Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...2 тема

  • 80 974
  • 157
Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ... -  старата
Виж целия пост
# 1
1 шише Имуно Съпорт AdLiquid /237мл/ достатъчно ли е за профилактика за есенно - зимния сезон? Или трябва и второ да давам?
Става дума за дете на 6г и половина. Пие по 5мл. дневно.
Виж целия пост
# 2
Ако детето е с хронични или повтарящи се дихателни инфекции, добре е да се дава в продължение на 3 месеца, което автоматично значи, че ще трябва още едно шише.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за темата!   bouquet
Влизам с въпрос за Редуктил/Линдакса...ще го има ли или окончателно го спряха?
Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 4
Ако детето е с хронични или повтарящи се дихателни инфекции, добре е да се дава в продължение на 3 месеца, което автоматично значи, че ще трябва още едно шише.

Не, не е с повтарящи се проблеми, поне миналата зима изкарахме мнооооого леко, но пи първо Фор Кидс, защото не успях да намеря бързо Имуно Съпорта, а след това изпи и от него едно шише. Тази година реших направо на Съпорта да мина, та затова попитах.
Виж целия пост
# 5
Здравейте!
Някой има ли мнение за тези витамини
http://www.vitakid-bg.com/products.html
Ползвали ли сте ги?
Виж целия пост
# 6
Да попитам за Цинабсина колко е максималното време ,през което може да се взима?
Виж целия пост
# 7
Осем седмици е максималният срок за прием на Цинабсина, след което трябва да се консултирате с хомеопата или лекаря, който Ви го е изписал.
Виж целия пост
# 8
Кремчето Фуцидин може ли да се прилага по лигавици?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
За нос - да, аз съм го прилагала на дъщеря си. За очи си има Фуситалмик.
Виж целия пост
# 10
Благодаря за темата!   bouquet
Влизам с въпрос за Редуктил/Линдакса...ще го има ли или окончателно го спряха?
Благодаря предварително!   bouquet

Здравейте!

Сибутрамин-ът е вече ОКОНЧАТЕЛНО забранен за употреба в цял свят, заради доказаните смъртни случаи, причинени от него. Всички търговски наименования, под които се срещаше до средата на тази година, са изтеглени и унищожени.

Забравете за отслабване с Линдакса, Редуктил, Мейса и други производни на сибутрамина!

Поздрави,

маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 11
Да питам какво мога да давам на бебе на почти 10 месеца в началото на разболяването. Имам Инфлуцид и Умкалор, но май не са подходящи  Thinking Не съм фен  на Осцилококцинум, не съм виждала ефект досега от него. А искам да подсиля с нещо детето, понеже няма и месец откакто беше болна и на АБ  Tired Всяко излизане на зъб е съпроводено от някаква вирусна инфекция, за жалост последния път с усложнения  Sad От обяд й потече нослето, бистър секрет, като вода се лее. Очичките й сълзят и много киха.
Виж целия пост
# 12
Да питам какво мога да давам на бебе на почти 10 месеца в началото на разболяването. Имам Инфлуцид и Умкалор, но май не са подходящи  Thinking Не съм фен  на Осцилококцинум, не съм виждала ефект досега от него. А искам да подсиля с нещо детето, понеже няма и месец откакто беше болна и на АБ  Tired Всяко излизане на зъб е съпроводено от някаква вирусна инфекция, за жалост последния път с усложнения  Sad От обяд й потече нослето, бистър секрет, като вода се лее. Очичките й сълзят и много киха.

Здравейте!

Инфлуцид е изключително подходящ, защо решихте, че не е за бебета на 11 месечна възраст? Осцилококцинум също има много добър ефект, стига да се приложи правилно и навреме.

По-добре е, обаче за тази възраст да прилагате профилактично Дентокинд - действа имуностимулиращо на детския организъм, предотвратява нагнояването при растежа на зъбките, намалява болката и успокоява нервната система на детето. Отделно, ако искате да правите профилактика, можете да давате на детето Имунокинд, също хомеопатичен препарат - имаме много добри отзиви от тях.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 13
Бебето няма още 10 месеца  Simple Smile Имам и Имунокинд, ще започна с профилактика след като оздравее( много умно  Crazy). Но сега започвам с Инфлуцид, щом казвате, че е подходящ  Peace
Виж целия пост
# 14
Да питам какво мога да давам на бебе на почти 10 месеца в началото на разболяването. Имам Инфлуцид и Умкалор, но май не са подходящи  Thinking Не съм фен  на Осцилококцинум, не съм виждала ефект досега от него. А искам да подсиля с нещо детето, понеже няма и месец откакто беше болна и на АБ  Tired Всяко излизане на зъб е съпроводено от някаква вирусна инфекция, за жалост последния път с усложнения  Sad От обяд й потече нослето, бистър секрет, като вода се лее. Очичките й сълзят и много киха.
Осцилококцинум също има много добър ефект, стига да се приложи правилно и навреме.
Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Може ли малко повече разяснения за правилно и навреме?  Simple Smile
Виж целия пост
# 15
Въпросът ми е следният -пречи ли приема на Цинабсин за да се направи манту .Преди 10 дена пи и АБ .Никъде не намирам инфо  Rolling Eyes.Ще питам и личната в понеделник ама не ми дава мира този въпрос.По запознатите какво мислите?
Виж целия пост
# 16
По-скоро видът на антибиотика може да окаже влияние.
Виж целия пост
# 17
По-скоро видът на антибиотика може да окаже влияние.
в смисъл ?Зинат беше на 23.10 е последният прием
Виж целия пост
# 18
В смисъл, че има "антибиотици", след чийто прием трябва да мине опеделено време преди да се направи Манту.
Виж целия пост
# 19
В смисъл, че има "антибиотици", след чийто прием трябва да мине опеделено време преди да се направи Манту.
Благодаря .Според личната нямало причина да го отлагам .Каза че са минали 10 дена от АБ.
Виж целия пост
# 20
Осцилококцинум също има много добър ефект, стига да се приложи правилно и навреме.
Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Може ли малко повече разяснения за правилно и навреме?  Simple Smile

[/quote]

Здравейте!

Осцилококцинум се прилага при възможно най-първи симптоми на настинка или грип. Приложението му е по 1 доза на всеки 8 часа. Само че много често той не се прилага сам, а в комбинация с други хомеопатични препарати, които да модулират отговора на организма към причинителя на заболяването.

Сиреч, съвсем не е достатъчно да смучете само и единствено Осцилококцинум и да чакате да има ефект, още повече, че с всяко следващо приемане всеки хомеопатичен препарат губи ефективността спрямо си даден организъм, ако не се прави лечение на терена.

Осцилококцинум може да се взема и профилактично. Нима трябва да се чака само реалното разболяване да настъпи, за да се сетим, че имаме тяло, за което трябва да се грижим?

Конкретните схеми ви се изписват от лекар-хомеопат, той като той преценява теренното лечение след преглед на пациента наживо (лечение по телефона не е лечение, поне според моето скромно мнение).

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 21
Осцилококцинум също има много добър ефект, стига да се приложи правилно и навреме.
Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Може ли малко повече разяснения за правилно и навреме?  Simple Smile

Здравейте!

Осцилококцинум се прилага при възможно най-първи симптоми на настинка или грип. Приложението му е по 1 доза на всеки 8 часа. Само че много често той не се прилага сам, а в комбинация с други хомеопатични препарати, които да модулират отговора на организма към причинителя на заболяването.

Сиреч, съвсем не е достатъчно да смучете само и единствено Осцилококцинум и да чакате да има ефект, още повече, че с всяко следващо приемане всеки хомеопатичен препарат губи ефективността спрямо си даден организъм, ако не се прави лечение на терена.

Осцилококцинум може да се взема и профилактично. Нима трябва да се чака само реалното разболяване да настъпи, за да се сетим, че имаме тяло, за което трябва да се грижим?

Конкретните схеми ви се изписват от лекар-хомеопат, той като той преценява теренното лечение след преглед на пациента наживо (лечение по телефона не е лечение, поне според моето скромно мнение).
Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
[/quote]

Благодаря!
Доста често се случва да се изписва самостоятелно от личните лекари и явно, че ефект няма да има(изключваме,когато се прилага профилактично).
Виж целия пост
# 22
Да питам какво мога да давам на бебе на почти 10 месеца в началото на разболяването. Имам Инфлуцид и Умкалор, но май не са подходящи  Thinking Не съм фен  на Осцилококцинум, не съм виждала ефект досега от него. А искам да подсиля с нещо детето, понеже няма и месец откакто беше болна и на АБ  Tired Всяко излизане на зъб е съпроводено от някаква вирусна инфекция, за жалост последния път с усложнения  Sad От обяд й потече нослето, бистър секрет, като вода се лее. Очичките й сълзят и много киха.

Здравей, ако мога да помогна с още инфо по темата Simple Smile Не знам за Инфлуцида, но Осцилококцинума мисля, че е ОК, но все пак се консултирай задължително с поне двама педиатри Simple Smile А доколкото знам Умкалора се дава след 1 годинка. При нас има ползотворен ефект Умкалора, отървава ни успешно от АБ-то, но ние сме по-големички Simple Smile Затова те съветвам да си направиш прегледи при двама непознаващи се доктори и сравняваш мненията дали съвпадат, ако трябва отиваш и на трети Simple Smile) Успех!
Виж целия пост
# 23
А каква всъщност е разликата между Инфлуцид-а и Осцилококцинум-а?
Като действие питам?
В кои случаи се препоръчва едното, в кои другото?
Виж целия пост
# 24
А каква всъщност е разликата между Инфлуцид-а и Осцилококцинум-а?
Като действие питам?
В кои случаи се препоръчва едното, в кои другото?
И аз искам да попитам каква е разликата.До сега винаги сме ползвали Осцилококцинум ,но детето го плюе половината,затова днес взех инфлуцид
Виж целия пост
# 25
Здравейте!Детето ми е на 10г. и кашля.Личната ни изписа Вентолин.А детето получава треперене от този Вентолин.Личната ни намали дозата и каза да си продължим да го пием.Е добре,няма ли някой аналог този Вентолин?
Виж целия пост
# 26
Въпросът не е дали иман аналог, а за причината да Ви изпише точно Вентолин. Като знаем отговора на този въпрос, можем да коментираме нататък.
Виж целия пост
# 27
Доколкото разбрах детето има удължено издишване.Иначе е със суха кашлица и кашля нон-стоп от сутрин до вечер,през нощта не кашля.Попитах за проспан,флавамед и док. каза не.
Виж целия пост
# 28
Здравейте,
синът ми е на 11 г. Често повръща или му се гади. Ходихме на лекар и правихме изследвания, но казаха, че няма причина за гадене. Че е на нервна почва. Изписаха му хлорпротексин - по половинка вечер- но и до днес, дори в спокойна обстановка му става понякога лошо -гади му се или повръща. Има ли нещо по-безобидно, което да му давам за успокоение на стомаха?
Виж целия пост
# 29
А каква всъщност е разликата между Инфлуцид-а и Осцилококцинум-а?
Като действие питам?
В кои случаи се препоръчва едното, в кои другото?
И аз искам да попитам каква е разликата.До сега винаги сме ползвали Осцилококцинум ,но детето го плюе половината,затова днес взех инфлуцид

Здравейте!

Двата препарата са различни по състав, но клинично техните показания се припокриват. Има леки нюанси при прилагането им, които ще съобрази вашият лекар. Но, чисто лаически, без задълбаване, можете да използвате както единия, така и другия препарат за профилактита и лечение на острите вирусни инфекции като грип, парагрип, ангини, тонзилити, фарингити... И, въобще, за усилване на имунитета.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 30
Доколкото разбрах детето има удължено издишване.Иначе е със суха кашлица и кашля нон-стоп от сутрин до вечер,през нощта не кашля.Попитах за проспан,флавамед и док. каза не.

Здравейте!

Удълженото издишване е симптом най-често на спазъм на мускулатурата в белия дроб, с което се намалява отвора на бронхеолите. Такива състояния се наблюдават при астмата и подобни на нея сътояния. В този случай, ако дадете един муколитик, какъвто е например Флавамед (съдържа аброксол), направо ще задавите пациента.

Обратно, нужно е да отворим лумена на дихателните пътища. Това става с прилагането на Вентолин. До известна степен, този ефект се получава и при приема на Проспан - това следва да се прецени от лекуващия лекар. Има обаче и друг препарат, който можете да ползвате при спазъм, без да се наблюдават страничните ефекти на Вентолина - това е Еуреспал. Има го на сироп за деца. Трябва да се отбележи, че Еуреспал е по-слаб от Вентолина, но в много случаи е напълно достатъчен, при това без да увеличава сърдечния ритъм на пациента и да го кара да трепери.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 31
С цялото ми уважение, г-н Вълев, Еуреспалът не може да замени Вентолина. Клинично въобще няма този ефект. Аз много харесвам този препарат, но не би бил мое лекарство на избор при бронхоспазъм.

Виж целия пост
# 32
С цялото ми уважение, г-н Вълев, Еуреспалът не може да замени Вентолина. Клинично въобще няма този ефект. Аз много харесвам този препарат, но не би бил мое лекарство на избор при бронхоспазъм.

Колега Маркос,

В спора се ражда истината. Аз съм на противното на Вашето мнение, в частта му на категоричността. Инак, направих някои уговорки.

Готов съм да прочета тезата Ви.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 33
 Здравейте, дъщеря ми ( 2,5 г.премина от задна хрема и влажна кашлица към продължителна суха кашлица. Гърдите са чисти, гърлото не е зачервено, не е вдигала Т. Доктора каза да давам Флавамед. Той не е ли за отхрачване? Ние вече го минахме този етап. Вече няма хрема, диша си през носа, но се покашля около десетина пъти на ден и един -два пъти нощем.

 Давам Тонзилотрен от три дена, но се чудя дали да не взема сироп- Проспан или Стодал. Стават ли за случаи като нашия?   newsm78

 Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 34
Здравейте!!
Синът ми е с жълтеница от 3 -ия ден,преди две семици билирубина беше 136 ,вчера -98.
Педиатъра ни кара да пием фенобарбитал.
Чувам доста противоречиви мнения относно този препарат newsm78
Какво да правя?Помогнете със съвет Praynig
Виж целия пост
# 35
Изписаха на сина ми Медрол 4мг по 1 таблетка вечер. На почти 2 години е, кашля и има хрема. Като прочетох листовката тръпки ме побиха и сега се чудя изобщо дали да му го давам. Изписа му лекарката по една таблетка вечер, няма схема някаква и незнам и колко дни да се дава.
Виж целия пост
# 36
Изписаха на сина ми Медрол 4мг по 1 таблетка вечер. На почти 2 години е, кашля и има хрема. Като прочетох листовката тръпки ме побиха и сега се чудя изобщо дали да му го давам. Изписа му лекарката по една таблетка вечер, няма схема някаква и незнам и колко дни да се дава.

Привет Бубабо, бих те посъветвала в понеделник да направиш консултация и преглед при друг лекар и да сравниш мненията. Ако не съвпадат ако трябва отиди при трети. Иначе за хремата и кашлицата мога да ти препоръчам препарат, който се дава без лекарско предписание и който аз давам вкъщи когато домашните се разболеят. Казва се Умкалор, това са капки на растителна основа, разтварят се във вода. Пият се по три пъти на ден. Препарата е немски, екстракт от пеларгония, което всъщност е латинското име на мушкатото, което всички имаме на прозорците Simple Smile Можеш да комбинираш със Стеримар ако нослето се запуши или с Мукосолван при дълбока кашлица с храчки. Дано бързо се оправите Simple Smile
Виж целия пост
# 37
Dara_Dara, много ти благодаря. Потърсих още днес второ мнение и ни изписаха само билков сироп и капки
Виж целия пост
# 38
Записвам се за следене... мн. полезна е темата...
Виж целия пост
# 39
Бебето няма още 10 месеца  Simple Smile Имам и Имунокинд, ще започна с профилактика след като оздравее( много умно  Crazy). Но сега започвам с Инфлуцид, щом казвате, че е подходящ  Peace

Тарталета, имаше ли ефект от Инфлуцуда?

Защото дъщеря ми го пи десет дни и няколко дни след това абсолютно същите симптоми, които беше описала - кихане, носа потече, очите й сълзяха.
Виж целия пост
# 40
Съвсем наскоро изкара нещо вирусно само с инфлуцид- 5 дни с Т, червено гърло и нищо повече. ДОбре не послушах докторката на третия ден за започнем АБ...

Аз влизам с питане колко време без прекъсване мога да давам Инфлуцид и Енгистол. Въпросното боледуване започна миналия понеделник, приключи в петък. От днес обаче е със сумтящо носле и искам пак да започна същото лечение преди да се влошат нещата. Удачно ли е?
Виж целия пост
# 41
Здравейте,
Има ли смисъл (и също така риск) от едновременното лечение с дексаметазон и метилпреднизолон?

Става въпрос за парализа на лицев нерв, объркана съм от различните съвети на двама лекари. Първоначално ми изписаха 5 дни по 1 инжекция дексаметазон от 4 мг., но друг лекар ми обясни, че има голям риск от разпространение на възпалението и към други нерви, което, за да се възпрепятства, трябват по-високи дози. Затова препоръча еднократно 40 мг. метилпреднизолон (беше късно и изпих ампулата вместо да ми правят инжекция), и след това няколко дни перорално лечение с намаляващи дози метилпреднизолон, плюс да си завърша курса с дексаметазона. Уплаших се от евентуалните рискове и изпих 40-те милиграма, сега се чудя от утре и с двете неща ли да продължавам.

Благодаря за съветите предварително!
Виж целия пост
# 42
Здравейте!
Имам нужда от помощ!

Синът ми е 24кг. и е на 8г.
Само преди две седмици приключихме клиндамицин мип ( а преди него клацид, предшестван от венозен цеф триаксон)-всичко това заради пневмония.
На фона на всичкото това той отново е болен... Tired Tired Tired

Днес му изписаха: ooooh!
зинат от 250мг. 3х1 табл.;
сутрин ериус х 5мл.;
вечер сингулар 5мг.;
инхалации с вентолин и физиологичен р/р 3 пъти на ден редуваме с инхалации проспан + физиологичен р/р също 3 пъти на ден;
сутрин ланзопрол 15мг.;
лактофлор 3 х 1 капс...

Притеснявам се, че това са много неща, а освен бронхита в момента, гастрита, астматичните пристъпи,задръстените с храчки гърди, упоритата мощна кашлица, високата температура 39,9 *С и стрептококи в гърлото, той има и болки в корема около пъпа, заради което се храни веднъж дневно по няколко хапки и пие нош-па (редувам с бусколизин). Cry Cry Cry

Но всъщност питането ми е :
 Thinking

ТОВА НЕ Е ЛИ МНОГО ВИСОКА ДОЗА ЗИНАТ ЗА ДЕТЕ НА НЕГОВАТА ВЪЗРАСТ И С НЕГОВИТЕ КИЛОГРАМИ???

Всъщност едната лекарка му го изписа на 12 часа х 1 табл., а другата на 8 часа х 1 табл.!!! #Crazy

Ако дам ниската доза, може ли да не се излекува напълно? Ако дам високата доза, да не му навредя? #Crazy #Crazy #Crazy

КОЕ Е ПРАВИЛНАТА ДОЗИРОВКА В НАШИЯ СЛУЧАЙ??? newsm78
Виж целия пост
# 43
Полезна тема  Peace Записвам се и аз да ви следя.
Виж целия пост
# 44
Здравейте!Започна да ме боли един зъб и една позната ми даде едни хапченца донесени от щатите-http://www.drugs.com/imprints/44-291-7390.htmlВ гугъла на тези хапченца излиза Ибупрофен.Да ви питам освен че са болкоуспокояващи дали са и противовъзпалителни?
Виж целия пост
# 45
Здравейте,пия метотрексат,а стоматолога ми изписа родожил,та въпроса ми е дали може да ги пия заедно.
Виж целия пост
# 46
Здравейте искам да попитам
Моя син е на три годинки и по лицето му се появиха малки ситни пъпчици със сърбеж ,и нослето му вече един месец е запушено Доки му предписа капки Ксизал за две седмици някаде на 12 ден по крачетата и гръбчето се появиха обриви и аз спрях капките понеже помислих че тези обриви са от тях преди да ги дам ги нямаше Незнам какво да правя доки каза че са безвредни и не  може обрива да е от тях незнам какво да правя newsm78/Бяхме две седмици и на диети newsm78
Виж целия пост
# 47
Здравейте,
Поздравления за темата  bouquet
Имам проблеми с пикочния мехур  поставиха ми няколко диагнози последната е атония на пикочния мехур .Изписаха ми Калимин по схема
І   седмица 1+0+1
ІІ седмица 1 1/2+1+1 1/2
ІІІседмица  2+1+2
ІV седмица2+0+2
Започнах приема,но се появиха странични ефекти за  които
 сте споменали в предната тема:
Иначе странични ефекти са : промяна във виждането, диария, виене на свят ,затруднено дишане,главоболие, повишено слюноотделяне, по-често уриниране, мускулни спазми, обриви, повръщане, промяна в сърдечния пулс, стомашни болки.
При мен са проявени диарията ,виенето на свят ,мусулните спазми  и ми пада кръвното , което и без това е ниско, все още съм на ниските дози .
Въпросът ми е дали ще преминат като организма ми свикне с лекарството и дали да преминавам към по високите дози?Докторът които ми изписа лекарството не  е от нашият град и нямам връзка с него !
Калимина има ли някъкв заместител които е с по малко странични ефекти?
Предварително благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 48
Възможно ли е Алулина да влиае на нервната ми система..имам проблем със зъбите и в продължение на месец пия въпросното лекарство, като на моменти се е стигало до две прахчета на ден.....
много обаче съм изнервена и се  чудя дали е възможно да е от него.....
Виж целия пост
# 49
Здравейте,
ит 10на дни имам не големи проблеми с гърлото и носа.
От 1 ден приемам оспамокс 1000 мг 12 таблетки

Възрастни, юноши и деца над 12 години с тегло над 40 kg

Стандартната дозировка е 750 mg - 3 g амоксицилин дневно, разделени на три индивидуални дневни дози.

Аз го пия 1 драже на 24 часа (в 16 часа), но май не е така?! В упътването или има грешка или аз не разбирам, как да се приема - "дневно" = 24 часа ли е?
Как трябва да го приемам. Не ми е изписван от лекар.

Благодаря


Здравейте!

Много интересно как се сдобихте с антибиотик без лекарско предписание?! И как решихте, че трябва да пиете антибиотик? Има ли бактерии въобще в гърлото Ви?

Ако приемем, че Амоксацилинът е подходящ за вашия случай, то той се взема в доза по 1 таблетка на 12 часа = 2х1000= 2000 мг/ ден или по 1 таблетка на 8 часа = 3 х 1000 мг = 3000 мг/ ден. Лечебният курс продължава минимум 6 дни (затова и таблетките са 12 в опаковката).

Амоксацилинът има къс полуживот в организма, съответно вие не само че не се лекувате, като приемате антибиотик, ами предоставяте свръх-ниски концентрации от веществото, с което подтиквате сама бактериите да развият резистентност към него. Бактериите, развили резистентност, всъщност не се повлияват от използвания антибиотик - тоест, все едно нищо не пиете. Обаче, допълнително, натоварвате черния си дроб и бъбреците с едно токсично вецество, защото антибиотиците всъщност са вътреклетъчни отрови и тровят клетките на Вашия организъм винаги, независимо дали действат на "лошите" бактерии или не.

Вашият случай е класически, като по учебници, как не трябва да се самолекувате. Длъжен съм да "ви се скарам", защото ако бяхте малко дете, може би щяхме да ви напердашим и с това да приключат опитите ви да се правите, че разбирате каквото и да било от лечение с лекарства.

С пожелания за здраве,

маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 50
Има ли в България лекарството Викалин, за стомах? То е руско с активно вещество Висмута субнитрат основной.
Виж целия пост
# 51
Защо никой не отговаря на въпросите ни?????????
Виж целия пост
# 52
Услужиха ми с Ибупрофен донесен от Щатите,намира ли се в нашата аптечна мрежа и колко време мога да го пия?
Виж целия пост
# 53
моля за отговор Praynig

При завишени резултати на левкицити и лимфоцити и подути лимфни възли с топченца мове ли да се дава бронхо-ваксом?

няма ли да завиши още лимфоцитите?
Виж целия пост
# 54
Предварително се извинявам за тъпият си въпрос ,но имам нужда от тази информация. От няколко седмици прилагам така наречената детоксикация - един ден в седмицата на сок от цитруси. Правя го по здравослони  причини и всичко е ок , но в края на деня получавам главоболие, което също е нормално в този случай. Лошото е че съм с мигрена и  това главоболие прераства в мигренозен пристъп , който е доста силен и ми е необходимо да взема обезболяващо , за да мога да спя. Притеснението ми е ,че взимам лекарството на празен стомах и се страхувам да не си навредя повече отколкото ще си помогна с детоксикацията. Най-често пия беналгин - опасно ли е да се приема след гладуване и с какво може да се замени по-щадящо?
Виж целия пост
# 55
Възможно ли е Алулина да влиае на нервната ми система..имам проблем със зъбите и в продължение на месец пия въпросното лекарство, като на моменти се е стигало до две прахчета на ден.....
много обаче съм изнервена и се  чудя дали е възможно да е от него.....

Аулина съдържа НИМЕЗУЛИД вещество забранено в доста страни от EU.

http://zigun.eu/nezhelani/nimesulide.htm

http://zigun.eu/nezhelani/nimezulid-prodylzhenie.htm

http://zigun.eu/nezhelani/vazhna-informatsija-za-bezopasnost-za- … emna-upotreba.htm

http://zigun.eu/nezhelani/nimezulid-sydyrzhaschi-lekarstveni-pro … n-osteoartrit.htm

http://zigun.eu/znaete-li-che/nimezulid-trjabva-da-se-predpisva- … a-vtori-izbor.htm

Виж целия пост
# 56
Услужиха ми с Ибупрофен донесен от Щатите,намира ли се в нашата аптечна мрежа и колко време мога да го пия?

Ibuprofen Actavis
Виж целия пост
# 57
Преди десетина дни, дъщеря ми изкара двустранна бронхопневмония. Приеха ни в болницата и там ни поставяха 7 дни medaxon 1g венозно, а за кашлицата пихме Бромхексин. После 5 дена пихме Duomox 500mg. От днес дъщеря ми е със запушен нос и суха кашлица. Какво да правя? Какво да и дам за да и подсиля организма и да огранича по нататъшни заболявания?
Виж целия пост
# 58
Преди десетина дни, дъщеря ми изкара двустранна бронхопневмония. Приеха ни в болницата и там ни поставяха 7 дни medaxon 1g венозно, а за кашлицата пихме Бромхексин. После 5 дена пихме Duomox 500mg. От днес дъщеря ми е със запушен нос и суха кашлица. Какво да правя? Какво да и дам за да и подсиля организма и да огранича по нататъшни заболявания?

Здравейте!

Ако няма никакви други симптоми, на първо време е добре да впръскавате солена вода в носа на пациента (има го като капки, като спрей) и смучете таблетки Тонзилотрен - по 1 таблетка на всеки  час - така първите 8 таблетки, след което минавате на доза 4 х 1 табл.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 59
Здравейте!
 Искам да попитам,но не съм сигурна ,че е точната тема,но да пробвам.
Нашата ситуация е такава: нашия татко се раболя преди 4-5 дена и беше с температура,но се оправи само с парацетамол за няколко дни.Сега детето на година и половина почти се поразболя.Преди 2 дни имаше температура около 38,9  и малко кашляше.А също така преди 2 седмици пи антибиотик заради дълбока кашлица,но се оправи.Сега като отидохме на лекар,той ни изписа Антибиотик,който да даваме ако температурата не се повлияе от видовете температуропонижаващи.Давахме му ибупрофен,но не спадаше температурата.после 3 пъти му дадохме през 6 часа Хекзалгин.Тогава температурата падна и ццйал ден се движеше между 36,7 и 37,2.следобед му дадох Панадол бебе,за да падне под 37 .така и стана,но вечерта изведнъж вдигна пак 38,2.дадохме отново Панадол бебе и спадна до 37 .градуса.Дали беше редно да дам антибиотик или да изчакам още и да продължа с Панадола и по-колко .страхувам се да не го предозирам с тези лекарства.А всичко това е съпроводено със сополи и никнене на кучешки зъби.моля помогнете ми,не знам как да реагирам.не искам да стигаме пак до антибиотик
Виж целия пост
# 60
понижаващи при Т над 38 поне, как ще даваш при 37.2, за да падне под 37... А АБ за висока Т ми се струва съвсем несериозно. АБ не сваля Т.
Виж целия пост
# 61
понижаващи при Т над 38 поне, как ще даваш при 37.2, за да падне под 37... А АБ за висока Т ми се струва съвсем несериозно. АБ не сваля Т.
Правилно!
Виж целия пост
# 62
Здравейте,
въпросът ми е към маг.фарм. Вълев.
Какво е Вашето мнение за продуктите от алое и какво се предлага в аптеките, което да е
подходящо и  за 6 годишно дете. Чувам добри отзиви, но за продукти, които се купуват чрез сайтове или дистрибутори.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 63
Здравейте момичета! Тъй като не намерих подобна тема реших да ви пиша тук. Имам малък проблем който ме притеснява. Преди няколко дена се разболях от някакъв грип и ми изписаха Ospamox 1000, обаче след приемането му получих разстройство и когато ходя по малка нужда ми тече някаква слуз но не ми прилича на бяло течение. Ако имате съвети давайте ....Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 64
Здравейте момичета! Тъй като не намерих подобна тема реших да ви пиша тук. Имам малък проблем който ме притеснява. Преди няколко дена се разболях от някакъв грип и ми изписаха Ospamox 1000, обаче след приемането му получих разстройство и когато ходя по малка нужда ми тече някаква слуз но не ми прилича на бяло течение. Ако имате съвети давайте ....Благодаря предварително.
Вземи си някакъв пробиотик-Лактофлор,Саностол....Попитай в аптеката,има доста продукти.
Виж целия пост
# 65
Бяхме на УНГ лекар и детето има проблемна 3-та сливица,и вероятно бактерии,и е с Т 2 дни,и лекарката изписа Клацид 250мг в 5 мл,2 по 5 за деня,но като говорихме й казах че детето може да пие вече таблетки и тя каза още по-добре,изписа му таблетки 250 мг 2 по 1 за деня.Детето е на 5 г и тежи 17 кг.Защо ми се струва висока тази дозировка,или просто се притеснявам?
Виж целия пост
# 66
Здравейте, има ли разлика между Гранулин и Гранофорин ? Кое е по-подходящо за мазане на гърло?

От 1 седмица детето е с доста червени сливици, вече е без температура, Тантум верде не помага, за да избегнем АБ вчера намазах сливиците на детето с гранофорин, а днес  урината е зелена, явно е погълнала.
Какви са страничните ефекти, освен позеленяването на урината?
Виж целия пост
# 67
Здравейте, има ли разлика между Гранулин и Гранофорин ? Кое е по-подходящо за мазане на гърло?

От 1 седмица детето е с доста червени сливици, вече е без температура, Тантум верде не помага, за да избегнем АБ вчера намазах сливиците на детето с гранофорин, а днес  урината е зелена, явно е погълнала.
Какви са страничните ефекти, освен позеленяването на урината?
Първо да те попитам ти от къде ги взе тези илачи? newsm78 Да не е от ветеринарната аптека, защото това са ветеринарни лекарства и не се използват за хуманни цели. Преди години имаше Гранофурин в хуманните аптеки но се спря от производство.
Споко, от едно мазане нищо няма да му стане на детето но не трябва да се поглъща вътрешно. Но и тези препарати от ветеринарната аптека не са за препоръчване.
Защо не пробваш да даваш хомеопатичните таблетки Тонзилотрен - около 9лв. са и имат ефект.
За колко малко дете става въпрос? Също така хомеопатичните таблетки Ангин Хийл. И двата вида се смучат , нямат опеделен вкус, като тебешир са в устата но действат, пробвала съм ги и съм по-довална от вторите като че ли.
Ако има налепи по сливиците може да ги мажеш със сода - гадно е но също действа но само при налепи.
Виж целия пост
# 68
Здравейте,имам въпрос :изписано ми е да пия таблетки Аркоксиа 60 мг,мога ли да си взема Аркоксиа 120  мг и да деля хапчето на две?Дали ще е правилна така дозата или е грешка? Simple Smile
Виж целия пост
# 69
Здравейте!Детето ми е на 4г. и всеки път когато започне да кашля GP-то ни изписва Вентолин на 8часа.Нормално ли е състоянието ни всеки път да изисква лечение с Вентолин?Притеснявам се да го давам толкова често.Какво би могло да го замести?Какво ще кажете за Лека нощ на д-р Тайс например или Гринтус/май така се казваше/,който става и за суха и за влажна кашлица?
Виж целия пост
# 70
Здравейте!Детето ми е на 4г. и всеки път когато започне да кашля GP-то ни изписва Вентолин на 8часа.Нормално ли е състоянието ни всеки път да изисква лечение с Вентолин?Притеснявам се да го давам толкова често.Какво би могло да го замести?Какво ще кажете за Лека нощ на д-р Тайс например или Гринтус/май така се казваше/,който става и за суха и за влажна кашлица?

Смени си лекарката. Не е нормално да го изписва постоянно, това не е сироп за кашлица. Нито пък ти сама да предписваш лекарства на детето си.
Виж целия пост
# 71
Здравейте!Детето ми е на 4г. и всеки път когато започне да кашля GP-то ни изписва Вентолин на 8часа.Нормално ли е състоянието ни всеки път да изисква лечение с Вентолин?Притеснявам се да го давам толкова често.Какво би могло да го замести?Какво ще кажете за Лека нощ на д-р Тайс например или Гринтус/май така се казваше/,който става и за суха и за влажна кашлица?
Аз също ще те посъветвам да смениш лекарката  Peace
Наистина не е редно сама да си предписваш лекарства, но все пак искам да похваля сиропа Гринтус - много съм доволна от него.
Виж целия пост
# 72
Здравейте.
Имам проблем с очите и в петък ми изписаха капки Сперсадекс.
Тъй като една от съставките е Хлорамфеникол съм леко притеснена за приложението. Дали няма да си навредя с нещо?
Като си поставя капка натискам основата на окото около 3 минути, за да не попадне лекарство в кръвта. Всъщност наистина ли не попада? newsm78
Капя още Опатанол и Оптив. Peace
Виж целия пост
# 73
Здравейте, нов съм във форума. Вземам антидепресанти и ми откриха гуша, която трябва да бъде оперирана. Аз обаче забравих да спомена, че вземам антидепресанти, а и лекаря не попита нищо. Дали имат връзка двете неща?
Виж целия пост
# 74
Обезателно кажи на лекаря какви точно антидепресанти пиеш, защото има значиние ако си с пълна упойка.
Виж целия пост
# 75
Благодаря. ще го направя, сега на прегледа просто изключих за тях, защото си ги вземам от години
Виж целия пост
# 76
Имам въпрос за лекарството париет - колко време след приема му се изчиства организма от него? Предписан ми е за 1 месец еднократен ми е проблемът, ако мога така да се изразя, тъй като лекувам гастрит вследствие на прием на антибиотик. Благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 77
Здравейте , имам детенце на 4г. и е с астма (лека форма), приема Сингулар и вдишва Фликсотид. Ходи на градина и много често боледува и реших да й взема за подсилване Коластра, Зелена енергия и Есенциални мастни киселини. Ще се консултирам, разбира се и с педиатъра дали няма проблем, но докато отидеме след 2-3 дни ми се иска да попитам дали ще има проблем, ако заедно с лекарствата за астма давам и споменатите продукти за подсилване на имунитета? Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 78
НЯкой наблюдавал ли е  странични ефекти от прима на Лецитин?
Виж целия пост
# 79
Здравейте! Надявам се да задам въпрос в правилната тема. Какъв /марка/ инхалатор може да ми препоръчате да взема за моята дъщеричка, която е на 1г.4 месеца? Чета за Омрон и Пик, но все пак моделите са много и ще се радвам да чуя вашите отзиви и ако може линкове откъде сте ги купили. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 80
Здравейте!
Рамихексал 5мг. и рамихексал 5/25мг. едно и също лекарство ли са?Мога ли да купя от 5мг./5лв./ вместо 5/25мг./15лв./?
Благодаря!
Виж целия пост
# 81
Здравейте!
Рамихексал 5мг. и рамихексал 5/25мг. едно и също лекарство ли са?Мога ли да купя от 5мг./5лв./ вместо 5/25мг./15лв./?
Благодаря!
Не не са! В смисъл че второто е комбинирано с диуретик. Ако искаш може да си купиш отделно Рамихексал 5мг и Дехидратин Нео 25мг  и да си пиеш 1табл. от едното и една табл. от другото. Може би така пак ще ти излезе по-евтино. А има и на други фирми-попитай в аптеката.
Рамихексал5/25 се състои от 2 съставки Рамиприл 5 мг и Хидрохлортиазид(което е Дехидратин Нео) 25мг
Успех!
Виж целия пост
# 82
А някой да е използвал Назонекс-спрей за нос?Имало ли е ефект?За алергичен ринит става въпрос?
Виж целия пост
# 83
А някой да е използвал Назонекс-спрей за нос?Имало ли е ефект?За алергичен ринит става въпрос?
Ами малко относително е ако при едни действа при други може да не даде очаквания ефект. Той е кортикостероиден. Съдържа Мометазон.
Виж целия пост
# 84
здравейте от мен, малко объркан въпрос:
на сина ми (3 г.) изписаха Аугментин по 4 мл. на 12 ч. за 7 дни.  Купих и понеже беше мн. зле детето, бързах да приготвя антибиотика според (безумната) инструкция, в която е описано как се долива вода до една отбелязана на етикета чертичка. Е да, ама на мен ми се вдигна част от прахообразния аб над водата, която сипвах, и аз спрях до чертата (всичко - и водата, и прахообразния аб до там). След като сместа постоя така, тя се слегна и нивото й падна един пръст под чертичката, но на мен не ми мина през ума да го разрежддам още (никъде не е указано да се допълва, ами така пише - доливате вода до чертата и оставяте да се смеси 5 мин.). Обаче след 2 дни употреба виждам, че нещо мн. бързо свършва аб-то, съмнявам се, че неправилно съм разтворила, макар че още тогава звъннах на лекаря и обясних какво съм направила и той каза, че е ок. Дали наистина е ок?
Сега като чета, са написали, че прахообразното вещество е 8 мг., а водата, която трябва да се долее, трябва да е 62 мл., т.е можеха без тия глупави инструкции, ами направо да си остяват тези мерки и с мерителната чашка да си добавя вода, а не да ме мотат и да се чудя... Мисля да пиша на вносителя Crossing Arms
Виж целия пост
# 85
здравейте от мен, малко объркан въпрос:
на сина ми (3 г.) изписаха Аугментин по 4 мл. на 12 ч. за 7 дни.  Купих и понеже беше мн. зле детето, бързах да приготвя антибиотика според (безумната) инструкция, в която е описано как се долива вода до една отбелязана на етикета чертичка. Е да, ама на мен ми се вдигна част от прахообразния аб над водата, която сипвах, и аз спрях до чертата (всичко - и водата, и прахообразния аб до там). След като сместа постоя така, тя се слегна и нивото й падна един пръст под чертичката, но на мен не ми мина през ума да го разрежддам още (никъде не е указано да се допълва, ами така пише - доливате вода до чертата и оставяте да се смеси 5 мин.). Обаче след 2 дни употреба виждам, че нещо мн. бързо свършва аб-то, съмнявам се, че неправилно съм разтворила, макар че още тогава звъннах на лекаря и обясних какво съм направила и той каза, че е ок. Дали наистина е ок?
Сега като чета, са написали, че прахообразното вещество е 8 мг., а водата, която трябва да се долее, трябва да е 62 мл., т.е можеха без тия глупави инструкции, ами направо да си остяват тези мерки и с мерителната чашка да си добавя вода, а не да ме мотат и да се чудя... Мисля да пиша на вносителя Crossing Arms
Да понякога инструкциите наистина са малко объркващи. Трябвало е да сипеш малко вода, разклащаш да се разтвори, после пак сипваш и така докато стигне чертата.
Или другия начин - направо отмерваш необходимото количество вода, сипваш, разклащаш и готово.
По начина, по който ти си го приготвила разтвора е станал по-концентриран и при отмерването в мерителната лъжичка са се оказали повече милиграми от АБ от нормалното, но предполагам нищо не е имало на детето. Иначе най-обичайното странично действие на Аугментина е гадене с повръщане и разтройство, а при някой деца и обрив.   costumed050
Виж целия пост
# 86
Здравейте!
Въпроса ми е: Ериус съвместим ли е с антибиотик Панцеф? Не попитах педиатъра дали да продължа с Ериус  след като започна антибиотика.
Виж целия пост
# 87
Здравейте!
Въпроса ми е: Ериус съвместим ли е с антибиотик Панцеф? Не попитах педиатъра дали да продължа с Ериус  след като започна антибиотика.

съвместими са
Виж целия пост
# 88
Здравейте, бих искал да попитам дали някой е запознат с лекарството за зрение "Окувит"? Не питам за мене, дядо ми го използва и се интересува дали може да се комбинира с едно друго, което се казва "Вижън Гард". В листовката на "Окувит" не пише абсолютно нищо състоятелно, а уебсайтът им е неактивен.
Виж целия пост
# 89
Здравейте, бих искал да попитам дали някой е запознат с лекарството за зрение "Окувит"? Не питам за мене, дядо ми го използва и се интересува дали може да се комбинира с едно друго, което се казва "Вижън Гард". В листовката на "Окувит" не пише абсолютно нищо състоятелно, а уебсайтът им е неактивен.
Като им гледам състава, като че ли Вижън голд е по-добрия вариант, но пък като се има впредвид, че им нямам доверие на Вижън... не мога да преценя.
Няма смъсъл да се комбнират, защото и двете съдържат лутеин, който е основната съставка влияеща на очите а също така и боровинката при Вижън, останалите съставки са колкото да не е без хич. Е, имат и те благоприятно въздействие върху организма но не са пряко свързани с подобрение на зрението. Във вижъна лутеина е повече.
Виж целия пост
# 90
Диклак и Мовикс взаимозаменяеми ли са?
Ако до сега съм пила Диклак,може ли от тук на татък да пия Мовикс?
Виж целия пост
# 91
Относително е да се каже, понеже различните лекарства имат различен ефект при различните хора. При продължителна употреба на лекарствата от този клас - нестероидни противовъзпалителни, е добре да се редуват различните групи от тях - дисклак и мовалис са от различни групи.
Виж целия пост
# 92
моля да кажете относно вагинални глобуули "Гиналгин" - имат ли мирис (на леко като прегоряло, не мога да го опиша, специфичен е, но е силен, остава и по бельото Embarassed), опасявам се,че вчера от обяд до следобед ги мъкнах в чанта по жегите и да не са се развалили... Също имат леко кафеникав цвят, по-скоро като мрамороподобни петънца, но много бледо кафяви.Не знам дали такъв е цветът и мирисът на лекарството?
Виж целия пост
# 93
Може ли приемане на финлепсин човек да се събужда сутрин съз зачервени очи?
Виж целия пост
# 94
Здравейте!
Съвместим ли е сироп Уелкид с Виброцил? И съвместим ли е сироп Уелкид с Унифлокс?
Дадох вече тоя сироп. Малката е болна, а го имах нов у дома. До сега не съм го давала. В листовката на Унифлокс пише, че ако се дава с препарати съдържащи цинк и желязо се намалява дейсвието. Във фармар, пък чета, че сиропа има реакции със разни лекарствени вещества, но не ги разбирам.
Виж целия пост
# 95
Здравейте,
Могат ли ериус и ксизал да се  вземат заедно,ериус сутрин,ксизал вечер?
 Благодапя!
Виж целия пост
# 96
Излишно е, ще се получи струпване на странични, а не на терапевтични ефекти. И двете лекарства имат 24 профил на действие.
Виж целия пост
# 97
Здравейте,
Имам хемороиди, но в момента кърмя, откъдето и идва реалния ми проблем. А именно какво мога да вземам, което да не влияе на  кърмата. Мислих си за флебодия, но не съм сигурна?
Другият ми въпрос се отнася за дъщеря ми. Тя е на почти 7 месеца и  в последно време се появи запек при нея. Мисля днес да и дам Дуфалак (по препоръка на педиатърът ни). Въпросът ми е колко време се дава това лекарство - до изхождане или в продължение на някоко дни?

Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 98
Здравейте  Peace

Има един въпрос който ме мъчи от мнооого време  ooooh! А именно какво е препоръчителното време между...да речем в момента ме вълнуват капки за нос предписани 3х2 капки. Току що ги купих и си мисля може ли да сложа сега две капки и след три чАса още две...въобще какво е минималното време между два приема ако дадения медикамент е изписан на 3 и 4 пъти на ден...


Виж целия пост
# 99
Зависи от вида на медикамента. Ако е или съдържа антибиотик или химиотерапевтик - строго на равни интервали от време. Има лекарства, които могат да се разпределят през "будната част на деня", такива, които се приемат по време на хранене или пък половин час преди/два часа след и т.н. Т.е. няма универсален принцип, за всяко лекарство се упоменава изрично.
Виж целия пост
# 100
Момичета, четох в предишната ема дискусията ви за ноотропила и даването му на деца. На нас ни е предписан, за дислексия, но аз не съм го давала. Четох, че пирамем в естествен вид се съдържа в кората на кайсиевото дърво и може да се прави отвара от тази кора. Правя такава от 20-тина дни, но нали трябва да се напрупа в организма , за да даде ефект. Така, че все още няма, а и не очаквам кой знае какво.
Исках да ви попитам, какво мислите за даването на следните добавки и лекерства на дете 11 г
фитин и ментат
Не мога да намеря в нета отрицателни отзиви.Искам добре да проуча преди да му дам нещо.
Благодаря ви.  bouquet
Виж целия пост
# 101
Подозирам,че е дискутирано:
Каква е разликата между Виброцил капки и спрей?!
В аптеката нямаше капки и взех спрея, хич не ми дийде на ум , че може да е различно:(.
Лошото е, че дадохжведнъж по една капка( уж внимавам).
Виж целия пост
# 102
Здравейте! Изписан ни е Ериус по 5 мл. Не ни казаха обаче по кое време на деня да с еприема, има ли някакво значение? Възможно ли е от него да се повиши телесната температура?
Виж целия пост
# 103
Подозирам,че е дискутирано:
Каква е разликата между Виброцил капки и спрей?!
В аптеката нямаше капки и взех спрея, хич не ми дийде на ум , че може да е различно:(.
Лошото е, че дадохжведнъж по една капка( уж внимавам).
Намери двете листовки във Фрамар и сравни една по една всички съставки.  Peace
Виж целия пост
# 104
От доста време не пия лекарства. При проблем предпочитам алтернативни методи за лечение или бабешки илачи. Чувствам се прекрасно!
Виж целия пост
# 105
Подозирам,че е дискутирано:
Каква е разликата между Виброцил капки и спрей?!
В аптеката нямаше капки и взех спрея, хич не ми дийде на ум , че може да е различно:(.
Лошото е, че дадохжведнъж по една капка( уж внимавам).

Съдържанието мисля е едно и също, но като съм била бременна и като се налагало за детето да ползвам изрично са ме предупреждавали да са капки, не спрей, не съм питала защо  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 106
Здравейте! Изписан ни е Ериус по 5 мл. Не ни казаха обаче по кое време на деня да с еприема, има ли някакво значение? Възможно ли е от него да се повиши телесната температура?
Няма значение по кое време. Не мисля,  че би повишил температурата.
Виж целия пост
# 107
Здравейте,
гледам последна съм писала тук, дано да има кой да ми отговори по това време.
Дъщеря ми пие антибиотик Зинат. Пие го на 12 часа, но доктора каза да го започна веднага като се приберем, та след прегледа го дадох в 12 на обяд. Днес е втори ден.Ще ми се да изместя часа на приемане, дали ще е проблем да го  дам сега в  22ч. ? Ще има 10 часа интервал между дватаприема.
Виж целия пост
# 108
Според мен няма проблем да изместиш часа  Peace
Виж целия пост
# 109
Умкалор хомеопатично лекарство ли е?
Виж целия пост
# 110
Умкалор хомеопатично лекарство ли е?
не.  Билково е.
Виж целия пост
# 111
Здравейте.Джипито изписа на дъщеря ми,която е на 7г.-Фромилид 125мг.На 12ч. по 5мл.В аптеката много се изненадаха от това и ми казаха че това е дозировка за бебета.Джипито се е объркало сигурно.Дадоха ми 250мг. таблетки-на 12ч. по 1 таблетка.Когато се прибрах в къщи и прочетох листовката,видях,че тези таблетки не се дават на деца под 12г.Зачудих се какво да правя.Трябваше да започна АБ и реших да счупя таблетката на две и така да давам   newsm78 Вие какво ще кажете -как да продължавам да давам лекарството-половин таблетка или цяла?
Виж целия пост
# 112
Аз бих взела изписаното от доктора, ако много се притеснявам бих попитала по телефона, но когато дозата е по-ниска не бих се съмнявала впреценката на лекаря. На фарммацефтите нямам толкова доверие.
Виж целия пост
# 113
Благодаря за отговора.След първия прием я заболя корем.Днес след втория прием-2ч. след него - отново я заболя корем и малко след това повърна.Сигурно ще се наложи да сменим АБ.Ще звънна на джипито.
Виж целия пост
# 114
Таблетките не са за деца на нейната възраст+ в листовката им пише да не се разтрошават. Може да не е непоносимост към конкретния антибиотик, но в положението ти в момента най-доброто което можеш да направиш е да кажеш на лекарката какво си взела и дала и тя да прецени. Защото ти де факто не си взела това, което тя е предписала.
Виж целия пост
# 115
Съвместими ли са клиндамицин и цедакс. Изписани са ми заради доказани със снимка синузит и бронхит. Лекувам се вече от 1 месец. Първо ми бе назначено лечение със зинат, а след него с клацид. Благодаря за отговора.
Виж целия пост
# 116
Моля ви, няма ли кой да ми отговори. Много ми е притеснено.
Виж целия пост
# 117
Моля ви, няма ли кой да ми отговори. Много ми е притеснено.
Питай личния си лекар или някой фармацевт.
Виж целия пост
# 118
Детето преди 3 месеца пи Клацид.Сега й изписаха пак Клацид-но забравих да кажа че е пила преди 3 месеца същия АБ.Да го давам ли ,или да питам за друг АБ?
Виж целия пост
# 119
Има ли правило при пиене на сироп(за кашлица) 1/2 час след това да не се яде и пие нищо?И ако наистина е така защо не го пише в листовките?Единствено при лекарствата за гърло пише да не се яде и пие нищо.
Виж целия пост
# 120
На някой сиропи за кашлица го пише. Аз го спазвам винаги, не е кой знае какво. Мисля, че на Ен-ти-тус съм го чела последно.
Виж целия пост
# 121
Здравейте, ериус се предписва по 1 т.дневно но аз получих алергична реакция, която вече седмица не отшумява, въпреки че пия противоалерг. Реакцията се изразява в зачервяване,обрив и сърбеж на местата, където се пипна или посърбя, понякога и без провокация. Личния лекар ми каза че Ериус може да се пие до 4 таблетки дневно   , и ако с 1т. не видя подобрение да увелича дозата. Обаче ми е малко притеснено, още повече че търсих инф. за четворната доза но никъде не е описана подобна препоръка.
Виж целия пост
# 122
  Здравейте, сина ми е с гнойна ангина и втори ден не сваля температурата от никакви антипиретици.Изписаха ни Зинат 250 суспензия по 4 мл. на 12 часа.Дозата адекватна ши е? Той е на 2  години и тежи 12 килограма.Благодаря!
Виж целия пост
# 123
Зинат е отвратителен на вкус. Моят син го повръщаше директно. Дано вашето дете го е приело добре. Praynig Аз давам Панцеф при нужда и изписан от лекар, разбира се.Има приятен вкус.
Иначе за дозата не мога да съм полезна, но като гледам датата до сега сте разрешили проблема.Simple Smile
Поздрави!
Виж целия пост
# 124
Здравейте, интересува ме от вомитусхил s може ли да има слуз в изпражненията? и ако може да споделите нещо ефикасно за повръщане.
бебките са с някакъв летен вирус - повръщане, диария и температура. говорих с пед. преди два дни и той ни предписа бисептол и хексалгин. за повръщане каза 1/2 деган дневно, но на едното бебче не действа. сега започнах да слагам вомитусхила, ама пък видях слуз. а да, и някой може ли да каже защо е страшно да има слуз в изпражненията? знам, че е страшно, но незнам  защо?
също така мисля да дам ентерол саше за разстройството. как мислите ок ли е?
питам тук, тъй като с пед. нямам връзка през почивните дни.
Виж целия пост
# 125
Здравейте, при алергична кашлица, само сутрин кои капки да предпочета Ксизал или Фенистил?
Виж целия пост
# 126
Ксизал давайте.
А от опит мога да кажа да почнете сутрин на гладно да давате витамин С и калциев глюконат. Освен ксизала.
Виж целия пост
# 127
Зъболекарят ми ми изписа Дуомокс 1000 -1 тбл.на 8ч.Не е ли много?И друг път съм приемала същия АБ ,но на 12ч.
Виж целия пост
# 128
Здравейте - имам въпрос за Марсианци Имунактив. Детето ми е на 3г. и 3м., тежи 13,300кг., днес за първи път дадох сиропа 10 мл на гладно, малко преди закуската. На следващото уриниране урината беше с цвета на сиропа - жълто-оранжева  Shocked Първото уриниране за деня преди приема на сиропа си беше нормално на цвят. Вероятно дозата трябва да се регулира, но с колко? Или това е признак на непоносимост към витамоните? Дозата 10мл е според опаковката за деца над 3г. и възрастни
До сега не е приемал комплексни витамини, но ще тръгва на детска градина. Миналата седмица имаше хрема без други симптоми, борих я с спрей Олинт детски 5  дни. За това реших, че е добре да давам нещо за посдилване на имунитета и заради сезона.
Виж целия пост
# 129
Дозировка на Солдесанил при ларингитен пристъп newsm78,детето е 20кг!
Виж целия пост
# 130
Здравейте - имам въпрос за Марсианци Имунактив. Детето ми е на 3г. и 3м., тежи 13,300кг., днес за първи път дадох сиропа 10 мл на гладно, малко преди закуската. На следващото уриниране урината беше с цвета на сиропа - жълто-оранжева  Shocked Първото уриниране за деня преди приема на сиропа си беше нормално на цвят. Вероятно дозата трябва да се регулира, но с колко? Или това е признак на непоносимост към витамоните? Дозата 10мл е според опаковката за деца над 3г. и възрастни
До сега не е приемал комплексни витамини, но ще тръгва на детска градина. Миналата седмица имаше хрема без други симптоми, борих я с спрей Олинт детски 5  дни. За това реших, че е добре да давам нещо за посдилване на имунитета и заради сезона.
Това е от витамините
Виж целия пост
# 131
kartiche то ясно е от витамините оцветяването ама, защо се получава?
Днес дадох 8мл по време на хранене и всичко е наред. Мъжа ми е опитно зайче и той изпи10мл на гладно сутринта да видим каква ще е реакцията.
Представям си как ще реагират в градината като видят урина с почти неонов цвят  Mr. Green
Вероятно детего ще изпие това шише и ще сменя витамините, за това ще се радвам да препоръчате някакви подходящи за дете на 3 години.
Виж целия пост
# 132
Здравейте! Миналата неделя изписаха на 3-год. ми дете Бисептол за температура, афти в устата и червено гърло. Той е с бронхиална астма и заради това лекарство веднага спрях приема на пулмикорта, но сингулера си го продължих. От два дни детето започна да прави пристъпни кашлици сутрин и вечер. Въпроса ми е дали е реакция от Бисептола; дали мога пак да му дам пулмикорта докато го пие или да прекъсна с приема му. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 133
Здравейте,

Включвам се с питанка за мнения за лекарството Тарка (при хипертония).
Помага ли, кои странични ефекти се проявяват...

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 134
Може ли да се комбинира Флавамед с Умкалор? newsm78
Виж целия пост
# 135
Здравейте,

Включвам се с питанка за мнения за лекарството Тарка (при хипертония).
Помага ли, кои странични ефекти се проявяват...

Благодаря предварително!


Установено е, че сокът от грейпфрут повишава плазмените нива на верапамил, който влиза в състава на Tarka. Ето защо, по време на лечението с Tarka не трябва да се приема сок от грейпфрут.

А за страничните ефекти чети тук
http://-spam222-/lekarstva/t/tarka-tabl-modif-release-240-mg-4-mg-x-28-x-56
Виж целия пост
# 136
Здравейте!
Мой близък е с левокамерна сърдечна недостатъчност. Има предписана съответна терапия. За пристъпите му е предписан изокет таблетки и изокет спрей. За около месец - два имаше ефект, но напоследък пристъпите пак започнаха. Четох, че има и други средства, като нитроглицерин. Колко време може да се използва изокета, без да привиква организма към него? Благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 137
Колко най-дълго може да се пие Ериус и би ли навредила продължителната употреба?
Виж целия пост
# 138
Колко най-дълго може да се пие Ериус и би ли навредила продължителната употреба?
До 6 месеца.Не съм медицинско лице,джи-пи-то ми го каза.
Виж целия пост
# 139
Сопред вас може ли да се пие таваник с дурацеф едновременно? Дали не се потискат взаимно? Не съм в Бг. Моля отговорете ми,спешно е.
Виж целия пост
# 140
искам да попитам по време на прием на кетотифен може ли да се ваксинира детето на 1г. и 1м.
Виж целия пост
# 141
Не открих друга такава тема и реших да повдигна тази...
Изписаха на детето ми Цефзил антибиотик. Час и половина след втория прием повърна. Възможно ли е а е признак на алергия от антибиотика и дали да дам следващия прием. Не мога да се свържа с доктора ѝ. Вероятно чак утре сутринта, а детето е със скарлатина...
Виж целия пост
# 142
Възможно и да е алергия,но може и да не е.На твое място бих дала следващата доза,щом е със скарлатина ако няма друга притеснително реакция.Може да повръща от болестта.Ако много се притесняваш,звънни в някое спешно да попиташ.Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 143
От болестта също се повръща. Моят син я е карал два пъти. Първия път повръщаше, втория не. Бързо да ви минава! Hug
Виж целия пост
# 144
Благодаря ви!
Не знам дали е от боелстта. Това и е единственото повръщане и самата болест протича атипично. Почти без темп. и само с болки в гърлото...
Виж целия пост
# 145
Досега съм купувала Лактажин глобули и бяха по 10 вътре, а сега купих и са 7 за същата цена? Намалили са бройките или е някакво менте?
Виж целия пост
# 146
Някой ползва ли Рескю? Да сподели как му действа, колко често се ползва?
Виж целия пост
# 147
Някой ползва ли Рескю? Да сподели как му действа, колко често се ползва?

Използвах спрея, за жалост нямаше никакъв ефект при мен, но аз съм отчайващ случай  ooooh!
Виж целия пост
# 148
Досега съм купувала Лактажин глобули и бяха по 10 вътре, а сега купих и са 7 за същата цена? Намалили са бройките или е някакво менте?

ЗДравейте!

Не, не е менте, просто така фирмата-производител му вдигна цената.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 149
ЗДравейте!

Да ви информирам, че по заповед на Изпълнителната агенция по лекарствата, след разпореждане от Европейската агенция по лекарствата, се блокират и изтеглят ВСИЧКИ партиди на БИОПАРОКС спрей за нос и гърло 10мл.

Причината е, че след оценка на риска, ЕАЛ (EMA) суспендира разрешителните на всички продукти, съдържащи активната съставка фузафунгин.

Не търсете и не купувайте Биопарокс!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 150
Здравейте маг.фарм. Антон Вълев!
Искам да Ви попитам, как се препоръчва прием на АРКОКСИЯ, при болки в тазобедерна става и десен крак.  Няма увредена кост, изписана е от ортопед - АРКОКСИЯ 90 мг. Пия в момента лекарства противоалергични.
Имам поставена скорошна диагноза"дразнимо дебело черво" и "гастрит"  newsm78Сутрин? На гладно или със закуска?
Виж целия пост
# 151
Ако съм проявила алергия от Еритран,означава ли че не трябва да приемам никакви АБ от групата на макролидите?
Виж целия пост
# 152
Искам да попитам как се дава Аугментин за деца 125 mg/31,25/5 ml на дете на 3 г и 11 м., тежащо 17 кг.?
Виж целия пост
# 153
Нямам представа дали пиша в правилната тема, но се пробвам и се надявам на отзив. На моя близка е предписано лекарството Mysoline (Primidone) за тремор. Проблемът е, че е неоткриваемо в България. Не успяваме да се доберем до информация по какъв начин може да се поръча - фирма, доставчик, частно лице - всички опции са ок, стига да са сигурни, защото това е лекарство, не е нещо, което се поръчва безотговорно. Намерих частни обяви с предложения за доставки из нета, но дали някой може да ми препоръча конкретно? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 154
Да възобновя тази така полезна тема.
Въпросът ми е - дали може да се дават Ксизал и Фенистил едновременно?
Виж целия пост
# 155
Да възобновя тази така полезна тема.
Въпросът ми е - дали може да се дават Ксизал и Фенистил едновременно?

те не са ли предназначени за едно и също (противоалергични са)?! Или имаш предвид едното за пиене да речем, а другото - за мазане или нещо подобно (различен вид съвместна употреба)?
Виж целия пост
# 156
Привет, има ли друга такава тема и просто никой не се интересува от такива неща вече?
Аз да попитам за Лактулоза МИП - ако я пия вечер, дали ще тичам до 00 през нощта или чак на сутринта? Предвид, че действа до няколко часа?
Виж целия пост
# 157
Здравейте!
Вчера дъщеря ми е паднала на тренировка без да си удря главата и си е глътнала езика.Благодаря на Господ и на треньорката и ,която веднага е реагирала адекватно .Бяхме в спешното след това и всички изследвания са наред.
Днес ходихме на детски невролог и според нея от болката и стреса се е случило,и изписа на 7 год ми дъщеря Nootropil и Neurobex.Сега чета,че първото не е хубаво да се дава на деца ,и че има странични ефекти.За съжаление неврологът ,при който исках да отидем е в отпуск до 02.05. и се чудя дали изобщо да купувам лекарства или да изчакам и другия доктор и да се консултирам и с него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия