пуешки бут - Как?

  • 4 560
  • 2
Моля, дайте идеи как да приготвя пуешки бут. Доста е голям, може да тежи повече от килограм. Месото е доста жилаво, но не е никак мазно. Искам нещо по-така нетипично и завъртяно, но да е вкусно Laughing
Аз мислех да го завия с фолио и да го пека така. Първо смятах да кисна в марина и после във фолиото, но не знам какви подправки да сложа при печенето. Абе въобще, надявам се на помощ от вас, за проверени и изпитани рецепти.
Имам грах, царевица, моркови, гъби, картофи, червено вино, соев сос, но веднага ще си купя, ако нещо го нямам. Thinking
Виж целия пост
# 1
Според мен си решила правилно.Тъй като е по жилаво натрий го с подправки(мазнинка,сол,черен пипер,соев сос,чубричка) и го завии във фолио и печи.Ако го сложиш заедно с другите неща ще се разкашкат.Отделно направи ориз със зеленчуци на микровълнова.Аз го правя така:
Запържвам лук или праз, прибавям ориза.леко запържвам и него,слагам гъби грах царевица и моркови и соев сос на вкус.Заливам с бульон какъвто имаш 3:1 и слагаш за20 минути в микровълновата.  chef
Виж целия пост
# 2
Аз го правя така:
Има 2 начина.
1 я е -обезкостява се бута за да стане на една голяма пържола.Начуква се посолява се с малко сол и се оставя за около половин час да отпочине.В малко масло запарявам лук,габи и бекон докато омекнат и след това слагам малко доматен сок.махам от котлона и добавям кисели краставички и кашкавал на кубчета.Това беше планката.пълни се бутчето-хубаво се овързва и се слага за около половин час да поври в пилешки бульон.Вади се внимателно и се слага в ъена глас с малко бяло вино и масло.
2 начин-които е по лесен.
Сварявам бутчето в пилешки бульон(варя в хереметическата)за около 40мин.Месото направо се отделя от кокала.обезкостявам и правя планката по същия начин.Накрая смесвам всичко и запичам малко в фурната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия