, тъй като няма кой да я гледа докато сме на работа. В началото храната беше разнообразна, но с течение на времето менюто започна да ми прилича все повече и повече на храната от казармите - варива, постни яденета, месо само в краен случай и то предимно кокали. Цената на стола действително е символична / 55 ст./, но ми излиза през носа - детето всеки ден си купува нещо от лафката, за да компенсира пилешките кокали в порцията си. Предпочитам да плащам с пъти повече, но храната й да е пълноценна. Да й давам сандвичи от къщи не си е работа, защото все пак тя трябва да яде топла, а не суха храна.

Тъй като реших да повдигна въпроса и пред родители и пред учители, събирам информация как стоят нещата в други училища - цени, разнообразие и т.н. Намерих наредбата за здравословното хранене на учениците, която не носи никаква съществена информация. Ще ви бъда благодарна за всичко свързано с темата.
Виж целия пост
# 1
моята дъщеря се опита няколко пъти да обядва в училищния стол и се отказа. предпочетохме да яде суха храна на обяд, отколкото да се мъчи с нещо, което не й е вкусно. компенсирахме с топла вечеря. оцеля.
Виж целия пост
# 2
Ехеееее, ма верно сте си на символично.
В стола на  училището на щерката, както и в съседното у-ще купона е =0,90 лв. тя обикновено дава 1 лв., като за 10ст. си взима един сок (вода+ захар и малко цвят).
Знам, че има супа (постна или не) или таратор, манджа и кюфтета или кебапчета с гарнитура и понякога риба. За десерт: вафла, плод, пасти, че даже веднъж са имали и сладолед.
Но тя все си мечтае да не яде в стола, че било ужасно  Sick. Аз пък не съм съгласна да е на суха храна...няма угодия  Crazy
Виж целия пост
# 3
Предполагам, че в различните училища е различно менюто.
Моята е в 7-мо в София и е много доволна. Даже манджи, които аз правя в къщи и тя не харесва у дома, там ги яде /поне така казва, а аз и вярвам/. Докато бях по майчинство с второто, съм ходила няколко пъти на обяд да я взимам. В стола им винаги мирише много хубаво, имат две основни ястия, от които избират, месо има задължително или в супата или в ястието. Дават им кренвирши и кебапчета, но е неизбежно. Седмичните и купони са 2.75 лв, т.е. 0.55 ст. на ден.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия